Menu

Wyszukaj loty do Bydgoszczy

Pokaż filtry

Bydgoszcz

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Ogórkiem po drodze

  Bydgoszcz wie, jak przyciągnąć turystów. Latem oferuje przejazdy zabytkowymi autobusami marki Jelcz tzw. ogórkami malowniczymi trasami ze Starego Miasta do Myślęcinka oraz ze Starego Miasta do Exploseum, czyli muzeum na terenie dawnej fabryki dynamitu. Szukaj linii 100 i 102.

 • Tramwaj wodny

  W sezonie letnim, czyli od końca kwietnia do połowy września, po Brdzie kursują tramwaje wodne. Przystanek początkowy dla wszystkich tras umiejscowiony jest na Rybim Rynku, a bilety kupuje się na pokładzie statku. Trasy trwają od 60 do 110 minut, a cena to tylko 5/8 zł zależnie od trasy.

 • Widok na miasto

  Na Wzgórzu gen. Henryka Dąbrowskiego znajduje się Muzeum Wodociągów z wieżą ciśnień. Po obejrzeniu industrialnej wystawy udaj się wąskimi, krętymi schodami na taras widokowy, aby zobaczyć niepowtarzalną panoramę całej Bydgoszczy.

Loty bezpośrednie do Bydgoszczy

Choć lotnisko w Bydgoszczy wydaje się niepozorne, obsługują je aż trzy regularne linie lotnicze, które codziennie kursują do kilkunastu europejskich miast. Loty bezpośrednie do Bydgoszczy można znaleźć z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Ukrainy i Niemiec. Realizowane są przez trzy linie lotnicze - LOT oraz Lufthansę, a także tanie linie lotnicze Ryanair.

Loty bezpośrednie do Bydgoszczy oznaczają możliwie najszybsza podróż, bez konieczności przesiadania się na innych lotniskach, np. W Warszawie. Lufthansa oferuje loty bezpośrednie do Bydgoszczy z Frankfurtu, natomiast linie lotnicze LOT - z Lwowa oraz Kijowa-Żuliany. Znacznie bogatszą ofertę lotów bezpośrednich do Bydgoszczy ma Ryanair, który oprócz połączeń z Dusseldorfu i Kijowa, oferuje również loty do Bydgoszczy z Dublina oraz z pięciu brytyjskich lotnisk.

W sezonie wakacyjnym oferta lotów bezpośrednich do Bydgoszczy poszerza się za sprawą czarterów kursujących do popularnych wakacyjnych miejscowości. Można wtedy znaleźć loty do Bydgoszczy z Burgas, Dubrownika, Zakynthos, Korfu, Heraklionu oraz z Antalyi.

Sposoby na tanie loty do Bydgoszczy

W internecie istnieją narzędzia, które za ciebie znajdą loty do Bydgoszczy w interesujących cię cenach. Taką możliwość oferuje eSky. Możesz wybrać interesującą cię trasę pomiędzy dowolnym miastem a Bydgoszczą oraz maksymalną cenę, którą jesteś w stanie zapłacić za podróż. Gdy taka oferta tanich linii lotniczych do Bydgoszczy się pojawi, otrzymasz maila. Pamiętaj jednak, że inni również chcą kupić tanie bilety, nie odkładaj więc kupna na ostatnią chwilę.

Do samolotu nie wolno wnieść płynów w pojemnikach większych niż 100 ml, ale przeanalizuj, czy przelanie ulubionego szamponu do specjalnych, małych pojemników nie rozwiąże problemu i pozwoli ci kupić tani bilet do Bydgoszczy, bez konieczności odprawiania bagażu? Możesz jednocześnie zrezygnować z innych dodatkowych usług, jak pierwszeństwo wejścia na pokład.

Ważna jest również data twojej podróży. Osoby, które często latają przyzwyczaiły się już, że najtańsze bilety są w środku tygodnia. W weekendy i święta linie lotnicze oferują wyższe ceny lotów, natomiast w tygodniu można kupić najtańsze loty do Bydgoszczy. Zgodnie z tą prawidłowością, bilety na Boże Narodzenie czy walentynki również mają wyższe ceny niż na tzw. zwykłe dni.

