Menu

Kraków Gdańsk - Tanie loty

Pokaż filtry

Gdańsk

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Gdańsk z góry

  Panoramę miasta i Zatoki Gdańskiej można zobaczyć z Góry Gradowej, a także z wież Bazyliki Mariackiej i ratusza Głównego Miasta.

 • Nie pomyl się!

  Gdańsk ma dwie główne dzielnice z dwoma ratuszami. Zabytkowa starówka z największymi atrakcjami turystycznymi (np. fontanną Neptuna) to Główne Miasto. Druga dzielnica nazywa się natomiast Stare Miasto (obok dworca kolejowego).

 • Miasto x 3

  Gdańsk wraz z dwoma sąsiadującymi miastami tworzy aglomerację zwaną Trójmiastem. Wsiądź w słynną kolejkę SKM i jedź zobaczyć molo w Sopocie oraz spokojne plaże w Gdyni.

Lot z Krakowa do Gdańska – czy to ma sens?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że samolotami podróżujemy na stosunkowo duże odległości. Zazwyczaj kupujemy bilety lotnicze do miast zagranicznych, często położonych na innym kontynencie. Transport powietrzny między dwoma polskimi miastami nie jest jeszcze popularny, ale znaleźli się przewoźnicy, dla których obsługiwanie tej trasy jest opłacalne.
Oba miasta dzieli około sześciuset kilometrów i dla samolotów jest to dystans bardzo krótki. Jednak trasa Kraków – Gdańsk tak naprawdę łączy ze sobą północ i południe naszego kraju. Dzięki takim lotom bardzo szybko przemieścimy się na drugi koniec Polski w celach biznesowych i turystycznych. Niska cena połączeń i krótki czas sprawiają, że po bilety lotnicze z Krakowa do Gdańska sięgają zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy.
 

Tanie loty z Krakowa do Gdańska

Połączenie lotnicze, którego długość nie przekracza tysiąca kilometrów, sporadycznie obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze. W przypadku wspomnianego połączenia wyjątek zrobił irlandzki przewoźnik Ryanair. Tradycyjne linie lotnicze reprezentuje LOT i ten narodowy przewoźnik także oferuje bezpośrednie połączenia. Czas lotu z Krakowa do Gdańska nie przekracza półtorej godziny.
Jeśli na danej trasie pojawia się budżetowy przewoźnik, mamy pewność, że pojawią się także tanie bilety lotnicze. Nie inaczej jest ze wspomnianym połączeniem, a bilety do Gdańska można kupić bardzo tanio. Przykładowo wrześniowy wypad na kilka dni może kosztować nas zaledwie sto dwadzieścia złotych w obie strony.
Jeśli chcemy kupić tanie bilety do Gdańska i innych europejskich miast, warto kierować się kilkoma zasadami. Najważniejsze jest to, aby połączenia rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Bilety lotnicze najkorzystniejsze ceny osiągają kilka tygodni przed planowanym lotem. Na dodatek istotne jest także to kiedy składamy zamówienie. Sporo przewoźników podnosi ceny w weekendy, a szczególnie w niedzielne wieczory. Wówczas najwięcej osób ma czas na to, aby zaplanować podróż. Jeśli chcesz trafić na tanie loty do Gdańska, najlepiej poczekaj do poniedziałku.
Ciekawym narzędziem do rezerwacji połączeń lotniczych, jest wyszukiwarka lotów eSky. Dzięki niej z łatwością można znaleźć loty z Krakowa do Gdańska w wybranym terminie i zarezerwować te, które będą nam najbardziej odpowiadały. Intuicyjny pulpit pozwoli z łatwością wprowadzić wszystkie dane. Na dodatek za pośrednictwem wyszukiwarki lotów eSky można także dopełnić wszelkich formalności.
 

