Menu

Kraków Londyn - Tanie loty

Pokaż filtry

Londyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Bezpłatne atrakcje

  Londyn obfituje w jedne z najlepszych na świecie muzeów i galerii. Warto zwiedzić British Museum, Galerię Tate, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, w których podziwianie stałych wystaw jest bezpłatne.

 • Teatr

  Mówi się, że Londyn to miasto teatru. Przyciąga najznakomitsze talenty, najciekawsze przedstawienia i najlepsze teatry. Zobaczysz tu klasyczne sztuki, nieschodzące z afisza musicale lub zupełnie nowe produkcje z West Endu - wybór należy do Ciebie!

 • Koncerty

  Londyn znany jest ze swojej przebogatej sceny muzycznej i licznych koncertów światowych gwiazd, które odbywają się w miejskich parkach lub na stadionach. Co chwila miasto rozbrzmiewa dźwiękami największych osobistości świata muzyki!

Tanie loty do Londynu, czyli sposób na zwiedzenie miasta

Weekend w stolicy Anglii? Wybierz lot z Krakowa do Londynu!

Wielka Brytania w ostatnich latach stała się jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży lotniczych, na jakie decydują się Polacy. Wpływ na to ma przede wszystkim spora kolonia naszych rodaków, pracujących i stale mieszkających na wyspach. Naturalną rzeczą jest to, że komunikacja między oboma państwami będzie dość intensywna.

Centralnym miejscem Wielkiej Brytanii i stolicą Anglii jest Londyn. To właśnie do tego miasta kieruje się większość połączeń lotniczych z naszego kraju. Przeloty w to miejsce oferuje wiele polskich lotnisk, a część z połączeń to loty bezpośrednie. Dzięki dużej konkurencji między przewoźnikami nie jest trudno trafić na tanie bilety do Londynu. Wystarczy tylko dobrze poszukać i wybrać odpowiedni termin.

Odwiedziny rodziny mieszkającej nad Tamizą to nie jedyny powód, dla którego podróżujemy do angielskiej stolicy. Tanie loty do Londynu coraz częściej wybierają także osoby, chcące nawiązać relacje biznesowe w Wielkiej Brytanii. Jeszcze innym powodem na taką podróż może być turystyka. Londyn jest bardzo ciekawym miastem, na którego zwiedzanie warto poświęcić trochę czasu i uwagi.  Może zatem lot do Londynu potraktować jako pomysł na spędzenie weekendu?

Najlepsze połączenie lotnicze do Londynu

Wybór miasta, z którego chcemy rozpocząć podróż, zależy wyłącznie od naszych upodobań. Wiele portów lotniczych w naszym kraju oferuje połączenia do Londynu. Oczywiście największy wybór lotów jest na trasie Warszawa – Londyn, gdzie startujemy z lotniska imienia Chopina. Jednak głównym wyznacznikiem do wyboru na pewno będzie położenie geograficzne lotniska.

Planując podróż z terenów południowej Polski, najlepiej wybrać bezpośredni lot z Krakowa do Londynu. Taką podróż możemy odbyć z lotniska Balice, oddalonego od Krakowa o jedenaście kilometrów. Połączenia realizowane są przez kilku przewoźników i niemal każdego dnia można kupić bilet w atrakcyjnej cenie.

Czas podróży z wszystkich polskich lotnisk jest podobny. W takim razie ile czasu trwa lot do Londynu z krakowskiego lotniska? Bezpośredni lot na trasie Kraków – Londyn trwa około dwóch i pół godziny. Do tego czasu warto doliczyć sobie jeszcze czas potrzebny na odprawę oraz boarding, czyli wejście na pokład samolotu z poczekalni dla podróżnych.

Ceny biletów lotniczych na tej trasie są bardzo zróżnicowane. W dużej mierze koszt takiego połączenia uzależniony jest od danego miesiąca, a także czasu, jaki pozostał do odlotu. Jeśli planujemy weekend w Londynie, lepiej nie wybierać miesięcy letnich. Wówczas bilety do Londynu osiągają najwyższe ceny. Podobnie dzieje się w okresie świątecznym, kiedy sporo naszych rodaków przemieszcza się na tej trasie. Także zakup biletu na ostatnią chwilę, czyli kilka dni przed odlotem może narazić nas na wysokie koszty.

Niejednokrotnie tanie loty z Krakowa do Anglii możemy odbyć już za sto pięćdziesiąt złotych w obie strony. Jeśli chcemy zakupić tanie bilety lotnicze do Londynu, warto zainteresować się połączeniem z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wówczas istnieje szansa na to, że uda się trafić na promocję, lub bardzo atrakcyjną ofertę. Do wyszukiwania i rezerwacji takich połączeń na pewno będzie pomocna wyszukiwarka lotów eSky. Na tej stronie w łatwy sposób można określić cel podróży, lotnisko początkowe i orientacyjną datę podróży. Dzięki ogromnej bazie danych szybko otrzymamy wiele ofert, w tym także propozycje od tanich linii lotniczych, realizujących połączenia do Londynu.

Lotnisko Balice – co warto wiedzieć przed lotem?