Tanie loty z Wielkiej Brytanii do Bydgoszczy

Od kiedy wielu Polaków zamieszkało na stałe w Anglii czy Irlandii, tanie linie lotnicze uruchomiły wiele połączeń pomiędzy tamtejszymi lotniskami oraz polskimi. Również w Bydgoszczy lądują samoloty z Wysp. Prym wiodą tu tanie linie lotnicze Ryanair, które obsługują pięć połączeń z Wielką Brytanią oraz jedno z Irlandią.

Każdy może znaleźć tanie loty z Wielkiej Brytanii do Bydgoszczy, wystarczy wybrać lotnisko wylotu. Tanie linie lotnicze Ryanair obsługują połączenia dwa połączenia ze Szkocją - Glasgow - Bydgoszcz oraz z Glasgow-Prestwick. Tanie loty Ryanair dostępne są również z Anglii na odcinkach Birmingham - Bydgoszcz, Londyn-Stansted - Bydgoszcz oraz Londyn-Luton - Bydgoszcz.

Wśród tanich lotów Ryanair nie mogło zabraknąć również połączenia Dublin - Bydgoszcz. Dublin jest macierzystym portem lotniczym dla tanich linii lotniczych Ryanair, stąd oczywiste jest połączenie na takiej trasie.

Różnice pomiędzy tanimi i regularnymi liniami lotniczymi

Cenę lotu do Bydgoszczy może zmniejszyć, lecąc regularnymi liniami lotniczymi, jeśli zabierasz bagaż rejestrowany. Nie jest on wliczony w cenę biletu do Bydgoszczy Ryanairem. Mimo to cena biletu do Bydgoszczy wraz z bagażem rejestrowanym może się diametralnie różnić. Tanie linie lotnicze nie mają sztywnego cennika, opłata za bagaż może być inna zależnie od wagi oraz terminu podróży.

Koszt podróży do Eindhoven jest stosunkowo niski, bez większych problemów upolujesz bilet do Bydgoszczy z Wielkiej Brytanii za ok. 100 zł. Musisz jednak wiedzieć, że w cenę lotu do Polski tanimi liniami lotniczymi wliczony jest jedynie bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany podlega dodatkowej opłacie. Szukając najtańszych lotów do Bydgoszczy, sprawdź propozycje tanich linii lotniczych Ryanair.

Nie jest tajemnicą, że wszystkie linie lotnicze często zmieniają ceny lotów. Uzależnione jest to od wielu czynników, przede wszystkim od popularności danej trasy w tym konkretnym momencie. Dopóki zainteresowanie lotami do Bydgoszczy z Wielkiej Brytanii jest wysokie, ceny lotów nie zejdą poniżej pewnego poziomu. gdy szczyt popularności trasy minie.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Bardzo ważne są daty startów i lądowań. Od razu nastaw się, że nie kupisz tanich lotów do Bydgoszczy z Wielkiej Brytanii w okresie bożonarodzeniowym lub innym popularnym terminie. Gdy daty twojej podróży nie są elastyczne i musisz wybrać połączenie lotnicze do Bydgoszczy  w tym czasie, kup bilet jak najwcześniej. Im bliżej daty wylotu, tym mniej zostaje tanich lotów do Polski.

Jeśli masz to szczęście, że nie musisz podróżować w konkretnych dniach, a termin podróży możesz dopasować do cen, najtańsze bilety do Bydgoszczy możesz upolować w ostatnim momencie, na kilka dni, a nawet godzin przed wylotem. Plany wyjazdowe oczywiście trzeba uzależnić m.in. od sytuacji w pracy oraz od tego, w jakim celu chcesz lecieć do Bydgoszczy. Jeśli na twojej liście obowiązkowych punktów w Bydgoszczy są tylko spotkania z bliskimi, nie musisz sztywno trzymać się terminów.

