Menu

Łódź loty - Tanie loty do Łodzi

Pokaż filtry

Łódź

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Łódzka Aleja Gwiazd

  Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się Aleja Gwiazd. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Jan Machulski. W Alei podziwiać można gwiazdy reżyserów i aktorów, między innymi Andrzeja Seweryna czy Marka Kondrata.

 • Bilet jednodniowy

  Jeśli spędzasz w Łodzi cały dzień, a zamierzasz poruszać się po mieście komunikacją miejską, najbardziej opłaca się kupić bilet jednodniowy - kosztuje kilkanaście złotych, a możesz poruszać się po całym mieście.

 • Light Move Festival

  W Łodzi odbywa się jeden z najbardziej wyjątkowych festiwali świateł w Polsce, polega on na pokazach świetlno-muzycznych. Obrazy pojawiają się między innymi na budynkach ulicy Piotrkowskiej.

Dlaczego warto odwiedzić Łódź?

Leżąca w sercu Polski Łódź jest miastem, które budzi skrajne emocje. Z jednej strony przyciąga turystów z całego kraju oraz ze świata swoją postindustrialną architekturą, a z drugiej pojawiają się opinie, że potrafi zniechęcić zaniedbanym, chociaż ustawicznie zmieniającym się centrum. Co warto tu zobaczyć? Z pewnością budynki dawnych fabryk włókienniczych Izraela Poznańskiego, które odrestaurowane znajdują się w kompleksie handlowym Manufaktura. Punktem obowiązkowym są także ulica Piotrkowska oraz Muzeum Animacji Se-ma-for.

Jednym z głównych powodów, które skłaniają do odwiedzin tego miasta jest także zlokalizowane niedaleko miasta jedyne w centralnej Polsce lotnisko międzynarodowe. Szacuje się, że w odległości około 50 kilometrów od lotniska w każdym kierunku mieszka ponad 1,5 miliona osób, które  rozpoczynają lub kończą tu podróż lotniczą z lub do jednego z kilkunastu portów lotniczych w Europie, a także na świecie.

Dokąd można polecieć z Łodzi?

Lotnisko z Łodzi niestety nie oferuje bezpośrednich lotów na trasach krajowych. Dostępne są jedynie bardzo drogie loty do Łodzi z przesiadką, na przykład w Warszawie. Wśród regularnych lotów z Łodzi znajduje się za to kilka międzynarodowych połączeń standardowymi liniami lotniczymi, a także czarterowych. Najbardziej popularne kierunki tanich i tradycyjnych linii lotniczych to lotniska w Monachium, Atenach, Nottingham, Londynie-Standsted oraz w Dublinie. Z łódzkiego lotniska cyklicznie odlatują również samoloty czarterowe do ulubionych kurortów urlopowych Polaków. Najbardziej popularne są połączenia lotnicze z Polski do Turcji (Łódź – Antalya), do Bułgarii (Łódź – Burgas), do Chorwacji (Łódź – Dubrownik) oraz do Grecji (Łódź – Zakhyntos).

Dzięki regularnym połączeniom lotniczym z Monachium, które jest doskonałym punktem przesiadkowym, w Łodzi można rozpocząć również podróż niebezpośrednią na trasach europejskich (loty do Łodzi często są właśnie częścią podróży). Z Łodzi można więc z jedną przesiadką polecieć na przykład do Barcelony, Brukseli, Nicei, Paryża, Rzymu, Turynu, Wiednia czy Zurychu, a także na trasach interkontynentalnych, na przykład do Bostonu, Pekinu, Seulu czy Singapuru, sa tu też loty do Nowego Jorku.

Jakie linie latają z lotniska w Łodzi?

Lotnisko w Łodzi jest bazą dla wyłącznie jednego taniego przewoźnika lotniczego Ryanair. Ta irlandzka linia lotnicza oferuje regularne loty na trasie Polska – Grecja, Polska – Anglia, a także Polska – Irlandia. Z Łodzi można więc polecieć do portów lotniczych w Atenach (ATH), East Midlands - Nottingham (EMA), Londynie-Standsted (STN) oraz Dublinie (DUB).

