Menu

Poznań Londyn - Tanie loty

Pokaż filtry

Londyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Bezpłatne atrakcje

  Londyn obfituje w jedne z najlepszych na świecie muzeów i galerii. Warto zwiedzić British Museum, Galerię Tate, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, w których podziwianie stałych wystaw jest bezpłatne.

 • Teatr

  Mówi się, że Londyn to miasto teatru. Przyciąga najznakomitsze talenty, najciekawsze przedstawienia i najlepsze teatry. Zobaczysz tu klasyczne sztuki, nieschodzące z afisza musicale lub zupełnie nowe produkcje z West Endu - wybór należy do Ciebie!

 • Koncerty

  Londyn znany jest ze swojej przebogatej sceny muzycznej i licznych koncertów światowych gwiazd, które odbywają się w miejskich parkach lub na stadionach. Co chwila miasto rozbrzmiewa dźwiękami największych osobistości świata muzyki!

Loty z Poznania do Londynu

Podróż na Wyspy Brytyjskie. Lot Poznań – Londyn, czy inne połączenie?

Połączenia lotnicze między naszym krajem a Wielką Brytanią stają się niezwykle popularnym kierunkiem podróży. Nie da się ukryć, że na taki stan rzeczy ma ogromny wpływ kolonia naszych rodaków w krajach wspólnoty brytyjskiej. Wzajemne odwiedziny, czy tymczasowe podróże do pracy są na porządku dziennym. Sporo osób zainteresowanych jest także prowadzeniem biznesu, wykorzystując ścisłe relacje między oboma krajami.

O tym, jak ważny i popularny jest to kierunek, może świadczyć ilość połączeń oferowanych przez różne linie lotnicze. Z niemal każdego polskiego lotniska można odlecieć do Wielkiej Brytanii. Naturalnie najczęściej wybieranym miejscem docelowym jest stolica Anglii. Bilety  do Londynu można dostać w bardzo korzystnych cenach, a ogromna konkurencja tylko sprzyja obniżce.

To, z jakiego lotniska mamy zamiar wylecieć w podróż do Anglii, zależy przede wszystkim od naszego obecnego położenia geograficznego. Nikt nie będzie przecież przemierzał sporej części kraju, aby odlecieć z miejsca, w którym bilety lotnicze są nieco tańsze. Jeśli planujemy wylot z zachodniej części kraju, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór poznańskiego lotniska Ławica. Oferuje ono bezpośrednie połączenia lotnicze na trasie Poznań – Londyn, na które można łatwo znaleźć okazyjne ceny biletów.

Lotnisko Ławica, czyli pierwszy krok w podróży do Londynu

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to jedno z najstarszy lotnisk w Polsce. Mieści się siedem kilometrów od centrum Poznania. Co roku obsługuje ponad dwa i pół miliona pasażerów w trzydziestu tysiącach operacji. Stawia je to w środku stawki, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie lotniska w naszym kraju.

Na lotnisko z centrum miasta można dojechać autobusami miejskimi albo taksówką. Dla osób, które przyjechały własnym samochodem, w obrębie lotniska przygotowano stanowiska parkingowe. Można na nich bezpiecznie zostawić samochód nawet na kilkanaście dni. Niestety trzeba się też nastawić na opłaty parkingowe, liczone za każdy dzień postoju samochodu na terenie parkingu.

O popularności brytyjskiego kierunku świadczy ilość połączeń, obsługiwanych przez ten port lotniczy. Lotnisko oferuje trzydzieści sześć kierunków lotów regularnych do szesnastu krajów świata. Niemal jedna czwarta z tych połączeń zawiezie nas na teren Wspólnoty Brytyjskiej. Oczywiście najbardziej popularne są loty Poznań - Londyn, które oferuje aż dwóch przewoźników.

Kupujemy bilety lotnicze do Londynu

Przy okazji warto wspomnieć o kosztach, jakie poniesiemy, wybierając loty do Londynu. Podobnie jak w przypadku innych połączeń, cena biletu zależy od terminu wylotu. Chodzi tutaj nie tylko o miesiąc, w którym chcemy odbyć podróż. Statystycznie najtańsze połączenia są w styczniu, a najdroższe w miesiącach wakacyjnych. Warto także zwrócić uwagę na to, że ruch będzie dużo większy w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W tych okresach sporo osób z Polski wylatuje do Londynu, aby spędzić świąteczny czas ze swoją rodziną.

Duży wpływ na cenę biletu do Londynu może mieć także czas, jaki pozostał do odlotu. Jeśli zainteresujemy się biletami kilka tygodni przed planowaną podróżą i nie będziemy ściśle trzymać się konkretnego dnia, możemy trafić na konkurencyjne oferty. Często przewoźnicy oferują promocje, w ramach których bilet w dwie strony na trasie Poznań – Londyn można kupić już za sto trzydzieści złotych! Tymczasem decydując się na zakup w ostatnim tygodniu przed wylotem mamy mniejsze szanse na bilety od tanich przewoźników. Wówczas cena połączenia na tej samej trasie może być nawet czterokrotnie wyższa.

