Menu

Wyszukaj loty z Krakowa do Londynu

Pokaż filtry

Londyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Bezpłatne atrakcje

  Londyn obfituje w jedne z najlepszych na świecie muzeów i galerii. Warto zwiedzić British Museum, Galerię Tate, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, w których podziwianie stałych wystaw jest bezpłatne.

 • Teatr

  Mówi się, że Londyn to miasto teatru. Przyciąga najznakomitsze talenty, najciekawsze przedstawienia i najlepsze teatry. Zobaczysz tu klasyczne sztuki, nieschodzące z afisza musicale lub zupełnie nowe produkcje z West Endu - wybór należy do Ciebie!

 • Koncerty

  Londyn znany jest ze swojej przebogatej sceny muzycznej i licznych koncertów światowych gwiazd, które odbywają się w miejskich parkach lub na stadionach. Co chwila miasto rozbrzmiewa dźwiękami największych osobistości świata muzyki!

Co warto zobaczyć w Londynie?

Majestatyczny, piękny, wiekowy, szlachetny, kosmopolityczny, artystyczny, melodyjny, modny, niezapomniany... o Londynie można mówic w samych superlatywach.

Nie ma osoby, która nie byłaby pod wrażeniem, widząc po raz pierwszy słynne zabytki Londynu. Widok z London Eye, sławne muzeum Madame Tussauds, nadający rytm dnia Big Ben, spacer po pięknym Pałacu Buckingham lub niezwykłym Tower Bridge, dotknięcie skarbca British Museum - każdy ulega urokowi tego miasta.

Spacer wzdłuż Tamizy jest idealnym sposobem na uniknięcie ruchu i podziwianie wspaniałych widoków. Nie zapominaj o malowniczych kanałach Regent i Little Venice.

W przeciwieństwie do innych stolic europejskich, nie trzeba uciekać z miasta, aby zrelaksować się wśród drzew, krzewów i zaznać spokoju. Prawie 11 proc. rozległego miasta to zieleń - osiem pięknych parków królewskich, w tym Hyde Park, St. James's i Richmond. W północnej części można podziwiać wyjątkowe widoki z Hampstead Heath, a także oddychać delikatnymi aromatami w Królewskim Ogrodzie Botanicznym lub Ogrodzie Ziołowym.

Niezależnie od tego, ile razy odwiedzisz Londyn, zawsze jest coć jeszcze warte zobaczenia. Za każdym razem zaskoczy Cię coś nowego - restauracja we wschodniej części miasta czy ciekawy pokaz w jednej z galerii... Londyn nigdy nie pozwoli Ci się nudzić, więc wkrótce pewnie tu wrócisz.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Londyn

Popularne linie latające na trasie Kraków - Londyn

Londyn to jeden z najpopularniejszych kierunków lotniczych z Polski, także z Krakowa. Rozkład lotów z Portu Lotniczego Kraków-Balice opiera się na dwóch tanich liniach lotniczych - easyJet (przyloty na oddalone o około 40 kilometrów od centrum Londynu lotnisko Gatwick) oraz Ryanair (przyloty do portu podmiejskiego Stansted). Rejsy Kraków Londyn odbywają się niemal codziennie, a częste wyloty sprawiają, że to połączenie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród podróżujących. Tanie połączenia oprócz obsługi ruchu Polaków mieszkających na Wyspach pełnią także rolę dowozową dla turystów, którzy wylatują z londyńskich lotnisk w dalszą podróż. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sam Londyn to kierunek bardzo często wybierany przez osoby, które spędzają wolny czas poprzez lotnicze wypady na tzw. city breaki.
Znajdź atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Krakowa do Londynu!

Tablica lotów:

Kraków Londyn

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londynie

Znajdź nocleg w Londynie