Menu

Gdańsk loty - Tanie loty do Gdańska

Pokaż filtry

Gdańsk

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Gdańsk z góry

  Panoramę miasta i Zatoki Gdańskiej można zobaczyć z Góry Gradowej, a także z wież Bazyliki Mariackiej i ratusza Głównego Miasta.

 • Nie pomyl się!

  Gdańsk ma dwie główne dzielnice z dwoma ratuszami. Zabytkowa starówka z największymi atrakcjami turystycznymi (np. fontanną Neptuna) to Główne Miasto. Druga dzielnica nazywa się natomiast Stare Miasto (obok dworca kolejowego).

 • Miasto x 3

  Gdańsk wraz z dwoma sąsiadującymi miastami tworzy aglomerację zwaną Trójmiastem. Wsiądź w słynną kolejkę SKM i jedź zobaczyć molo w Sopocie oraz spokojne plaże w Gdyni.

Popularne linie lotnicze latające do Gdańska

Lotnisko w Gdańsku obsługiwane jest przez kilkanaście popularnych linii lotniczych, obsługujących europejskie trasy. Połączenia lotnicze do Gdańska z Londynu, Paryża czy Oslo obsługiwane są przez regularne oraz tanie linie lotnicze. Na tych trasach latają m.in. Air Berlin, Finnair, Lufthansa czy KLM. Tanie linie lotnicze latające do Gdańska to Wizz Air i Ryanair.

Ze względu na dużą popularność lotów do Gdańska z Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu, połączenia lotnicze ze Skandynawskimi miastami obsługiwane są przez linie SAS, Norwegian, Finnair oraz Air Baltic. Wśród popularnych linii lotniczych obsługujących gdańskie lotnisko jest również Icelandair, którymi można dotrzeć do Rejkiaviku. Krajowe trasy obsługiwane są przez linię lotniczą LOT. Tanie loty do Gdańska z całej Europy odbywają się codziennie.

Loty krajowe do Gdańska

Polskie linie lotnicze LOT obsługują trzy krajowe trasy do Gdańska. Loty bezpośrednie odbywają się kilka razy dziennie. Krajowe tanie loty do Gdańska liniami lotniczymi LOT nie obejmują bagażu rejestrowanego. Na trasach krajowych dostępna jest tylko klasa ekonomiczna w trzech taryfach.

Loty krajowe Gdańsk - Warszawa trwają 1 godzinę. Bezpośrednie połączenia odbywają się sześć razy dziennie w tygodniu, od wczesnego poranka do późnego wieczora. W weekendy loty bezpośrednie z Warszawy do Gdańska są tylko cztery.

Lot Gdańsk - Kraków trwa niecałe niż 1,5 godziny, ale linie lotnicze LOT oferują tylko jedno bezpośrednie połączenie w ciągu doby, bez względu na dzień tygodnia. Jest to wieczorny lot zarówno z Gdańska do Krakowa, jak i z Krakowa do Gdańska. Alternatywą jest jedynie połączenie Gdańsk - Kraków tanimi liniami Ryanair. Trwa niewiele ponad 1 godzinę, ale loty krajowe na tej trasie odbywają się trzy razy w tygodniu.  

Choć można pokonać trasę Gdańsk - Wrocław samolotem, linie lotnicze LOT nie oferują połączenia bezpośredniego. Lot krajowy do Gdańska lub do Wrocławia można odbyć najszybciej w 2,5 godziny, wliczając w to przesiadkę w Warszawie.

Jak dojechać na lotnisko w Gdańsku?

Jadąc zarówno od strony Gdańska, Gdyni czy Sopotu trasą E28, dojechać na lotnisko w Gdańsku można zjeżdżając na DW472, którą prowadzi bezpośrednio do lotniska.

Coraz większa popularność zyskuje dojazd pociągiem na lotnisko w Gdańsku. Szybka kolej miejsca obsługuje stację kolejową zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego T-2. Jak dojechać na lotnisko w Gdańsku? Szybka Kolej Miejska kursuje z pobliskich miejscowości co 30-60 minut. Należy wysiąść na stacji Gdańsk Port Lotniczy.

To jednak nie wszystko. Na lotnisko w Gdańsku dojechać można autobusem komunikacji miejskiej z przystanku Gdańsk - Wrzeszcz (linia 110), Gdańsk Dworzec Główny PKP (linia 210) lub z Sopot - Kamienny Potok SKM (linia 122). W nocy kursuje specjalna linia N3, którą dojechać można z lotniska do przystanku Gdańsk Dworzec Główny PKP. Dodatkowo, gdańskie lotnisko obsługują również mniejsi przewoźnicy, wożący pasażerów minibusami. Przystanek znajduje się przed terminalem.