Szlakiem najstarszych Polskich miast

Turystyczny lot z Krakowa do Gdańska będzie dużo lepszym pomysłem niż poruszanie się na tej trasie samochodem. Oszczędza się nie tylko koszty związane z tankowaniem pojazdu, ale także sporo czasu, który w weekend staje się wyjątkowo cenny. Warto też wybrać Gdańsk przed innymi miastami europejskimi, w myśl powiedzenia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Gdańsk należy do najstarszych polskich miast. Pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się w związku z wizytą w tym miejscu świętego Wojciecha w 997 roku. Już wtedy miasto było sporą osadą, nieprzerwanie zamieszkałą od przynajmniej dwustu lat, jednak to właśnie ten rok uważa się za jego powstanie.
Choć w czasie wojny gdańska starówka została niemal całkowicie zniszczona, miasto uważane jest za jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w kraju. Podczas zwiedzania nie sposób ominąć pozostałości budowli gotyckich, pamiętających czasy rozkwitu miasta. Należą do nich między innymi ruiny miejskich umocnień obronnych, a także ratusz i sporo budynków sakralnych. Z czasów późniejszych pochodzą tak charakterystyczne obiekty, jak Fontanna Neptuna czy słynna Ulica Mariacka. Fani obiektów związanych z obronnością nie mogą ominąć zabytkowej twierdzy Wisłoujście.
Zakwaterowanie w Gdańsku, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym może być trudne. Istnieje tutaj spora baza turystyczna, jednak bardzo zróżnicowana cenowo. Jeśli nie chcemy tracić czasu na poszukiwanie zakwaterowanie na miejscu, z pomocą przyjdzie nam wyszukiwarka lotów eSky. Na stronie można znaleźć imponującą bazę pensjonatów i hoteli o różnym standardzie. Ciekawe opisy i zdjęcia pomagają w podjęciu decyzji, a za nocleg można zapłacić kupując jednocześnie bilety lotnicze do Gdańska.
Zanim wybierzemy się na krakowskie lotnisko, trzymając w dłoni bilety lotnicze do Gdańska, warto odwiedzić także to miasto. Początki powstania Krakowa nie są do końca znane, mówią o tym jedynie legendy. Z kolei o potędze dawnych mieszkańców tych ziem dowodzą tajemnicze kopce, które przetrwały wiele wieków i nadal są wizytówką miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pojawiają się na wzgórzu Wawelskim, gdzie dziś można zwiedzać kompleks Zamku Królewskiego i Katedrę Wawelską.
Cały zespół architektoniczny starego Krakowa uznawany jest za niezwykle wartościowy zabytek dziedzictwa kulturowego. Wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a niesamowity historyczny klimat przyciąga do miasta rzesze turystów z całego świata. Spacerując wśród zabytkowych uliczek, nie można ominąć Rynku Głównego z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Nieco dalej znajduje się zabytkowy Barbakan, a na posiłek zapraszają liczne restauracje, oferujące potrawy z różnych części świata.
 

Biznesowe loty z Krakowa do Gdańska

Oba miasta, choć dzieli wiele różnic i kilometrów, łączy rozmiar, podobna ilość mieszkańców i to, że stanowią ważne centra gospodarcze, kulturalne i naukowe w swoich okolicach. Jeśli podróż chcemy odbyć służbowo lub w celach biznesowych, także warto sprawdzić tanie loty z Krakowa do Gdańska. Może się okazać, że podróż służbowa okaże się stosunkowo tania i dużo bardziej wygodna.
Dla osób ceniących sobie swobodę i komfort poruszania po mieście własnym środkiem transportu, eSky przygotowało dodatkowe usługi. Za pośrednictwem wyszukiwarki lotów nie tylko trafisz na promocyjne loty z Krakowa do Gdańska, ale też możesz zarezerwować na miejscu samochód. Wystarczy, że wybierzesz jedną z wypożyczalni działających na terenie miasta i wskażesz ulubiony pojazd.
Ze względu na swoje położenie, Gdańsk spore korzyści czerpie z gospodarki morskiej i dużego portu. Największe przedsiębiorstwa zarejestrowane w mieście działają między innymi w branży stoczniowej. Znajduje się tutaj także znacząca petrochemia, z którą powiązanych jest sporo przedsiębiorstw.
Sporą uwagę wzbudzają branżowe targi, organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Od wielu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi targi morskie Baltexpo, czy Amberif, największe na świecie targi bursztynu i wyrobów wykonanych z tego materiału. Sporo ważnych wydarzeń, konferencji, czy sympozjów organizowanych jest w Ergo Arenie. Jest to największa w okolicy hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu.
Z kolei Kraków znany jest przede wszystkim z instytucji naukowych oraz wspierających rozwój i dziedzictwo kulturalne. Pod względem biznesowym, Kraków jest największym skupiskiem firm z sektora usług biznesowych w Polsce. Doskonale rozwinięte są także usługi bankowe, a swoje siedziby i oddziały otwarło tutaj niemal pięćdziesiąt różnych banków.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Gdańska w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Gdańska, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Gdańska mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Gdańska?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Gdańska obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Gdańsk

Popularne linie latające na trasie Kraków - Gdańsk

Kraków Gdańsk jest połączeniem lotniczym, dzięki któremu mieszkańcy południa Polski mogą szybko i tanio dotrzeć nad morze. Samolot z Krakowa do Gdańska pokonuje trasę z Kraków Airport im. Jana Pawła II (Kraków Balice) do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy (Gdańsk Rębiechowo) w ponad godzinę. Tanie bilety na tej trasie oferują tanie linie lotnicze Ryanair, a oprócz irlandzkiego przewoźnika na kursuje tu także narodowa linia lotnicza LOT. Tanie loty na tej atrakcyjnej trasie sprawiają, że samoloty są oblegane przez pasażerów i przy bramkach na lotnisku w Balicach zawsze natkniemy się na wielu pasażerów wybierających się do Gdańska w sprawach służbowych i turystycznych.

Zobacz tanie loty z Krakowa do Gdańska!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Gdańsku

Znajdź nocleg w Gdańsku