Menu

Tanie loty z Londynu do Poznania

Pokaż filtry

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Podróż na trasie Londyn – Poznań

Poznań oddalony jest od angielskiej stolicy o niemal tysiąc czterysta kilometrów. Biorąc pod uwagę ilość emigrantów z Polski, żyjących na stałe w Anglii, trasa między tymi miastami pokonywana jest bardzo często. Jaki środek transportu zazwyczaj wybierają podróżni? Możliwości są dwie: samochód lub samolot.
Jeśli lubimy krajoznawcze podróże i odwiedzanie nieznanych zakątków Europy, bez wątpienia wybierzemy podróż samochodem. Możliwość zatrzymania się w dowolnym miejscu i porozmawiania z europejczykami mieszkającymi w Holandii, czy Niemczech daje poczucie swobody. Wówczas na drugi plan przesuwa się fakt, że jazda przez pół Europy zajmie nam przynajmniej kilkanaście godzin. Nie wspominając już nawet o kosztach takiego przedsięwzięcia. Jeżeli wolimy ten czas spędzić w otoczeniu długo niewidzianej rodziny, najlepiej zakupić bilety lotnicze z Londynu do Poznania.
 

Wszystko na temat lotów z Londynu do Poznania

Bezpośrednie loty do Anglii z polskich lotnisk są dosyć powszechne. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o podróże w drugą stronę. Z powodzeniem można więc wybrać miasto, w którym nasza podróż się zakończy. Wybór docelowego lotniska zależy przede wszystkim od tego, jak blisko niego znajduje się nasz punkt docelowy. Bilety lotnicze z Londynu do Poznania zakupią przede wszystkim osoby, których bliscy mieszkają w Wielkopolsce.
Bezpośrednie połączenie na tej trasie proponują dwie tanie linie lotnicze. Irlandzki Ryanair zabierze nas z lotniska Stansted, położonego niemal pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od miasta. Oznaczenie tego lotniska kodem IATA to STN. Z kolei samoloty innego taniego przewoźnika, jakim jest węgierski Wizz, obsługiwane są na lotnisku Luton (LTN) Odległość tego portu lotniczego od centrum Londynu jest podobna.
Choć oba lotniska położone są dość daleko od centrum miasta, z łatwością można dostać cię do nich komunikacją miejską. Osoby posiadające bilety z Londynu do Poznania dojadą na nie autobusami lub pociągiem. Niedaleko portów lotniczych znajdują się także spore parkingi, w większości płatne. Jeśli nasza wizyta w Polsce nie potrwa dłużej niż kilka dni, pozostawienie na nich pojazdu może okazać się najbardziej opłacalne.
Podróż na trasie Londyn-Poznań trwa około dwóch godzin, bez względu na to, z którego lotniska startujemy. Do tego czasu należy doliczyć jeszcze odprawę bagażową i boarding, czyli wejście na pokład samolotu. Oczekując na lot, można skorzystać ze sklepów w strefie bezcłowej, gdzie do nabycia są różne drobiazgi, perfumy, czy pamiątki, które podarujemy bliskim.
 

Ceny biletów lotniczych z Londynu

Duża konkurencja i niewielka odległość między oboma miastami sprawiają, że bilety lotnicze z Londynu do Poznania można kupić już za niespełna sto złotych. Oczywiście nie jest to cena regularna, a trafienie takiej okazji wymaga poświęcenia odrobiny czasu. Należy też poznać kilka podstawowych zasad, które pozwolą nam oszczędzić na kosztach rejsu.
Próba zakupienia biletów lotniczych na podróż, którą planujemy za kilka dni, może wprowadzić klientów w konsternację. Z dużym prawdopodobieństwem cena takiego połączenia będzie kilkukrotnie wyższa niż wcześniej wspomniane sto złotych. Dlaczego tak jest?
Polityka przewoźników nie przewiduje obniżki cen na ostatnią chwilę. Nie ma co liczyć, że promocja na bilet z Londynu do Poznania pojawi się tuż przed odlotem. Takie okazje trafiają się jedynie w przypadku wycieczek w biurach podróży. Z kolei przewoźnicy niższe ceny oferują na kilka miesięcy przed odlotem. To właśnie wtedy starają się znaleźć tylu pasażerów, żeby lot stał się rentowny. Każdy dodatkowy bilet sprzedany tuż przed odlotem stanowi dla nich dodatkowy zysk. Liniom lotniczym nie zależy na tym, żeby w ostatniej chwili zapełnić wszystkie miejsca w samolocie. Każda dodatkowa osoba zmusza przewoźnika do uruchomienia procedury odprawy i sprawia dodatkowe kłopoty. Zatem jeśli chcemy kupić bilety do Poznania w promocyjnej cenie, zarezerwujmy je znacznie wcześniej.
 

Wyszukiwarka lotów eSky

Bardzo funkcjonalnym narzędziem pomocnym w czasie planowania połączeń lotniczych jest wyszukiwarka lotów eSky. Ta strona może pochwalić się wieloletnią działalnością na rynku, w czasie której udało się pozyskać wielu zadowolonych klientów. Dzięki bogatej bazie danych eSky pozwoli znaleźć najbardziej dogodne połączenie lotnicze. Wystarczy w wybrane pole wpisać punkt docelowy, termin lotu, lotnisko startowe i ewentualne przesiadki. Już po chwili otrzymamy kilka propozycji od różnych przewoźników. W razie potrzeby możemy zaznaczyć opcję elastycznego terminu. Pozwoli nam to poznać także te loty, które odbywają się kilka dni przed lub po planowanym terminie.
Co jeszcze daje wyszukiwarka eSky? Dzięki niej nie tylko znajdziemy najkorzystniejsze ceny biletów z Londynu do Poznania, ale także dokonamy rezerwacji i płatności. Ponadto eSky oferuje kilka dodatkowych możliwości, związanych z podróżą lotniczą. Klienci bardzo chętnie korzystają z rezerwacji zakwaterowania na miejscu podróży. W przypadku lotu do Poznania taka opcja nie powinna być potrzebna, jednak wybierając podróż w bardziej egzotyczne miejsca, na pewno daje to dodatkowe możliwości.
Inną propozycją, która wyróżnia eSky na tle konkurencji, jest możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W wyszukiwarce lotów do Poznania i innych miast na świecie,  ubezpieczymy nasz bagaż, wykupimy pakiet medyczny, lub zabezpieczymy się na wypadek odwołania lotu. Dla osób pragnących więcej swobody w nowym miejscu, eSky przygotowało ofertę wypożyczalni samochodów, położonych w pobliżu lotniska. Wszystkie formalności i opłaty jesteśmy w stanie załatwić za pośrednictwem Internetu. W razie potrzeby kompetentna obsługa telefonicznie rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.
 

Lot do Poznania – na co zwrócić uwagę?

Popularność tanich linii lotniczych stale rośnie, a oferowane przez nie ceny biletów lotniczych sprawiają, że loty są dostępne dla każdego. Niestety niska cena biletu niesie ze sobą często pewne obostrzenia. Dotyczą one przede wszystkim naszego bagażu.
Zasady są różne i warto zapoznać się z dokładnymi wytycznymi linii lotniczych. Najczęściej do kabiny samolotu możemy wnieść jedynie bagaż podręczny. Ma on zmieścić się w określonych wymiarach, a miejsce na dodatkowe przedmioty jest precyzyjnie wyznaczone. Oczywiście można zabrać ze sobą dodatkowy bagaż deklarowany, jednak wymaga to dodatkowej opłaty.
Niektóre linie lotnicze proponują pierwszeństwo wejścia na pokład. Kupując bilety lotnicze z Londynu do Poznania, również możemy spotkać się z taką ofertą. Za dodatkową opłatą otrzymujemy prawo wyboru miejsca w samolocie. Często pierwszeństwo wejścia na pokład wiąże się też z przywilejem wniesienia dodatkowego bagażu. Tym sposobem nie będziemy musieli płacić za dodatkowy bagaż deklarowany. Przed zakupem biletów i zaznaczeniem dodatkowych opcji warto dowiedzieć się dokładnie co obejmuje oferta przewoźnika, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów i nieprzyjemności.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Poznań

Popularne linie latające na trasie Londyn - Poznań

Chcesz wrócić z Londynu do Polski, a twoim punktem docelowym jest Poznań? Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są tanie loty Londyn-Poznań. Lot z Londynu do Poznania trwa zaledwie 2 godziny, a komfort i bezpieczeństwo przelotu na pewno spełnią twoje oczekiwania. Przewoźnicy mają świadomość, że wielkość Polonii w Anglii cały czas się powiększa, a Londyn to miasto, które potrafi przyciągnąć rozmiarem, klimatem i możliwościami. Popyt na loty z Londynu do różnych miast Polski cały czas będzie rósł, co obserwujemy już dzisiaj. Dlatego linie lotnicze wychodzą Polakom naprzeciw i wprowadzają do swojej oferty właśnie tego typu loty, w tym Loty Londyn-Poznań. W większości przypadków pasażerowie przylatują do Polski na stosunkowo krótko. Przewoźnicy wiedzą również o tym, dlatego u wielu z nich kupisz bilety lotnicze Londyn-Poznań w obie strony w niskich, czasem wręcz symbolicznych cenach.

Tablica lotów:

Londyn Poznań

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Poznaniu

Znajdź nocleg w Poznaniu