Menu

Katowice loty - Tanie loty do Katowic

Pokaż filtry

Katowice

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Na OFF!

  W sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbywa się jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie, czyli OFF Festival. Na czterech scenach posłuchać można ponad 70 zespołów grających muzykę alternatywną!

 • Z widokiem na miasto

  Jeżeli chcesz zobaczyć najlepszą panoramę miasta, podczas pobytu w Muzeum Śląskim nie zapomnij wybrać się na wieżę widokową mieszczącą się w starym kopalnianym szybie. Warto!

 • Zjesz do syta

  Typowe dla tego regionu danie to „kluski, rolada i modro kapusta”, czyli śląski obiad. To punkt obowiązkowy większości restauracji na Śląsku. Spróbuj, a na pewno poprosisz o dokładkę.

Tanie loty do Katowic

Stanowiące stolicę Górnego Śląska Katowice są miastem, które przez minioną dekadę przeszło metamorfozę z ośrodka przemysłowego do centrum kultury oraz nowoczesnej architektury. Postindustrialny krajobraz, sztuka na najwyższym krajowym poziomie oraz tradycyjna kuchnia śląska to tylko kilka elementów, które sprawiają, że warto skorzystać z okazji i kupić tani lot do Katowic.

Lotnisko Katowice-Pyrzowice (KAT) jest miejscem docelowym wielu krajowych i międzynarodowych połączeń lotniczych. Łącznie port lotniczy w Pyrzowicach obsługuje 57 regularnych kierunków do 22 krajów świata. Z jakimi państwami Katowice mają połączenia lotnicze bez przesiadek? Bezpośrednie loty do Katowic odbywają się regularnie z wybranych lotnisk w: Wielkiej Brytanii, Islandii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Portugalii, Egipcie, Hiszpanii (w tym na Wyspach Kanaryjskich), Chorwacji, Maroku, Dubaju, Izraelu, Turcji, Gruzji, Bułgarii, Czarnogórze, Grecji, a także na Ukrainie i Malcie oraz we Włoszech. Jedynym polskim miastem, z którego realizowane są loty do Katowic (Polska) bez przesiadek, jest Warszawa.

Loty Katowice-inne miasta - lista popularnych kierunków

Najbardziej popularne są loty z Katowic do Warszawy oraz do Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Grecji. Najwięcej połączeń jest na trasach: Warszawa – Katowice, Frankfurt – Katowice, Teneryfa – Katowice, Londyn Stansted – Katowice, Londyn Luton – Katowice, Monachium – Katowice, Dortmund – Katowice czy Zakynthos – Katowice.

Jakie linie lotnicze latają do Katowic?

Na trasie krajowej, czyli z Warszawy do Katowic, latają wyłącznie samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT. Trasy międzynarodowe do Katowic (KAT) obsługiwane są bezpośrednio, tj. bez przesiadek zarówno przez PLL LOT, jak również przez samoloty takich przewoźników jak: Aegean, Bulgaria Air, EI AI Israel Airlines, Eurowings, Enter Air, Lufthansa, Ryanair, SmartWings, SunExpress, Transavia, Wizzair.

Tanie loty do Katowic realizowane są głównie przez niskobudżetowych przewoźników takich jak: Ryanair oraz Wizzair.  Ta druga firma obsługuje z portu lotniczego w Pyrzowicach loty do i z aż 42 miejscowości w 20 krajach świata.  

Jakie są lotniska w Katowicach?

Ruch lotniczy okolic Katowic obsługiwany jest przez jedno lotnisko, czyli przez Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, nazywany również po prostu Katowice Airport. Jest ono czwartym w kraju i drugim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów (po lotnisku w Krakowie) portem lotniczym na południu Polski. Katowickie lotnisko posiada trzy terminale.

Położone około 30 kilometrów na północ od centrum miasta w miejscowości Pyrzowice, lotnisko Katowice-Pyrzowice (KAT) jest dobrze skomunikowane z całym Śląskiem. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przebiega jedna z ważniejszych tras samochodowych w regionie, tj. droga wojewódzka 913. Regularnie kursują stąd również linie autobusowe m.in. do Katowic, Krakowa i Częstochowy. Obok terminali lotniskowych znajdują się wypożyczalnie samochodów.

Loty krajowe do Katowic

Bezpośrednie loty krajowe do Katowic są domeną wyłącznie jednego przewoźnika, tj. Polskich Linii Lotniczych LOT. Samoloty LOT-u kursują z Warszawy do Katowic i z Katowic do Warszawy cztery razy dziennie przez cały rok. Połączenia te wybierane są głównie przez osoby podróżujące do i ze stolicy Polski w celach biznesowych. Duże zainteresowanie lotami krajowymi z Katowic jest efektem m.in. porównywalnego czasu pokonania trasy samolotem do tego, który potrzebny jest na przemierzenie tego samego dystansu pociągiem czy autobusem. Co więcej, cena przelotu jest niewiele wyższa niż w przypadku połączenia kolejowego.

Ile kosztuje lot do Katowic?

Na trasie krajowej, czyli z Warszawy, ceny biletów lotniczych do Katowic oscylują w okolicach 100-200 zł. Ostateczna cena zależy m.in. od tego, czy kupujemy je na tzw. ostatnią chwilę czy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W pierwszym przypadku, tj. rezerwując lot kilka dni przed wylotem, zapłacimy ok. 180 zł za osobę w jedną stronę. W drugim, tj. kupując lot z dużym wyprzedzeniem, możemy kupić bilet lotniczy do Katowic za 108 zł za sztukę.

Wśród połączeń międzynarodowych najtańsze loty do Katowic można kupić u przewoźników niskobudżetowych, tj. Wizzair oraz Ryanir. Finalny koszt biletu uzależniony jest oczywiście od miejsca, z którego planujemy przylecieć do Katowic oraz terminu podróży. Najbardziej popularne połączenia są naprawdę niedrogie, z Londynu do Katowic można przylecieć za około 100 zł za osobę w jedną stronę. Kupując lot ze stolicy Wielkiej Brytanii  do Katowic z wyprzedzeniem, zapłaci się za niego np. 64 czy 87 zł za sztukę. Na trasach z Niemiec koszty – przy kupnie z dużym wyprzedzeniem - mogą być bardzo niskie (z Hamburga i Dortmundu Ryanair lata za ok. 100 zł od osoby) lub zdecydowanie wyższe (z Monachium i Frankfurtu Lufthansa lata za ok. 500 zł od osoby).   

Ceny biletów lotniczych do Katowic na trasach międzynarodowych wzrastają nie tylko ze względu na wybór przewoźnika, ale także gdy decydujemy się na lot z przesiadką lub w środku sezonu letniego, gdy panuje tu najlepsza pogoda. Na ostateczny koszt biletu lotniczego do Katowic wpływ mają również opłaty dodatkowe m.in. za nadprogramowy bagaż i jego ubezpieczenie, a także za wybór miejsc w samolocie czy za szybszą odprawę na lotnisku.

Kiedy są najtańsze loty do Katowic?

Najtańsze loty do Katowic można kupić jesienią i zimą, gdy zmniejsza się zainteresowanie zwiedzaniem ze względu na nie najlepszą pogodę. Miesiące, w których można kupić bilety w najbardziej okazyjnych cenach, to październik, listopad i marzec. Niskie ceny biletów lotniczych do Katowic obowiązują również na loty w grudniu, styczniu i lutym. Najwięcej za bilet do Katowic trzeba zapłacić natomiast w sierpniu oraz w lipcu.

Osobom, które podróżują do Katowic w interesach, pogoda jest niestraszna. Mogą one więc zawczasu kupić bilety w okazyjnych cenach. Warto jednak pamiętać, że w sezonie zimowym koszt lotu do Katowic może być czasami wyższy niż latem. Spore podwyżki cen obserwuje się na loty w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku. Linie lotnicze wiedzą bowiem, że - niezależnie od ceny – znajdą chętnych na połączenia w tych specyficznych terminach.

Jak obniżyć ceny lotów do Katowic?

Dobrym sposobem na obniżenie ceny lotu do Katowic jest kupno biletu z dużym wyprzedzeniem. Rezerwując lot trzy miesiące przez planowaną podróżą, można zaoszczędzić nawet połowę kwoty. Osoby, które zmuszone są kupić bilet na lot do Katowic w ostatniej chwili, mogą szukać ofert tzw. last minute lub promocyjnych partii biletów w obniżonych cenach. Warto również pamiętać, że najtańsze bilety na lot do Katowic pojawiają się w systemie linii lotniczych we wtorki, środki i czwartki. Wtedy mniej osób ma czas, aby planować urlop czy podróże biznesowe. Chcąc kupić bilet w najlepszej cenie, warto sprawdzać połączenia nie tylko w konkretny, wybrany przez nas dzień, ale także te dobę przed i dobę po nim.

Aby znaleźć tanie loty do Katowic, najlepiej korzystać z internetowych wyszukiwarek tanich lotów. Z porównywarką cen biletów eSky można w jednym miejscu szybko uzyskać informacje o aktualnych lotach różnych linii lotniczych. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna – wystarczy wpisać w konkretne okna nazwy lotniska, z którego wylatujemy i tego, do którego chcemy się udać, liczbę pasażerów oraz datę. Wyniki automatycznie segregowane są według cen – od najniższej do najwyższej, dzięki czemu zawsze najpierw widać najbardziej korzystne cenowo loty do miejsca docelowego, np. do Katowic. Wyniki filtrować można jednak także według innych kryteriów, np. ze względu na liczbę przesiadek.
 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Katowic w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Katowic, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Katowic mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Katowic?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Katowic obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach

Popularne linie latające do Katowic

Kiedy słyszymy słowo „samolot”, zazwyczaj mamy przed oczami podróże w dalekie strony. Tymczasem loty do Katowic można wykorzystać wtedy, gdy istnieje potrzeba szybkiego transportu z jednego miasta Polski do drugiego. Przejazd samochodem, a nawet pociągiem, wiąże się ze stratą dużej ilości czasu. Tymczasem samolot zapewnia komfort podróżowania oraz przyjemność – wiele osób lubi podziwiać widoki i patrzeć na świat z tak zwanego lotu ptaka. Sprawia im to radość, a dodatkowo może pomóc przełamać lęk przed podróżowaniem samolotem. Tanie bilety lotnicze do Katowic są w tej kwestii dobrym rozwiązaniem. Drugą rzeczą, która przekonuje do wybierania samolotów, jest to, że miasto stanowi centrum różnego rodzaju imprez i targów, na które warto udać się kilka razy do roku. Tanie loty do Katowic pozwolą nam zaoszczędzić na biletach pociągowych lub paliwie, które z roku na rok coraz bardziej drożeje.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Katowicach

Znajdź nocleg w Katowicach