Parking przy lotnisku w Gdańsku

Parking gdańskiego lotniska podzielony jest na kilka stref. Ta zlokalizowana najbliżej terminalu, nazywana kiss and fly, służy wyłącznie do podwiezienia pasażerów samolotów. Wjazd do tej strefy na czas nie dłuższy niż 10 minut jest bezpłatny. Jeśli jednak zostaniesz w tej strefie parkingu przy lotnisku w Gdańsku dłużej, zapłacisz 20 zł i 10 zł za każde kolejne 10 minut. Jeśli planujesz odprowadzić bliskich na samolot, lepiej wybrać któryś z parkingów przy lotnisku w Gdańsku położony nieco dalej. Opłata za postój uzależniona jest od czasu i strefy parkowania.

Jeśli planujesz dojechać na lotnisko własnym samochodem i zostawić go na parkingu przy lotnisku w Gdańsku, również jest taka możliwość. Aby wybrać najlepszy dla ciebie parking, skorzystaj z wyszukiwarki eSky. Wystarczy określić daty podróży i możesz zdecydować się na którąś z propozycji. W cenę lotniskowego parkingu w Gdańsku wliczone jest dowiezienie do terminala i odebranie pasażerów po przylocie.

Tanie loty z Gdańska

Oferty lotów do Gdańska mają dwie tanie linie lotnicze. Ich oferta skierowana jest do osób, którym najbardziej zależy na niskiej cenie biletów lotniczych. Drugorzędne są komfort podróży i dodatkowe usługi. Tanie loty oznaczają również brak możliwości zabrania bagażu rejestrowanego w cenie biletu, wliczony jest wyłącznie bagaż podręczny. Dla wielu osób, szczególnie udających się w krótkie podróże, nie jest to przeszkoda, skoro można kupić naprawdę tanie loty do Gdańska.  

Tanimi liniami lotniczymi Ryanair do Gdańska dolecieć możesz z Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Malty, Norwegii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz z Włoch. Ryanair oferuje również tanie loty z Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Z kolei w liniach lotniczych Wizz Air tanie loty z Gdańska można kupić do Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, na Islandię, Litwę, do Niemiec, Norwegii, Portugalii, na Ukrainę, do Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Obie linie lotnicze oferują tanie loty do Gdańska z powyższych krajów zależnie od sezonu. W popularnych okresach tanich biletów będzie więcej, natomiast gdy np. kończą się wakacje, tanich lotów jest mniej lub nie odbywają się wcale.

Jak znaleźć tanie loty do Gdańska?

Jeśli nie masz pewności, w której linii lotniczej znajdziesz najtańsze bilety, skorzystaj z wyszukiwarki lotów eSky. Wpisz trasę, jaka cię interesuje i określ daty, w jakich chcesz podróżować. Otrzymasz listę możliwych połączeń uszeregowanych według cen. W ten sposób łatwo znajdziesz tanie loty do popularnych miast wszystkimi dostępnymi liniami lotniczymi i porównasz np. ceny lotów do Gdańska z innych miast.

Pamiętaj, że aby znaleźć tanie bilety lotnicze, trzeba być nieco elastycznym. Zastanów się, na ile daty twojej podróży mogą być zmienne, ponieważ, zależnie od trasy czy okresu podróży, bilety lotnicze mogą być nawet dwa-trzy razy tańsze niż kilka dni wcześniej czy później. Szukając tanich lotów, wybieraj lotniska bardziej oddalone od centrum miasta. Tam opłaty lotniskowe są niższe, dzięki czemu bilety również są tańsze.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Istnieje wiele teorii na temat zmienności cen biletów lotniczych do Gdańska, jak i innych miast w Polsce i na świecie. Nie da się jednak generalizować, ponieważ każda trasa rządzi się swoimi prawami. Przykładowo, tanie bilety do Gdańska z Londynu kupić można w mniej popularnych okresach - w okolicach Bożego Narodzenia loty zawsze będą droższe.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy kupować bilety lotnicze, by zaoszczędzić możliwie jak najwięcej, warto kierować się prostą zasadą - im wcześniej, tym lepiej. Im więcej czasu zostało do podróży, tym bilety lotnicze są tańsze. Warto więc planować podróże z wyprzedzeniem.

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Gdańska w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Gdańska, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Gdańska mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Gdańska?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Gdańska obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Gdańsku

Popularne linie latające do Gdańska

Jeżeli tęsknisz za morzem, ale mieszkasz w południowej Polsce, nie martw się. Tak długiej trasy nie musisz pokonywać samochodem lub innym naziemnym środkiem transportu. Bilety lotnicze do Gdańska pomogą ci na nowo odkryć piękno portowej miejscowości, a przy okazji też całego Trójmiasta. Pamiętaj, że urlop nad morzem będzie udany nie tylko letnią porą – woda i plaża są tak samo piękne podczas zimy. Dodatkowo loty do Gdańska pozwolą ci na odpoczynek, jakiego nie zaznasz w żadnym innym miejscy w kraju. Lokalizacja jest bardzo wyjątkowa, bo położona bezpośrednio nad morzem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tanie loty do Gdańska umożliwiają podróżowanie nie tylko po Polsce, ale także poza jej granicami. Wybieraj, jak chcesz podróżować i co chcesz zwiedzić, korzystając z niezastąpionego komfortu i dużej wygody linii lotniczych.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Gdańsku

Znajdź nocleg w Gdańsku