Z Łodzi wylatują również samoloty tylko jednej tradycyjnej linii lotniczej Lufthansa. Niemiecki przewoźnik obsługuje loty tylko na jednej trasie – z Łodzi do Monachium oraz z Monachium do Łodzi. Rejsy oferowane są pasażerom pięć razy w tygodniu w dniach roboczych, czyli od poniedziałku do piątku. Loty do Antalyi, Burgas, Dubrownika oraz Zakynthos, a także na Dominikanę znaleźć można w ofercie poszczególnych czarterowych linii lotniczych lub biur podróży.

Lotnisko Łódź – co warto wiedzieć?

Lotnisko w Łodzi-Lublinku (LCJ), czyli Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, znajduje się około sześciu kilometrów od centrum miasta. Dzięki lokalizacji w bliskiej odległości do węzła drogowego łączącego autostrady A1 oraz A2, jest łatwo dostępne nie tylko dla mieszkańców regionu, ale także osób z innych części kraju. Chociaż łódzkie lotnisko powstało w 1925 roku, od 2012 roku przyjmuje pasażerów w nowym, czteropiętrowym Terminalu I o powierzchni 26,5 tysięcy metrów kwadratowych. Ten stosunkowo niewielki port lotniczy ma jednak potencjał i każdego roku na czternastu stanowiskach check in obsługuje około dwóch milionów pasażerów.

Jak dostać z się z lotniska do centrum miasta lub ze śródmieścia do portu lotniczego? Można skorzystać z pociągu Polskich Kolei Państwowych jeżdżącego na lotnisko do i z dworca kolejowego Łódź Kaliska. Do miasta, z przystanków położnych tuż przy wejściu do terminalu, kursują również regularnie autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji linii 65A oraz 65B. Najwygodniejszym, ale również najdroższym środkiem transportu dostępnym na lotnisku w Łodzi są taksówki, których postój znajduje się przed terminalem.

Gdzie kupić najtańszy lot do i z Łodzi?

Najtańsze bilety lotnicze na samoloty startujące i lądujące w Łodzi kupić można online, korzystając z internetowych wyszukiwarek tanich lotów. Porównywarka cen biletów lotniczych eSky posiada najbardziej aktualne dane dotyczące połączeń lotniczych oferowanych przez 860 linii lotniczych z całego świata. Dzięki bogatej bazie danych lotniczych w wyszukiwarce tanich lotów eSky już w kilkanaście sekund można znaleźć najbardziej korzystne cenowo oferty lotów. Jak tego dokonać? Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać nazwę miast lub lotnisk, w których rozpoczyna się i kończy lot, a także termin podróży i liczbę oraz wiek pasażerów. Te kilka informacji wystarczy, aby w kilka chwil uzyskać dostęp do listy wszystkich spełniających nasze kryteria lotów do lub z Łodzi. Cenę lotu do i z Łodzi można dodatkowo obniżyć, zaglądając w zakładkę „Najtańsze loty +/- 3 dni”, w której zobaczyć można ceny lotów z trzech dni tuż przed oraz bezpośrednio po planowanym wylocie.

Wyszukiwarka eSky dodatkowo oferuje również wgląd w bazę niemal 1,1 miliona obiektów hotelowych takich jak hotele, motele, apartamenty, hostele, bed&breakfast, agroturystyki, a także daje możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego i wypożyczenia samochodu. Dzięki temu większość formalności związanych z podróżą można załatwić i opłacić w jednym miejscu w zaledwie kilka czy kilkanaście minut. Co więcej, korzystając z aplikacji mobilnej eSky, można mieć szybki dostęp do wszystkich najgorętszych ofert cenowych oferowanych przez linie lotnicze.

