Menu

Warszawa Wrocław - Tanie loty

Pokaż filtry

Wrocław

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Czeski, niemiecki i lwowski rodowód

  Historia zostawiła trwałe ślady we Wrocławiu. Czesi przejęli miasto w I połowie XIV wieku i przez niemal 200 lat znajdowało się pod ich panowaniem. Później trafiło w ręce austriackie, a następnie niemieckie. Na przełomie XIX i XX wieku Wrocław stał się jednym z największych miast Niemiec. Po II wojnie światowej, w miejsce wysiedlonych Niemców, we Wrocławiu zjawili się Polacy w dużej mierze pochodzący z utraconego przez Polskę Lwowa. Dlatego nie powinna dziwić obecność w mieście Panoramy Racławickiej czy zasłużonego instytutu oraz biblioteki – Zakładu im. Ossolińskich.

 • Słynna hala i jej otoczenie

  Hala Stulecia to olbrzymi żelbetowy obiekt widowiskowo – sportowy, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ikoniczna budowla otoczona jest przez zjawiskowe obiekty – Pawilon Czterech Kopuł i Pergolę. Wszystkie powstały na początku XX wieku. Po II wojnie światowej Polacy dobudowali wysoką i niezwykle fotogeniczną iglicę, a już w XXI wieku powstała wielka fontanna, która latem jest miejscem spektakli z udziałem wody, muzyki i światła.

 • Rynek tętniący życiem

  W wielu miastach ich stare centra to pocztówkowe, nieco senne miejsca, żyjące jedynie dzięki turystom. Nie we Wrocławiu! Średniowieczny Rynek zawsze był miejscem, które przyciągało nie tylko turystów, ale też mieszkańców. Liczne lokale, kluby i restauracje sprawiają, że Rynek żyje od rana do późnej nocy i wizyta na nim nie będzie wiązała się jedynie z podziwianiem zabytkowych budynków, ale także z niezła zabawą!

Loty kierunkowe z Warszawy do Wrocławia

Podróże samolotem wraz z rozwojem lotnictwa i pojawieniem się tanich linii lotniczych stają się bardziej powszechne. Ten trend zauważalny jest w sytuacjach, kiedy zamiast przemieszczać się kilkaset kilometrów do innego miasta, wybieramy podróż samolotem. Do takich sytuacji dochodzi często na trasie z Warszawy do Wrocławia, którą można już pokonać dzięki ofercie linii lotniczych.

Bilety lotnicze na trasę Warszawa - Wrocław

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Wrocławia realizowane jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Tak krótka trasa dla tanich linii lotniczych uznawana jest za nieopłacalną, dlatego oferta rodzimego przewoźnika wydaje się najciekawsza. Sam lot między oboma miastami zazwyczaj trwa około godziny.

Bilety lotnicze na to połączenie nie należą do drogich. Jeśli planujemy lot za kilka tygodni, bilety lotnicze na trasę z Warszawy do Wrocławia jesteśmy w stanie kupić już za 200 złotych w obie strony. Nie warto jednak czekać z zakupem do ostatnich dni przed odlotem, ponieważ ceny mogą się zwiększyć. Trasa jest obsługiwana przez jednego przewoźnika, dlatego może się zdarzyć, że samolot na kilka dni przed wylotem okaże się zapełniony. Wówczas pozostaje nam samochód albo dużo dłuższy lot z przesiadkami.

Nie musimy stale obserwować strony LOT, żeby móc orientować się w cenach biletów lotniczych na trasę z Warszawy do Wrocławia. Bardzo funkcjonalnym narzędziem jest serwis i internetowe biuro podróży, a także wyszukiwarka lotów eSky. To dzięki temu serwisowi możemy zamówić bilety lotnicze, a także załatwić wszystkie formalności związane z lotem. Serwis ułatwi nam odprawę online w danych liniach lotniczych, a także ułatwi zakup ubezpieczenia na lot. Tam też w najłatwiejszy sposób można obserwować ceny biletów lotniczych nie tylko na lot z Warszawy do Wrocławia.

Dojazd na lotnisko i odprawa

Warszawski międzynarodowy port lotniczy imienia Chopina to największe lotnisko w naszym kraju. W ostatnich latach obsługiwało średnio ponad 17 milionów pasażerów, co stanowi niemal 40% wszystkich pasażerów w lotach krajowych i międzynarodowych, którzy zostali odprawieni w naszym kraju. Ten ogromny jak na polskie warunki port lotniczy realizuje połączenia do wielu lokalizacji na całym świecie. Tu mieści się także baza dla samolotów z logo LOT.

Na lotnisko bez kłopotu można dostać się komunikacją miejską z kilku dzielnic Warszawy. Autobusy dojeżdżają niemal pod sam terminal. Dokładnie przed głównym wejściem do budynku lotniska znajduje się wyjście z podziemnej stacji kolejowej, na którą można dojechać pociągiem. W pobliżu lotniska znajdują się także liczne parkingi i postoje taksówek, które zwiększają możliwości wyboru odpowiedniego środka transportu.

Żeby maksymalnie przyspieszyć czas oczekiwania na lotnisku, warto skorzystać z odprawy online. Wybierając się w podróż z Warszawy do Wrocławia z linami lotniczymi LOT, odprawy możemy dokonać już 36 godzin przed rozpoczęciem lotu. Wystarczy podać dane osobowe i przygotować do wydrukowania kartę pokładową. Jeśli obawiamy się samodzielnej odprawy, a zależy nam na czasie podróży, takiej odprawy może za na s dokonać eSky. Wystarczy wcześniej podać swoje dane, a pracownicy odprawią się za nas w odpowiednim momencie. Kartę pokładową gotową do druku otrzymamy na adres mailowy, a kolejny obowiązek zniknie z notesu z pilnymi sprawami.