Wielu poszukiwaczy tanich lotów próbowało ustalić, według jakich kryteriów zmieniają się ceny lotów do Bydgoszczy, jak i innych miast w Polsce i na świecie. Nie da się jednak generalizować, ponieważ każda trasa rządzi się swoimi prawami. Przykładowo, tanie bilety do Bydgoszczy z Londynu kupisz bez problemu w mniej popularnych okresach - chwilę przed Bożym Narodzeniem loty zawsze będą droższe.

Jak szukać tanich lotów do Bydgoszczy?

Potrzebujesz nieco cierpliwości i dobrej wyszukiwarki lotów, by znaleźć tanie loty. Ceny biletów lotniczych do Bydgoszczy to nawet 70-90 zł, jeśli wystarczająco dobrze szukasz. Niektóre linie lotnicze prowadzą różne promocje, w ramach których obniżają ceny lotów do Bydgoszczy i innych miast w Europie czy na świecie. Warto być czujnym i wykorzystać taką okazję.

Jeśli w miarę swobodnie możesz zmienić datę lotu, skorzystaj z kalendarza, dzięki któremu sprawdzisz, w których dniach najtańsze bilety do Bydgoszczy są sprzedawane przez tanie linie lotnicze. Zazwyczaj tańsze są loty w środku tygodnia, a droższe od piątku do niedzieli, ale nie jest to reguła, szczególnie, gdy w środku tygodnia wypada jakieś święto.

Warto obserwować akcje specjalne linii lotniczych. Niektóre z nich, jak LOT, oferują szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do Bydgoszczy i innych miast na całym świecie. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty do Bydgoszczy z Londynu czy innych miast w Europie.

Wyszukiwarka tanich lotów

Jeśli choć raz szukałeś tanich lotów, wiesz, jak żmudne i męczące jest korzystanie z wyszukiwarek na wielu stronach linii lotniczych. Siedzisz przy komputerze, albo co gorsze - z telefonem w dłoni, szukając tanich lotów do Bydgoszczy czy w inne miejsce, co chwilę zmieniając daty połączeń lotniczych w kalendarzu każdej z linii lotniczych. A przecież porównywanie biletów lotniczych do Bydgoszczy czy w ogóle na całym świecie może być znacznie prostsze.

Nie zawsze opłaca się wybierać pierwszy bilet, który znajdziesz na stronie linii lotniczej. Najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki lotów, aby porównać oferty linii lotniczych do Bydgoszczy. Być może tanie loty do Bydgoszczy znajdziesz u innego przewoźnika, niż wcześniej myślałeś.

Połączenia lotnicze do Bydgoszczy mają na swoich siatkach lotów aż trzy tanie linie lotnicze, dlatego nie trać czasu na sprawdzanie każdej oferty każdego z przewoźników z osobna. Najłatwiejszy sposób na porównanie cen i wybór najtańszego biletu do Bydgoszczy to skorzystanie z wyszukiwarki lotów. Dzięki temu unikniesz ryzyka przepłacenia za bilet do Polski.

Przydatne informacje o lotniskach w Bydgoszczy

Popularne linie latające do Bydgoszczy

Loty do Bydgoszczy z innych miast europejskich to znakomita opcja przede wszystkim dla osób, które na co dzień mieszkają i pracują poza granicami Polski lub też często odbywają podróże służbowe. Regularne rejsy do Bydgoszczy są obsługiwane przez kilku przewoźników, w tym tanie linie lotnicze. To gwarancja tego, że bez problemu dopasujemy datę  podróży do swoich planów czy obowiązków służbowych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tanie loty do Bydgoszczy z Londynu czy Birmingham, a także z Frankfurtu czy Dublina. Kiedy najlepiej zarezerwować swój lot? Jak najwcześniej! Bilety lotnicze do Bydgoszczy nie są zbyt drogie, jednak w sezonie wakacyjnym, świątecznym lub też w weekendy ich cena może znacznie wzrastać. Wcześniejsze nabycie biletów pozwoli nam zatem zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Tablica lotów: Bydgoszcz

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bydgoszczy

Znajdź nocleg w Bydgoszczy