Warto zatem trzymać rękę na pulsie i korzystać z narzędzi, które mogą nam pomóc w znalezieniu najkorzystniejszej ceny połączenia. Może nam w tym pomóc wyszukiwarka lotów eSky, dzięki której Polacy już od piętnastu lat oszczędzają na połączeniach lotniczych. W wyszukiwarce znajduje się ogromna baza połączeń lotniczych z całym światem. Dzięki temu można przebierać w ofertach i znajdować bardzo korzystne ceny biletów. Dodatkowo za pośrednictwem wyszukiwarki eSky można znaleźć i zarezerwować zakwaterowanie w wielu miastach na świecie. Dla każdego znajdzie się lokum w odpowiednim standardzie za adekwatną do warunków cenę.

Co nas czeka po przylocie do Londynu?

Na miejsce możemy dostać się dzięki samolotom dwóch przewoźników. W zależności od tego, który z nich będzie odpowiedzialny za naszą podróż, znajdziemy się na innym lotnisku. Londyn obsługiwany jest przez pięć lotnisk położonych poza miastem, jednak bezpośredni lot z Poznania do Londynu możemy zakończyć na dwóch z nich. Jeśli zdecydujemy się na lot węgierskimi tanimi liniami lotniczymi Wizz, nasz samolot wyląduje na lotnisku Luton, oznaczonego za pomocą kodu LTN. Ten port lotniczy obsługuje głównie tanich przewoźników. Usytuowany jest pięćdziesiąt kilometrów od centrum Londynu, a ta trasa zajmie nam około półtorej godziny. Można zdecydować się na podróż autobusem albo pociągiem, z którego następnie trzeba będzie przesiąść się do metra.

Nieco mniej skomplikowana podróż do centrum czeka nas, jeśli lot z Poznania do Londynu zakończymy na lotnisku Stansted. Takie połączenie oferuje Ryanair. Lotnisko oddalone jest od centrum miasta o prawie sześćdziesiąt kilometrów, jednak bezpośrednie połączenie kolejowe pozwoli nam wygodnie przebyć tę podróż.

Londyn miastem skrajności

Wybierając się w lot do Londynu, warto zapoznać się z kilkoma ciekawostkami związanymi z tym miastem. Jego historia sięga czasów starożytnych, a pierwsze wzmianki mówią o osadzie rzymskiej założonej w pierwszym wieku naszej ery na miejscu niewielkiej wioski. Po dwóch tysiącach lat nieprzerwanego osadnictwa na tych terenach Londyn stał się trzecim co do wielkości miastem Europy. Zamieszkuje go osiem milionów ludzi, z czego ponad sto pięćdziesiąt tysięcy stanowi ludność narodowości polskiej. Jest to jednocześnie druga po hindusach mniejszość narodowa w tym mieście.

Londyn uznawany jest za stolicę światowego handlu, ilością transakcji przebijając nawet Nowy Jork. Swoje siedziby mają tutaj największe banki i instytucje finansowe na świecie. Niestety rozwój, przemysł i ogromne zaludnienie mają też swoje minusy. Londyn uznaje się też na najbardziej zanieczyszczone miasto w Unii Europejskiej.

Mimo wszystko co roku stolicę Anglii odwiedza ponad trzydzieści milionów turystów. Jeśli decydujemy się na lot do Londynu w celach turystycznych, warto poświęcić na zwiedzanie kilka dni. To rozległe miasto kryje w sobie niesamowite miejsca, które zazwyczaj widzieliśmy już w kinie, czy czytaliśmy o nich w książkach.

Co warto zobaczyć, decydując się na lot do Londynu? Na pewno godne uwagi są zabytkowe budynki parlamentu, czy Tower of London zabytkową budowlę pełniącą niegdyś funkcje obronne, jak i pałacowe. Olbrzymie wrażenie robi Pałac Buckingham, który jest od 1837 oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich, a także największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Charakterystycznymi miejscami, które najmocniej kojarzą się z Londynem, są bez wątpienia Big Ben i przecinający Tamizę most Tower Bridge. Nie można wyjechać z miasta, nie robiąc pamiątkowej fotografii obu tym miejscom

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Poznania do Londynu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Londynu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Londynu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania do Londynu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania do Londynu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Poznań Londyn

Popularne linie latające na trasie Poznań - Londyn

Poznań Londyn to bardzo lubiany kierunek wśród mieszkańców Wielkopolski oraz wśród odwiedzających swoich bliskich emigrantów z Wysp Brytyjskich, którzy kupują bilety na tanie loty  z Polski do Anglii. Połączenia lotnicze między portem lotniczym Poznań Ławica a lotniskiem Stansted zapewnia tania linia lotnicza Ryanair, a low cost Wizz Air pomiędzy lotniskiem w Ławicy a innym portem lotniczym stolicy Anglii, czyli Luton . Tanie bilety lotnicze na tych trasach cieszą się dużym powodzeniem, a samoloty, które niemal codziennie wylatują z Poznania w stronę Londynu, mają bardzo duże obłożenie.

Zobacz okazje na tanie bilety z Poznania do Londynu!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londynie

Znajdź nocleg w Londynie