Menu

Wyszukaj loty do Krakowa

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Dawna stolica to drugie największe miasto w Polsce i cel niezliczonych rzesz turystów, pragnących poczuć atmosferę miejsca, w którym mówią kamienie. Oto Kraków! Miasto królów, poetów i obwarzanków.

Krakowskiego Starego Miasta nie trzeba reklamować – to od dawna cel dla turystów z całego świata. Rynek z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i starymi kamienicami oraz Zamek Królewski na Wawelu to nieco opatrzone, ale nadal obowiązkowe pozycje do zobaczenia. Kraków daje jednak znacznie więcej niż te pocztówkowe klimaty. Muzeum Narodowe w Krakowie – rozproszone po kilku gmachach w centrum miasta posiada prawdopodobnie najlepszą kolekcję malarstwa w kraju i stale organizuje ciekawe wystawy. Wielbiciele sztuki współczesnej powinni wybrać się na Zabłocie, gdzie w części historycznej fabryki Oskara Schindlera mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej, a przy okazji obejrzeć ekspozycję poświęconą losom miasta w czasie II wojny światowej. Położona na wschód od centrum miasta Nowa Huta to z kolei przykład kompleksowego założenia socrealistycznego – wybudowanego w latach komunizmu imponującego osiedla robotniczego dla pobliskiej huty.

W Krakowie znajdują się także dwa punkty widokowe, które pozwalają nam nacieszyć się panoramą miasta - położony w kompleksie dawnych austriackich fortyfikacji Kopiec Kościuszki oraz niemal bliźniaczy Kopiec Piłsudskiego. Niedaleko tego drugiego znajduje się piękny barokowy klasztor kamedułów na Bielanach (przez większą część roku zwiedzać mogą go jedynie mężczyźni!).

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie

Popularne linie latające do Krakowa

W długie weekendy, na przykład w weekendy majowe, warto skorzystać z uroków naszego państwa. Właśnie dlatego warto kupić drogie bilety lotnicze do Krakowa w cenie przystępnej dla każdego. Pozwolą nam zaoszczędzić sporo czasu, który spędzilibyśmy na jeździe samochodem lub innym środkiem transportu, zwłaszcza z dziećmi. Dzięki samolotowi jesteś w stanie zaplanować zwiedzanie większej liczby atrakcji i zabytków, a dodatkowo płynąca z niego wygoda działa na korzyść naszego dobrego samopoczucia. Loty do Krakowa są świetną możliwością także dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki szybkiemu przelotowi najmłodsi nie zdążą się znudzić, a przez to chętniej zwiedzą jedno z piękniejszych miast w naszym kraju. Tanie loty do Krakowa to niemal całkowita pewność, że latanie nigdy nam się nie znudzi. Nie czekaj więc, aż wszystkie bilety na dany lot zostaną wyprzedane – planuj i bukuj.

Tablica lotów: Kraków

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie