Menu

Tanie loty z Warszawy do Lublina

Pokaż filtry

Lublin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Nietypowy karnawał

  W sezonie letnim w Lublinie odbywa się Carnaval Sztukmistrzów, czyli festiwal sztuki nowego cyrku i teatru, podczas którego na ulicach zobaczyć można barwny tłum żonglerów, szczudlarzy, aktorów, klownów i artystów ulicznych.

 • Pod ziemią

  Pod płytą lubelskiej starówki znajdują się tajemnicze korytarze i dawne piwnice. Lubelską Trasę Podziemną turyści indywidualni mogą zwiedzać latem przez cały tydzień, a poza sezonem tylko w weekendy.

 • Twój cebularz

  Jeżeli masz smykałkę do pieczenia i lubisz podróże kulinarne, wybierz się do Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie pod okiem fachowców własnoręcznie przygotujesz lubelski placek z cebulą.

Co ciekawego zobaczyć w Lublinie?

Lublin jest jedną z najstarszych miejscowości w Polsce, a jego wielowiekową tradycję czuć na każdym kroku podczas spaceru ulicami Starego Miasta. Magiczny Lublin to jednak nie tylko zabytki, ale także ciekawe miasto uniwersyteckie z niezwykle ciepłymi i gościnnymi mieszkańcami.

Zwiedzanie Lublina warto rozpocząć od Starego Miasta. Po klimatycznych, wyłożonych brukiem uliczkach można spacerować godzinami, zachwycając się elewacjami wielobarwnych kamienic. Można też przysiąść się do stolika jednej z wielu tutejszych kawiarni. Jeżeli fascynujesz się historią, przez wchodzącą w skład dawnych murów miejskich Bramę Grodzką, mijając Plac Zamkowy, przejdź się w kierunku Zamku Lubelskiego, którego budowa rozpoczęła się w XII wieku. Mieści się tam Muzeum Lubelskie, jedna z najstarszych budowli w mieście, czyli okrągła baszta, tzw. donżon oraz ozdobiona freskami kaplica Trójcy Świętej. Jeżeli chcesz zobaczyć panoramę miasta, wejdź po ponad 200 stopniach na Wieżę Trynitarską przy ulicy Królewskiej.

Drugim ważnym miejscem dla lublinian jest Krakowskie Przedmieście, czyli ulica, która obecnie pełni funkcję deptaka z licznymi sklepami, restauracjami i kawiarniami. Każdego roku w sierpniu odbywa się tu także Jarmark Jagielloński, będący czterodniowym świętem kultury tradycyjnej. Przy drodze tej położony jest również zachwycający zielenią roślinności w centrum miasta Plac Litewski z niezwykle interesującymi fontannami, które wieczorem mienią się wieloma kolorami. To idealne miejsce na randkę. Przy Krakowskim Przedmieściu 4 mieści się najlepsza lodziarnia w mieście, czyli  Bosko. Oferuje ona rzemieślnicze lody o ciekawych smakach w cenie 3 zł za porcję – to ulubione miejsce nie tylko turystów, ale także mieszkańców Lublina.

Lublin przed II wojną światową był miastem wielokulturowym. Obok Polaków mieszkało tu bardzo wielu Żydów. To właśnie dlatego można znaleźć tu ciekawe restauracje serwujące kuchnię żydowską, np. Mandragorę ulokowaną przy Rynku 9. Miejsce to jest nie tylko pięknie zaaranżowane, ale także niezwykle smaczne. Skosztuj tu m.in. lina w sosie, kawioru żydowskiego, zupy czosnkowej z macą, wątróbki w sosie cebulowym czy pierożków kreplach. W innym klimacie, ale również smacznie, zjesz w Pubie Regionalnym Św. Michał przy ulicy Grodzkiej 16. W tym miejscu zamów żebro św. Michała czy forszmak lubelski, czyli gulasz zapiekany pod ciastem. Ze stoisk na ulicach może kupić także cebularz lubelski, czyli drożdżowy placek z duszoną cebulą.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Lublina w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Lublina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Lublina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Lublina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Lublina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Lublin

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Lublin

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lublinie

Znajdź nocleg w Lublinie