Menu

Kraków loty - Tanie loty do Krakowa

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Tanie loty Kraków

Kraków jest popularnym miejscem docelowym krajowych i międzynarodowych połączeń lotniczych, głównie europejskich, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Izraela, Maroka czy Dubaju. Tanie loty do Krakowa to doskonała okazja nie tylko dla turystów zagranicznych, ale także osób z dalszych zakątków Polski, aby poznać bliżej zachwycające architekturą i historyczną atmosferą Królewskie Miasto.

Z jakich europejskich krajów odbywają się bezpośrednie loty do Krakowa? Loty do Krakowa (Polska) odbywają się regularnie z poszczególnych lotnisk w Portugalii, Czechach, Austrii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Niemczech, Holandii, Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, we Włoszech i Francji oraz na Węgrzech i Ukrainie. Polskie miasta, z których można bez przesiadek polecieć do Krakowa, to Gdańsk i Warszawa.

Najbardziej popularne są loty na trasach: Barcelona – Kraków, Dublin – Kraków, Edynburg – Kraków, Kopenhaga – Kraków, Londyn – Kraków, Mediolan – Kraków, Oslo – Kraków, Rzym – Kraków, Sztokholm – Kraków, Tel Awiw – Kraków oraz Warszawa – Kraków.

Jakie linie lotnicze latają do Krakowa?

Na trasach krajowych do Krakowa latają dwie linie lotnicze – niskobudżetowy przewoźnik lotniczy Ryanir oraz Polskie Linie Lotnicze LOT. Z lotnisk międzynarodowych do Krakowa latają natomiast regularnie samoloty linii lotniczych Ryanair, easyJet, Norwegian, Jet2.com, KLM, Aegean Airlines, Vueling, Brussel Airlines, PLL Lot, flydubai, Austrian, British Airways, EL AL Israel Airlines, Lufthansa, Swiss, SAS, Iberia, Eurowings, UIA oraz Yanair.

Tanie loty do Krakowa są domeną tylko kilku przewoźników, takich jak: Ryanair, easyJet, Norwegian, Vueling oraz Jet2.com. Pozostałe firmy przeważnie oferują bilety lotnicze do i z Krakowa w nieco wyższych cenach. Dzięki korzystaniu z porównywarki cen biletów lotniczych eSky czy aplikacji mobilnej eSky można je jednak często kupić znacznie poniżej standardowych kosztów.

Jakie są lotniska w Krakowie?

W Krakowie ruch lotniczy obsługiwany jest przez jedno lotnisko, czyli Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK). Stanowi ono najważniejszy na południu kraju i drugi port lotniczy w Polsce po warszawskim lotnisku Chopina pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz operacji lotniczych. Położony jest w miejscowości Balice około jedenaście kilometrów na zachód od centrum Krakowa.

lotniska Kraków Balice (KRK) do centrum miasta można dostać się pociągiem, którego stacja znajduje się tuż przy terminalu portu lotniczego. Dla podróżujących dostępne są również wygodne połączenia autobusowe – zarówno liniami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, jak również prywatnych przewoźników. Obok lotniska znajdują się również wypożyczalnie samochodów.

Loty krajowe do Krakowa

Bezpośrednie loty krajowe do Krakowa z Warszawy obsługiwane są jedynie przez polskiego przewoźnika, czyli PLL LOT. Oferuje on transport podróżnych bez przesiadek na trasach Warszawa – Kraków oraz Kraków – Warszawa. Loty odbywają się aż osiem razy dziennie (z i do Warszawy), co wynika z dużego zainteresowania klientów. Niewątpliwymi zaletami połączenia lotniczego Krakowa ze stolicą Polski jest szybki czas podróży, stosunkowo niedrogie bilety (porównywalne do kosztów ponoszonych przy transporcie kolejowym lub autobusowym) i dobre skomunikowanie obu lotnisk z centrum miast.

Lot z Gdańska do Krakowa obsługiwane są zarówno przez PLL LOT, jak również przez niskobudżetowego przewoźnika lotniczego Ryanair. Z pierwszą linią lotniczą polecimy na trasach Gdańsk – Kraków i Kraków – Gdańsk raz dziennie. Ryanair oferuje natomiast tanie loty do Krakowa znad Bałtyku oraz z Krakowa nad morze polskie morze lata dwa razy dziennie. Połączenie to stale zyskuje na popularności – zwłaszcza w sezonie letnim.

Ile kosztuje lot do Krakowa?

Ceny biletów lotniczych do Krakowa na trasach krajowych są stosunkowo niedrogie, o ile nie są kupowane na tzw. ostatnią chwilę. Najtańsze loty do Krakowa z Gdańska oferuje niskobudżetowy przewoźnik lotniczy Ryanair, którego bilety można kupić już za około 150-160 zł od osoby w jedną stronę. W przypadku rodzimego przewodnika PLL LOT cena lotu do Krakowa jest wyższa i wynosi od około 250 zł za osobę w jedną stronę. Jeżeli kupi się je jednak z dużym wyprzedzeniem lub w promocji cena może być niższa.