Lotnisko we Wrocławiu

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika to lotnisko w międzynarodowym kodzie IATA oznaczone symbolem WRO. Jest czwartym portem lotniczym w Polsce, jeśli bierzemy pod uwagę liczbę obsługiwanych pasażerów. W ostatnich latach pojawiało się na nim ponad trzy i pół miliona pasażerów rocznie. Z lotniska wykonywane są połączenia w kilkudziesięciu kierunkach w tym do wielu stolic Europy, do USA, a także kilku lokalizacji na terenie Azji.

Jeśli po zakończeniu podróży lotniczej z Warszawy do Wrocławia będziemy chcieli dostać się do oddalonego o dziesięć kilometrów centrum miasta, mamy sporo możliwości do przejazdu. Najtańszą możliwością są autobusy komunikacji miejskiej, jednak możemy dostać się nimi bezpośrednio do Silver Tower Center - centrum biznesowego i hotelu w centrum Wrocławia. Innym rozwiązaniem są autobusy PKS, a także busy osobowe czy taksówki. W pobliżu parkingu zlokalizowanych jest także kilka wypożyczalni samochodów oraz parking na cztery tysiące pojazdów.

Pakowanie walizki na podróż z LOT

Linie lotnicze LOT, podobnie jak inni krajowi przewoźnicy i tanie linie lotnicze, wprowadziły limity na bagaż, który możemy przewozić na pokładzie samolotu. W cenie biletu każdy pasażer niezależnie od klasy lotu, ma prawo do zabrania ze sobą na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego. Taka torba może mieć maksymalne wymiary 55 x 40 x 23 cm, a jej waga nie może przekraczać 8 kg. Dopuszczalne są cięższe torby i dwie sztuki bagażu podręcznego, jednak dotyczy to lotów w klasach biznesowych.

Warto przestrzegać wymiarów i wagi, jakie zostały wymienione, ponieważ przewoźnik przewiduje spore kary. Za przekroczenie tych wartości na trasie krajowej z Warszawy do Wrocławia musimy się liczyć z dopłatą w wysokości prawie 200 złotych. Taką wartość może mieć bilet lotniczy w obie strony.

Jeśli nie uda nam się zmieścić do bagażu podręcznego albo obawiamy się o jego wagę, warto zdecydować się na bagaż rejestrowany. W przypadku podstawowej klasy wymagana będzie od nas dodatkowa opłata, którą można uiścić już na lotnisku albo podczas rezerwacji lotu. Jeśli natomiast nasz bilet będzie miał status Standard albo Flex, w ramach biletu lotniczego na trasie Warszawa - Wrocław przysługuje nam jedna darmowa walizka. Suma jej wymiarów nie może przekroczyć 158 cm, a waga musi być niższa niż 23 kilogramy.

Jeśli mamy wątpliwości, w jaki sposób dokonać dopłaty za bagaż rejestrowany i czy w naszej taryfie jest on potrzebny, warto skontaktować się z konsultantami eSky. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu zdobytemu przez kilkanaście lat funkcjonowania firmy na rynku, z pewnością udzielą nam wyczerpujących informacji.

Dlaczego warto wybrać trasę lotniczą do Wrocławia?

Jak już wspomniano, trasa z Warszawy do Wrocławia często pokonywana jest samochodem. Oba miasta łączą trasy szybkiego ruchu i niespełna trzysta kilometrów przy dobrym tempie i niewielkim ruchu można pokonać w cztery godziny. Nasuwa się pytanie, czy warto decydować się na podróż samolotem?

W określonych okolicznościach taka opcja nie ma sobie równych. Jeśli podróż odbywamy w celach biznesowych i zależy nam na tym, żeby na miejscu być wypoczętym i dostać się tam maksymalnie szybko, nie ma lepszego środka lokomocji. Samolotem pokonamy trasę Warszawa - Wrocław czterokrotnie szybciej niż samochodem. Podczas godzinnego lotu możemy się zdrzemnąć albo posilić, korzystając z przekąsek z pokładowego magazynu.

Bilety lotnicze dla jednej osoby mogą też okazać się najtańszą opcją. Nawet najbardziej ekonomiczny samochód będzie miał kłopot, żeby spalić ilość paliwa kosztującego mniej, niż bilety lotnicze na tej trasie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Wrocławia w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Wrocławia, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Wrocławia mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Wrocławia?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Wrocławia obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Wrocław

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Wrocław

Warszawa Wrocław to czołowe pod względem liczby pasażerów lotnicze połączenie krajowe w Polsce. Na trasie ze stolicy do największego miasta Dolnego Śląska latają samoloty taniej linii lotniczej Ryanair oraz samoloty linii regularnej LOT. Tanie loty odbywają się w przypadku tego połączenia na trasie z Lotniska Chopina (dawny Port Lotniczy Warszawa Okęcie) do Portu Lotniczego Wrocław Strachowice. Dzięki obecności irlandzkiego przewoźnika pasażerowie otrzymali dostęp do tanich biletów i możliwość odbycia szybkiej podróży na tej uczęszczanej trasie. Pełne pasażerów samoloty latają między tymi dwiema metropoliami codziennie i znacząco ułatwiają nie tylko podróże biznesowe, ale też wypady turystyczne, tzw. city breaki.

Zobacz tanie loty z Warszawy do Wrocławia!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Wrocławiu

Znajdź nocleg we Wrocławiu