Menu

Wyszukaj loty do Poznania

Pokaż filtry

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Najtańsze loty z i do Poznania

Lotnisko w Poznaniu jest obsługiwane zarówno przez regularnych przewoźników, jak i tanie linie lotnicze. Dlatego tanie loty do Poznania znajdziemy z wielu miast europejskich. Najpopularniejsze połączenia do Poznania oferowane są z Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich, a najtańsze bilety lotnicze do Poznania oferowane są ze sporym wyprzedzeniem. Dlatego jeśli szukasz lotu do Poznania, warto pomyśleć o zakupie odpowiednio wcześniej.

Czasami podróżowanie tanimi liniami lotniczymi może wcale nie być takie tanie. Koszt dokupienia bagażu rejestrowanego może być wyższy niż cena biletu do Poznania, a to przecież mija się z celem. Aby obniżyć ceny lotów do Poznania, zacznij więc od zweryfikowania tego, co masz w bagażu.

Jeśli jednak szukasz naprawde tanich lotów do Poznania, zajrzyj na eSky, gdzie w zakładce Okazje oferowane są wyjątkowe oferty. Znajdziesz tu tanie loty do Poznania i wielu innych miast na całym świecie. Często tylko kilka biletów jest w tak niskiej cenie, dlatego nie warto zwlekać z ich kupnem.

Popularne linie lotnicze latające do Poznania

Poznań to ważny ośrodek kulturalny i akademicki w Polsce, co roku miasto odwiedzają tysiące turystów i studentów, dlatego połączenia lotnicze do Poznania oferują zarówno regularni przewoźnicy jak LOT i Lufthansa, jak i tanie linie lotnicze WizzAir czy Ryanair. Samoloty do Poznania odlatują niemal codziennie z ponad 30 lotnisk w Europie i Afryce Północnej.

Polskie linie lotnicze LOT do Poznania latają z trzech miast. Są to krajowe loty Warszawa - Poznań oraz trasy ze Lwowa i z Tel Awiwu. Lufthansą do Poznania można dolecieć z Monachium i Frankfurtu, a skandynawskimi liniami lotniczymi SAS z lotniska w Kopenhadze.

Najbogatszą ofertę lotów do Poznania mają tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Każda z nich oferuje po kilkanaście tras, zarówno regularnych, jak i dostępnych sezonowo. Najpopularniejsze są loty Poznań - Londyn Stansted i Poznań - Londyn Luton. Wybierając lot do Poznania Ryanair lub Wizz Air należy jednak pamiętać, że w cenę biletu wliczony jest tylko bagaż podręczny. Dodatkowy bagaż rejestrowany można dokupić osobno.

Ceny biletów lotniczych do Poznania

Tanie bilety do Poznania oferują tanie linie lotnicze takie jak WizzAir, ale również linie czarterowe, gdzie w ofertach last minute znajdziemy bilety lotnicze do Poznania w niskich cenach. Warto śledzić również promocje na bilety lotnicze, bowiem wówczas można znaleźć oferty połączeń lotniczych do Poznania w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeśli szukasz taniego lotu do Poznania np. z Londynu na kilka dni, by odwiedzić bliskich, zastanów się, czy na pewno musisz lecieć w weekend. Zazwyczaj linie lotnicze oferują tanie loty do Poznania w środku tygodnia, gdy popularność lotów spoza Polski jest mniejsza. Jeśli twój kalendarz jest elastyczny, łatwiej będzie ci dopasować się do oferty tanich linii lotniczych i wybrać najtańsze bilety do Poznania.

Jeśli natomiast szukasz taniego lotu do Poznania w konkretnym terminie, np. na święta Bożego Narodzenia, sytuacja jest nieco gorsza, choć i w tym przypadku można znaleźć tanie loty do Poznania. Ważne, by możliwie jak najwcześniej kupić bilety, ponieważ z każdym dniem ich cena może rosnąć.

Loty krajowe do Poznania

Oferta lotów krajowych do Poznania nie należy do najbogatszych. Mamy miasta, które są skomunikowane w znacznie lepszym stopniu niż Poznań. Jako jedyne bezpośrednie loty do Poznania oferują linie lotnicze LOT. Jest to połączenie Warszawa-Okęcie - Poznań.

Krajowe loty z Warszawy do Poznania odbywają się codziennie. Jest to kilka kursów od wczesnego poranka do późnego wieczora. Latają nimi przede wszystkim nie turyści, a osoby pracujące w Poznaniu lub Warszawie, które przemieszczają się regularnie pomiędzy tymi miastami.

Jeśli masz ściśle określony termin podróży, wyszukiwarka tanich lotów krajowych do Poznania na niewiele ci się zda, skoro loty oferuje tylko jedna linia lotnicza. Jeśli jednak nie masz ściśle określonego terminu podróży, poszukaj tanich lotów do Poznania, ponieważ ceny nie są identyczne codziennie.

Gdzie szukać tanich lotów do Poznania?

Ceny biletów lotniczych nie są stałe, dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów do Poznania, dzięki której możemy w łatwy sposób porównać oferty różnych linii lotniczych. Na eSky wybierz połączenie lotnicze na trasie z Polski do Poznania i podaj termin, w którym chcesz odwiedzić to miasto.

Możesz także skorzystać z zakładki Okazje, w której prezentowane są najtańsze połączenia bez względu na termin podróży. Wybierz miasto lub kilka miast wylotu i zobacz, jaka jest aktualnie dostępna oferta linii lotniczych do Poznania. To dobra alternatywa dla osób, które nie muszą podróżować w określonym terminie, ale chcą po prostu zwiedzić miasto i polują na najtańszy bilet do Poznania.

Jeśli twój termin podróży nie jest ściśle określony i możesz swobodnie go zmieniać, skorzystaj z kalendarza, dzięki któremu sprawdzisz, w których dniach najtańsze bilety do Poznania z Anglii czy innych europejskich krajów są oferowane przez tanie linie lotnicze. Zazwyczaj tańsze są loty w środku tygodnia, a droższe w weekendy, ale nie jest to reguła, szczególnie, gdy w środku tygodnia wypada jakieś święto.

Jak rezerwować tanie loty?

Jedną z najważniejszych spraw podczas rezerwowania lotu, która może znacząco wpłynąć na cenę biletu do Poznania, jest data podróży. Jest prawie pewne, że nie znajdziemy tanich lotów do Poznania w pobliżu Bożego Narodzenia czy innych popularnych świąt. Jeśli już musimy wybrać połączenie lotnicze do Poznania w takim okresie, należy kupić bilet najwcześniej, jak to możliwe.

Najlepiej szukać tanich lotów do Poznania, korzystając z popularnych wyszukiwarek lotów, które w jednym miejscu generują ofertę linii lotniczych do Poznania ze wszystkich możliwych miast na świecie. Jest to znacznie wygodniejsza opcją niż sprawdzanie oferty każdej linii lotniczej z osoba. Tym bardziej, że tanie loty do Poznania nie czekają zbyt długo na pasażerów.

Warto obserwować akcje specjalne linii lotniczych. Niektóre z nich, jak LOT, oferują szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do Poznania i innych miast na całym świecie. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty do Poznania z Londynu czy innych europejskich miast.

Wyszukiwarki lotów do Poznania

Najprościej odwiedzić zakładkę okazję na eSky, gdzie można znaleźć naprawdę świetne okazje - prezentowane są tu tylko najtańsze loty do Poznania ze wszystkich europejskich miast. Wystarczy wybrać miejsce, z którego chcemy wyruszyć w podróż. Wyszukiwarka sprawdza najtańsze loty do Poznania bez względu na datę. To doskonała opcja dla osób, które nie mają ściśle określonego terminu podróży.

Zwróć uwagę na godziny podróży. Jest to szczególnie istotne, gdy lecisz na krótko i chcesz jak najwięcej czasu spędzić w mieście. Wybierz lot do Poznania tak, by mieć jak najwięcej czasu na spacerowanie pięknymi uliczkami i podziwianie koziołków. Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, pewnie nie będzie ci przeszkadzał lot do Poznania wcześnie rano.

Robiąc porównanie biletów lotniczych do Eindhoven z Polski, weź pod uwagę również inne czynniki niż cena biletu. Czas lotu bezpośredniego do Poznania ze wszystkich wyspiarskich miast jest podobny, więc tu nie będzie dużych różnic na korzyść któregoś połączenia. Ale być może ważna dla ciebie będzie godzina lotu lub lądowania. Zastanów się, czy masz czym dojechać na lotnisko i jak zorganizować transport z lotniska w Poznaniu.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu

Popularne linie latające do Poznania

Poznań to nie tylko piękne zabytki i zachwycająca architektura, ale także mnóstwo zieleni, miejsc do wypoczynku oraz słynny kompleks sportowo-wypoczynkowy Malta, gdzie będzie się dobrze bawić każdy i to bez względu na wiek.  Loty do Poznania to jednak nie tylko oferta dla turystów, którzy chcą zwiedzić stolicę Wielkopolski, ale i dla osób, które wracają z wakacji w innym miejscu, czy też podróżują służbowo na przykład między dwoma polskimi miastami. Przykładowo, lot Poznań-Warszawa trwa jedynie 55 min, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Bilety lotnicze do Poznania najlepiej kupić z wyprzedzeniem, wtedy możemy liczyć na ich korzystniejsze ceny. Jeśli interesują nas tanie loty do Poznania, to koniecznie śledźmy strony przewoźników – bardzo często dodają oni oferty promocyjne na wybrane rejsy.

Tablica lotów: Poznań

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Poznaniu

Znajdź nocleg w Poznaniu