Na trasach międzynarodowych ceny biletów lotniczych do Krakowa uzależnione są od linii lotniczej, którą wybierzemy, lotniska, z którego startujemy, oraz terminu kupna biletu. Koszt biletu wzrasta również, jeżeli wybiera się lot niebezpośredni (tj. z przesiadką) oraz w okresach szczególnej aktywności turystycznej (np. w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w wakacje). Finalna cena biletu do Krakowa uzależniona jest także od dodatkowych opłat za  np. dodatkowy bagaż, ubezpieczenie czy szybszą odprawę na lotnisku.

Kiedy są najtańsze loty do Krakowa?

Najtańsze loty do Krakowa linie lotnicze oferują w okresie zmniejszonego zainteresowania turystycznego konkretnymi miastami. Zazwyczaj ceny biletów do Krakowa spadają znacznie późną jesienią, czyli pod koniec października i w listopadzie, a także zimą, tj. w styczniu i lutym. W czasie tym w Polsce panują niekorzystne do zwiedzania warunki atmosferyczne, tj. pada deszcz lub śnieg i jest zimno oraz wietrznie.

Sezonową obniżkę cen mogą wykorzystać zarówno osoby, którym pogoda jest niestraszna, jak również Ci, którzy podróżują do Krakowa w celach biznesowych. Kupując bilet zimą, warto pamiętać, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra cena lotu do Krakowa może drastycznie wzrosnąć, ponieważ linie lotnicze wiedzą, że zainteresowanie i tak będzie bardzo duże.

Jak obniżyć ceny lotów do Krakowa?

Aby obniżyć cenę lotu do Krakowa, warto bilety kupować z odpowiednim, najlepiej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Z drugiej strony można też czekać na oferty last minute, gdy przewoźnicy na kilka dni przed wylotem obniżają koszt biletów. Najtańsze bilety do Krakowa można kupić od wtorku do czwartku w godzinach porannych, ponieważ wtedy najmniej osób poświęca czas na planowanie urlopów. Podczas planowania lotów warto sprawdzić ceny połączeń dzień przed i dzień po wybranej przez nas dacie – zdarza się bowiem, że różnica czasowa jest niewielka, a koszty są zupełnie różne.

Tanie loty do Krakowa najłatwiej znaleźć można, korzystając z internetowych porównywarek cen (np. z wyszukiwarki tanich lotów eSky), dzięki którym można szybko porównać ceny biletów lotniczych do Krakowa z oferty wszystkich linii lotniczych. Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie na telefonie aplikacji mobilnej eSky, a także zapisanie się do newsletterów linii lotniczych czy grup podróżniczych w mediach społecznościowych, dzięki którym można przed innymi otrzymywać informacje o najtańszych biletach na lot do Krakowa.

Jak kupić tani lot do Krakowa z eSky?

Zakup taniego biletu do Krakowa z wyszukiwarką eSky, dzięki intuicyjnemu interfejsowi,  jest czynnością niezwykle łatwą. Wystarczy w odpowiednich, wyraźnie opisanych miejscach wpisać nazwę lotniska, z którego chcemy wylecieć, oraz tego, do którego podróżujemy, czyli Kraków (KRK). Kolejnym krokiem jest wybór liczby podróżujących, opcji podróży w jedną lub w obie strony oraz terminu wylotu. Na rozwijalnej liście w prawym górnym rogu można również klasę ekonomiczną zmienić na ekonomiczną premium, biznes lub pierwszą.

Gdy wszystkie te opcje są zaznaczone, wystarczy kliknąć ikonę lupki z prawej strony i poczekać kilka sekund na wyniki pokazujące loty do Krakowa. Automatycznie jest ona posortowana od najtańszych połączeń do najdroższych. Można ją jednak filtrować według takich kryteriów jak: godzina przylotu, liczba przesiadek, godziny przylotu, nazwa linii lotniczej. Klikając na zakładkę „Najtańsze loty +/- 3 dni”, można zobaczyć najlepsze ceny biletów w okresie trzech dni przed i trzech dni po dniu, który wskazaliśmy podczas wyszukiwania.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Krakowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Krakowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie

Popularne linie latające do Krakowa

W długie weekendy, na przykład w weekendy majowe, warto skorzystać z uroków naszego państwa. Właśnie dlatego warto kupić drogie bilety lotnicze do Krakowa w cenie przystępnej dla każdego. Pozwolą nam zaoszczędzić sporo czasu, który spędzilibyśmy na jeździe samochodem lub innym środkiem transportu, zwłaszcza z dziećmi. Dzięki samolotowi jesteś w stanie zaplanować zwiedzanie większej liczby atrakcji i zabytków, a dodatkowo płynąca z niego wygoda działa na korzyść naszego dobrego samopoczucia. Loty do Krakowa są świetną możliwością także dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki szybkiemu przelotowi najmłodsi nie zdążą się znudzić, a przez to chętniej zwiedzą jedno z piękniejszych miast w naszym kraju. Tanie loty do Krakowa to niemal całkowita pewność, że latanie nigdy nam się nie znudzi. Nie czekaj więc, aż wszystkie bilety na dany lot zostaną wyprzedane – planuj i bukuj.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie