Menu

Tanie loty z Warszawy do Szczecina

Pokaż filtry

Szczecin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Papuga na ramieniu

  Chcesz zostać piratem? Zajrzyj do Papugarni przy al. Wyzwolenia 44. Kolorowe ptaki nie żyją tu w klatkach. Swobodnie latają między ludźmi, siadają im na ramionach i jedzą z ręki.

 • Odpocznij trochę

  Na Wzgórzach Bukowych, 10 km na południe od Szczecina, znajduje się Puszcza Bukowa, idealne miejsce na spacer. Na piknik wybierz się nad tamtejsze jezioro Szmaragdowe. 

 • Plaża z widokiem na miasto

  W wakacje na Wyspie Grodzkiej powstaje plaża, z której roztacza się widok na Wały Chrobrego. Można tu bezpłatnie korzystać z hamaków, leżaków, poduszek, piłek plażowych i foremek do piasku.

Loty z Warszawy do Szczecina

Loty krajowe, np. na trasie Warszawa – Szczecin nie są w Polsce tak popularne, jak w zdecydowanie większych obszarowo krajach, jednak dzięki ciekawym ofertom linii lotniczych, stają się coraz lepszą alternatywą dla podróży samochodem czy pociągiem.

Podróże przez Polskę

Może się wydawać, że Polska jest krajem z byt małym, żeby odbywać loty między poszczególnymi miastami, ewentualnie, że opłacalne są tylko naprawdę dalekie, takie jak z Małopolski nad morze. Należy jednak brać od uwagę nie tylko rzeczywiste odległości, ale także infrastrukturę drogową i kolejową, a te w wielu miejscach pozostawiają mnóstwo do życzenia. Chociaż Warszawę i Szczecin dzieli w linii prostej ok. 450 km, to decydując się na podróż samochodem, trzeba pokonać ponad 100 km więcej! Pokonanie tej drogi przy przeciętnym natężeniu ruchu zajmuje ok. 5,5 h. W dodatku trasa Warszawa – Szczecin zawiera odcinki płatne. Żeby je ominąć, trzeba dołożyć do niej dodatkowe… 200 km i dodatkowe 2 godziny.

Nic dziwnego więc, że coraz więcej osób decyduje się na krajowe loty. W tym czasie, w jakim pokonuje się drogę między Warszawą a Szczecinem samochodem, można dolecieć ze stolicy Polski na Wyspy Kanaryjskie. Jeszcze dłuższa jest podróż koleją – w tym przypadku czeka nas niemal 7 godzin spędzonych w pociągu.

Loty z Warszawy do Szczecina

Lot z Warszawy do Szczecina trwa 1 godzinę 10 minut. Nawet, jeśli doliczymy czas spędzony na lotnisku, jest on nieporównywalnie krótszy niż ten spędzony w podróży jakimkolwiek innym środkiem transportu. Dodatkowo nie ryzykujemy po drodze korków, wypadków, robót, objazdów oraz opóźnień (jeśli decydujemy się na transport publiczny). Dla osób podróżujących służbowo, lot może okazać się jedynym sposobem na to, by podróż trwała jeden dzień i nie było konieczne inwestowanie dodatkowych pieniędzy w zapewnienie noclegu.

Loty z Warszawy do Szczecina obsługują PLL Lot, co dodatkowo jest gwarancją komfortu dla podróżujących. Odbywają się one 2 razy dziennie, zazwyczaj w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych.

Ile kosztuje lot na trasie Warszawa – Szczecin?

Loty krajowe nie są drogie, ich ceny można porównać z biletami pociągów w I klasie. Lot w 1 stronę (w cenę, którego wliczone są przekąski/napoje) to koszt w granicach 200-300 zł, bez bagażu rejestrowanego. Ceny są w miarę stałe, nie zależą, jak w przypadku lotów zagranicznych, od dnia tygodnia czy pory roku związanej najczęściej z sezonem turystycznym. Jednak kupując je z odpowiednim wyprzedzeniem, można polecieć za ok. 150 zł w jedną stronę. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej (np. www.esky.pl) i znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę w najlepszym dla siebie terminie.

Dokumenty podczas lotów krajowych

Chociaż podczas lotów krajowych nie czeka nas kontrola graniczna, nie można zapominać, że nawet loty na terytorium Polski rządzą się osobnymi prawami i nie można wejść na pokład samolotu, tak jak do pociągu czy autobusu. Wsiadając na pokład samolotu, należy mieć ze sobą jeden z ważnych dokumentów tożsamości:

 • Paszport,
 • Dowód osobisty
 • Prawo jazdy

W przypadku dzieci (w PLL Lot) należy zabrać dla nich paszport, dowód osobisty, legitymację szkolną albo akt urodzenia. Ten ostatni dotyczy tylko najmłodszych do 7. roku życia. To znaczne udogodnienie dla rodziców, których dzieci nie posiadają dokumentów tożsamości i nie chodzą jeszcze do szkoły. Dzieciom do 2 lat przysługuje także składany wózek w ramach bezpłatnego bagażu, można też wziąć im na pokład własny posiłek.

Podobnie jak w lotach międzynarodowych, przed lotem na trasie Warszawa – Szczecin, czeka nas odprawa. Tradycyjnie można odprawić się na lotnisku, albo zrobić to przez internet. W przypadku PLL Lot, mamy na to czas od 36 do 2 godzin przed startem. Na lotnisku w Warszawie jest też możliwość samoobsługowej odprawy w specjalnym kiosku.

Loty z Warszawy do Szczecina - lotniska i transport

Samolot startuje z lotniska Warszawa Okęcie, co z pewnością jest dużym udogodnieniem dla podróżnych, nie tylko ze stolicy. Z centrum miasta łatwo i niedrogo można na nie dojechać jedną z 5 linii autobusowych, które zatrzymują się przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych.

Z kolei szczecińskie lotnisko znajduje się w Goleniowie, miejscowości oddalonej 46 kilometrów na północ od centrum miasta. Transport jest jednak szybki i łatwodostępny. Żeby dostać się z Goleniowa do Szczecina, można zdecydować się na:

 • Pociąg
 • Autobus
 • Taksówkę
 • Wypożyczenie samochodu

Podróż pociągiem trwa ok 1 godzinę, a bilety na nią można bez problemu kupić online – kosztują ok. 11 zł. To najlepsza opcja podróży, chociaż autobusem można pokonać tę trasę za ok. 5 zł, jeśli kupi się bilet przez internet z odpowiednim wyprzedzeniem. Odjazdy autobusów są skoordynowane z konkretnymi lotami, więc należy sprawdzać rozkład dla konkretnego dnia.

Z lotów na trasie Warszawa – Szczecin warto korzystać nie tylko po to, by dotrzeć do stolicy województwa zachodniopomorskiego. To także dobra opcja do osób chcących wybrać się dalej: do Świnoujścia, Kopenhagi, a nawet Berlina.

Lot Warszawa-Szczecin – co zobaczyć?

Lot do Szczecina to także świetna opcja na weekend. Jazda samochodem może być zbyt nużąca, żeby wracać do Warszawy już następnego dnia, a lot pozwala dotrzeć na miejsce w pełni zrelaksowanym. Szczecin to miasto nieco niedoceniane – nie jest odwiedzany tak tłumnie jak Kraków czy Wrocław, a jest niezwykle ciekawym miejscem, idealnym ka krótki wypad.

Oprócz najbardziej znanych zabytków, takich jak Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska czy katedra, warto tu odwiedzić ogród różany, założony jeszcze przed wojną i aktualnie odrestaurowany w oryginalnym stylu. Fanom nowoczesnej architektury z pewnością spodoba się tutejsza filharmonia, której modernistyczny styl nawiązuje jednocześnie do tradycyjnej architektury miasta. A wielbiciele przygód na pewno odnajdą się doskonale w tutejszych podziemnych trasach turystycznych – to punkt wycieczki szczególnie polecany podróżującym całymi rodzinami.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Szczecina znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Szczecina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Szczecina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Szczecina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Szczecina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Szczecin

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Szczecin

Loty Warszawa Szczecin trwają niewiele ponad godzinę, dlatego są one często wybierane przez osoby odbywające podróż służbową. Krótki czas lotu pozwala na powrót jeszcze tego samego dnia. Port lotniczy Szczecin Goleniów jest znakomicie skomunikowany z resztą miasta, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Bilety lotnicze Warszawa Szczecin są dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wyjazd weekendowy do Szczecina, podczas którego można nie tylko zwiedzić zabytki miasta, ale także poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca i odpocząć od zgiełku stolicy. Tanie loty Warszawa Szczecin są znakomitą alternatywą dla podróży samochodem lub pociągiem. Im wcześniej kupimy bilet lotniczy, tym mniej za niego zapłacimy. Warto także sprawdzać aktualne promocje na stronach przewoźników.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Szczecinie

Znajdź nocleg w Szczecinie