Krakowskie lotnisko imienia Jana Pawła II jest drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce. Każdego roku transferuje niemal siedem milionów pasażerów i cztery tysiące ton towaru. Położone jest poza centrum miasta, co docenią zwłaszcza osoby dojeżdżające do niego samochodem z autostrady A4. Unika się wówczas przemierzania zatłoczonego centrum Krakowa. W okolicach lotniska znajdują się parkingi dla samochodów osobowych, na których możesz zostawić swój pojazd nawet przez kilka dni. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać dodatkowego środka transportu w postaci taksówki, czy autobusu.

Ciekawym pomysłem dla osób przyjezdnych będzie zatrzymanie się w mieście jeszcze przed lotem z Krakowa do Londynu. Można wtedy poświęcić trochę czasu na zwiedzanie malowniczych uliczek starego miasta, czy podziwianie zabytków Wawelu. Jeśli martwisz się o bazę noclegową w mieście, możesz ponownie skorzystać z wyszukiwarki eSky. Dzięki niej nie tylko poznasz ceny zakwaterowania i warunki panujące w tych miejscach, ale także zarezerwujesz nocleg w wybranym terminie. Po zwiedzeniu miasta możesz dojechać do lotniska autobusem, kursującym stale na tej trasie.

Lotniska w stolicy Anglii

Londyńskie lotniska, określane kodem IATA jako LON to tak naprawdę sieć pięciu portów lotniczych, rozlokowanych w okolicach miasta. Najważniejszym i największym z nich jest Heathrow, które jednocześnie uznawane jest za największe lotnisko w Europie. Co roku odwiedza go ponad siedemdziesiąt milionów pasażerów, czyli dziesięć razy więcej, niż lotnisko Balice. Połączenie lotnicze z Krakowa do tego lotniska realizują linie British Airways, jednak bilety tego przewoźnika nie należą do najtańszych.

Tanie loty do Londynu możemy odbyć, lecąc między innymi liniami EasyJet. Wówczas lotniskiem docelowym będzie Gatwick, położone około czterdziestu kilometrów od Londynu. Z kolei linie lotnicze Ryanair mają swój punkt docelowy na lotnisku Stansted. Ten port oddalony jest od centrum miasta o niespełna pięćdziesiąt kilometrów.

Spora odległość od centrum miasta nie musi być powodem troski ani przyczyną kłopotów. Każde lotnisko oferuje dogodne połączenia z Londynem w postaci rozwiniętej sieci autobusowej. Jeśli lot do Londynu ma być jedynie weekendowym wypadem, warto zwrócić uwagę na wypożyczalnie samochodów, które umieszczone są w pobliżu lotniska. Wbrew pozorom jazda po lewej stronie drogi nie jest bardzo skomplikowana, a dla wytrawnego kierowcy już po kilkunastu kilometrach nie będzie sprawiała większego problemu.

Dzięki promocjom przewoźników lotniczych, bilety do Londynu można kupić w bardzo korzystnych cenach. Wpływa to na koszt weekendowego wypadu do tego miasta, który nie będzie tak bardzo wysoki. Tania podróż zrównoważy nawet stosunkowo wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia w stolicy Anglii.

Londyn jest miastem, na którego zwiedzanie warto poświęcić więcej czasu, niż jeden dzień. Miasto uznawane jest za centrum światowego handlu, jednak warto odwiedzić je ze względu na atmosferę. Występuje tutaj ogromna ilość zabytków i miejsc, które każdy z nas zna z kina czy telewizji. Wieża zegarowa Big Ben to jeden ze współczesnych symboli tego miasta. Nie można też nie odwiedzić mostu Tower Bridge, przecinającego Tamizę. Niesamowite wrażenie robi Pałac Buckingham, który jest od 1837 oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich. Ze względu na rozmiary miasta, nie wszystkie obiekty będziemy w stanie samodzielnie zlokalizować i zobaczyć. Wiele innych ciekawych miejsc ukrytych wśród klimatycznych uliczek tego angielskiego miasta może pokazać jedynie przewodnik albo osoba mieszkająca w Londynie na stałe.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Londynu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Londynu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Londynu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Londynu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Londynu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Londyn

Popularne linie latające na trasie Kraków - Londyn

Londyn to jeden z najpopularniejszych kierunków lotniczych z Polski, także z Krakowa. Rozkład lotów z Portu Lotniczego Kraków-Balice opiera się na dwóch tanich liniach lotniczych - easyJet (przyloty na oddalone o około 40 kilometrów od centrum Londynu lotnisko Gatwick) oraz Ryanair (przyloty do portu podmiejskiego Stansted). Rejsy Kraków Londyn odbywają się niemal codziennie, a częste wyloty sprawiają, że to połączenie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród podróżujących. Tanie połączenia oprócz obsługi ruchu Polaków mieszkających na Wyspach pełnią także rolę dowozową dla turystów, którzy wylatują z londyńskich lotnisk w dalszą podróż. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sam Londyn to kierunek bardzo często wybierany przez osoby, które spędzają wolny czas poprzez lotnicze wypady na tzw. city breaki.
Znajdź atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Krakowa do Londynu!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londynie

Znajdź nocleg w Londynie