Ile kosztują bilety lotnicze na trasach z Łodzi?

Loty tanimi liniami lotniczymi Ryanair kupić można już za niespełna 100 złotych za osobę w obie strony. Najtańsze są regularnie wybierane przez Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich połączenia lotnicze z Łodzi do Londynu-Stansted. Nieco więcej, bo od około 150 złotych za osobę w obie strony, trzeba zapłacić za lot do Dublina oraz Nottingham. W przypadku lotów z Łodzi do Monachium oraz z Monachium do Łodzi, które realizowane są przez niemieckiego przewoźnika Lufthansa, ceny są znacznie wyższe. Za taki bilet lotniczy zapłacić trzeba od około 400 złotych za osobę w obie strony.

Ostateczna cena biletu lotniczego oczywiście uzależniona jest od momentu, w którym go kupimy, gdyż im bliżej do wylotu, tym jest drożej. W przypadku tanich linii lotniczych kluczowe jest również, czy podczas rezerwacji lotu do Łodzi lub lotu z Łodzi zdecydujemy się na priorytetowy boarding, dodatkowy bagaż i jego ubezpieczenie czy też samodzielny wybór miejsca w samolocie. Rezygnując w tych przywilejów można uzyskać najlepszą cenę oscylującą wokół 150-200 złotych za lot w obu kierunkach.

Kiedy loty z i do Łodzi są najtańsze?

Najtańsze loty z Łodzi do Nottingham, Dublina i Londynu-Stansted można kupić na miesiące zimowe, z wyjątkiem okresu około świątecznego w grudniu, gdy większość osób mieszkających za granicą wraca do Polski, aby spędzić czas z rodziną. Pozostałe loty zimowe są najczęściej nawet o 30-40 procent tańsze niż te oferowane przez przewoźników lotniczych wiosną lub latem. Loty z Łodzi do Monachium oraz z Monachium do Łodzi przez cały rok utrzymują się na stałym poziomie, gdyż korzystają z nich najczęściej nie turyści, a osoby podróżujące do i z Niemiec w interesach.

Kiedy najlepiej kupić bilet lotniczy do i z Łodzi? Najbardziej korzystne ceny można uzyskać, rezerwując lot na co najmniej osiem, a najlepiej dwanaście tygodni przez planowaną podróżą. Statystyki porównywarek cen lotów wykazują, że bilety lotnicze są wtedy co najmniej 30-40 procent tańsze niż standardowo. Warto pamiętać także o tym, że koszt biletu będzie wyższy w weekend, kiedy najwięcej osób ma czas na planowanie podróży, a najniższy w środku tygodnia w godzinach porannych, gdy większość osób jest w pracy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Łodzi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Łodzi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Łodzi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Łodzi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Łodzi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Łodzi

Popularne linie latające do Łodzi

Loty do Łodzi to znaczne ułatwienie dla osób podróżujących służbowo po Polsce. Bezpośrednie rejsy między polskimi miastami nie trwają zbyt długo, a pasażerowie w trakcie lotu mogą odpocząć lub przygotować się do spotkania biznesowego. Wielu przewoźników ma w swojej ofercie również tanie bilety lotnicze do Łodzi z innych europejskich miast, w tym z Londynu. Loty Londyn Łódź są realizowane kilka razy w tygodniu, a z oferty przewoźników korzystają nie tylko turyści czy biznesmeni, ale przede wszystkim osoby na co dzień pracujące w Wielkiej Brytanii. W niewiele ponad godzinę można pokonać trasę dzielącą te dwa miasta i odpocząć w domu ze swoimi bliskimi. Jeśli interesują nas tanie loty do Łodzi w sezonie lub okresie świątecznym, to warto kupić bilet jak najwcześniej, aby skorzystać z promocyjnych ofert przewoźników. Im bliżej daty podróży, tym wyższe są ceny biletów.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Łodzi

Znajdź nocleg w Łodzi