Menu

Katowice Wrocław - Tanie loty

Pokaż filtry

Wrocław

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Czeski, niemiecki i lwowski rodowód

  Historia zostawiła trwałe ślady we Wrocławiu. Czesi przejęli miasto w I połowie XIV wieku i przez niemal 200 lat znajdowało się pod ich panowaniem. Później trafiło w ręce austriackie, a następnie niemieckie. Na przełomie XIX i XX wieku Wrocław stał się jednym z największych miast Niemiec. Po II wojnie światowej, w miejsce wysiedlonych Niemców, we Wrocławiu zjawili się Polacy w dużej mierze pochodzący z utraconego przez Polskę Lwowa. Dlatego nie powinna dziwić obecność w mieście Panoramy Racławickiej czy zasłużonego instytutu oraz biblioteki – Zakładu im. Ossolińskich.

 • Słynna hala i jej otoczenie

  Hala Stulecia to olbrzymi żelbetowy obiekt widowiskowo – sportowy, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ikoniczna budowla otoczona jest przez zjawiskowe obiekty – Pawilon Czterech Kopuł i Pergolę. Wszystkie powstały na początku XX wieku. Po II wojnie światowej Polacy dobudowali wysoką i niezwykle fotogeniczną iglicę, a już w XXI wieku powstała wielka fontanna, która latem jest miejscem spektakli z udziałem wody, muzyki i światła.

 • Rynek tętniący życiem

  W wielu miastach ich stare centra to pocztówkowe, nieco senne miejsca, żyjące jedynie dzięki turystom. Nie we Wrocławiu! Średniowieczny Rynek zawsze był miejscem, które przyciągało nie tylko turystów, ale też mieszkańców. Liczne lokale, kluby i restauracje sprawiają, że Rynek żyje od rana do późnej nocy i wizyta na nim nie będzie wiązała się jedynie z podziwianiem zabytkowych budynków, ale także z niezła zabawą!

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Największe miasto Śląska i zachodniej Polski w trakcie swojej długiej historii trafiało z rąk do rąk – czeskich, austriackich, pruskich, a później niemieckich, by po II wojnie światowej znaleźć się w granicach Polski. Nawet dziś przechadzając się po Wrocławiu, można poczuć atmosferę miasta pogranicza.

Wrocław słynie ze swojej starówki, która wraz z dawną odrzańską wyspą – Ostrowem Tumskim, była zalążkiem średniowiecznego miasta. Dziś możemy przekonać się o tym spacerując po Rynku i okolicznych ulicach (zwróćcie uwagę na pojawiające się kamienne krasnale!) – warto choć na chwilę zatrzymać się przy Ratuszu i dokładniej przyjrzeć renesansowym kamienicom stojącym na jego środku. Większość starych budynków w historycznym centrum miasta ma jednak wygląd późnośredniowieczny. Najważniejszą atrakcją niedalekiego Ostrowa Tumskiego jest strzelista gotycka archikatedra. Tuż obok, na Odrze, znajduje się kilka urokliwych wysp, połączonych ze sobą i miastem systemem mostów i kładek.

Wrocław to także ciekawe obiekty, które powstały w późniejszych czasach – jak choćby słynna Hala Stulecia z Pawilonem Czterach Kopuł, Pergolą i Iglicą, Ogród Japoński, czy chyba najsłynniejszy w Polsce ogród zoologiczny, który ostatnimi czasy przechodzi imponującą metamorfozę. Wielbiciele malarstwa powinni zaś wybrać się do Rotundy, gdzie zobaczą niezwykle ambitne dzieło polskiego malarstwa historycznego – Panoramę Racławicką, panoramiczny obraz przedstawiający ważną dla Polaków bitwę pod Racławicami z 1794 roku.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Wrocławia w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Wrocławia, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Wrocławia mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Wrocławia?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Wrocławia obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Wrocław

Popularne linie latające na trasie Katowice - Wrocław

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Wrocławiu

Znajdź nocleg we Wrocławiu