Menu

Wyszukaj loty z Gdańska do Londynu

Pokaż filtry

Londyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Bezpłatne atrakcje

  Londyn obfituje w jedne z najlepszych na świecie muzeów i galerii. Warto zwiedzić British Museum, Galerię Tate, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, w których podziwianie stałych wystaw jest bezpłatne.

 • Teatr

  Mówi się, że Londyn to miasto teatru. Przyciąga najznakomitsze talenty, najciekawsze przedstawienia i najlepsze teatry. Zobaczysz tu klasyczne sztuki, nieschodzące z afisza musicale lub zupełnie nowe produkcje z West Endu - wybór należy do Ciebie!

 • Koncerty

  Londyn znany jest ze swojej przebogatej sceny muzycznej i licznych koncertów światowych gwiazd, które odbywają się w miejskich parkach lub na stadionach. Co chwila miasto rozbrzmiewa dźwiękami największych osobistości świata muzyki!

Co warto zobaczyć w Londynie?

Majestatyczny, piękny, wiekowy, szlachetny, kosmopolityczny, artystyczny, melodyjny, modny, niezapomniany... o Londynie można mówic w samych superlatywach.

Nie ma osoby, która nie byłaby pod wrażeniem, widząc po raz pierwszy słynne zabytki Londynu. Widok z London Eye, sławne muzeum Madame Tussauds, nadający rytm dnia Big Ben, spacer po pięknym Pałacu Buckingham lub niezwykłym Tower Bridge, dotknięcie skarbca British Museum - każdy ulega urokowi tego miasta.

Spacer wzdłuż Tamizy jest idealnym sposobem na uniknięcie ruchu i podziwianie wspaniałych widoków. Nie zapominaj o malowniczych kanałach Regent i Little Venice.

W przeciwieństwie do innych stolic europejskich, nie trzeba uciekać z miasta, aby zrelaksować się wśród drzew, krzewów i zaznać spokoju. Prawie 11 proc. rozległego miasta to zieleń - osiem pięknych parków królewskich, w tym Hyde Park, St. James's i Richmond. W północnej części można podziwiać wyjątkowe widoki z Hampstead Heath, a także oddychać delikatnymi aromatami w Królewskim Ogrodzie Botanicznym lub Ogrodzie Ziołowym.

Niezależnie od tego, ile razy odwiedzisz Londyn, zawsze jest coć jeszcze warte zobaczenia. Za każdym razem zaskoczy Cię coś nowego - restauracja we wschodniej części miasta czy ciekawy pokaz w jednej z galerii... Londyn nigdy nie pozwoli Ci się nudzić, więc wkrótce pewnie tu wrócisz.

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Londyn

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Londyn

Londyn to także popularny kierunek dla podróżujących z gdańskiego Rębiechowa. Kierunek Gdańsk Londyn obsługiwany jest przez tanią linię lotniczą Ryanair. Samoloty tego irlandzkiego przewoźnika wylatują z Portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy i przylatują na lotnisko Stansted pod Londynem. Dzięki temu północna Polska posiada dobre połączenie lotnicze ze stolicą Wielkiej Brytanii, na które można kupić tanie bilety. Podróżni, którzy wybierają się w podróż samolotem z Gdańska do Londynu powinni pamiętać, że port lotniczy Stansted jest lotniskiem podmiejskim i znajduje się w odległości około 50 kilometrów od centrum angielskiej metropolii. Niedogodności związane z dojazdem z lotniska do stolicy Wielkiej Brytanii są jednak zrównoważone przez dobre położenie portu lotniczego w Gdańsku względem wszystkich części Trójmiasta oraz łatwo dostępne bilety na samolot w atrakcyjnych cenach.
Znajdź atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Gdańska do Londynu!

Tablica lotów:

Gdańsk Londyn

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londynie

Znajdź nocleg w Londynie