Menu

Tanie loty z Warszawy do Gdańska

Pokaż filtry

Gdańsk

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Gdańsk z góry

  Panoramę miasta i Zatoki Gdańskiej można zobaczyć z Góry Gradowej, a także z wież Bazyliki Mariackiej i ratusza Głównego Miasta.

 • Nie pomyl się!

  Gdańsk ma dwie główne dzielnice z dwoma ratuszami. Zabytkowa starówka z największymi atrakcjami turystycznymi (np. fontanną Neptuna) to Główne Miasto. Druga dzielnica nazywa się natomiast Stare Miasto (obok dworca kolejowego).

 • Miasto x 3

  Gdańsk wraz z dwoma sąsiadującymi miastami tworzy aglomerację zwaną Trójmiastem. Wsiądź w słynną kolejkę SKM i jedź zobaczyć molo w Sopocie oraz spokojne plaże w Gdyni.

Loty kierunkowe z Warszawy do Gdańska

Podróże lotnicze coraz częściej stają się alternatywą dla samochodów i transportu kolejowego. Dotyczy to także podróży między polskimi miastami. Pomimo dobrej jakości dróg i odległości zaledwie kilkuset kilometrów podróże lotnicze z Warszawy do Gdańska są coraz częściej wybieraną opcją.

Loty biznesowe do Gdańska

Gdańsk to jedno z najważniejszych centrów gospodarczych, kulturalnych i naukowych na terenie naszego kraju. Pod względem liczby mieszkańców plasuje się na szóstym miejscu w kraju. W mieście jest dobrze rozwinięty przemysł stoczniowy, petrochemiczny czy energetyczny. Znajduje się także kilka ważnych instytucji państwowych. W związku z tym loty z Warszawy do Gdańska najczęściej mają charakter biznesowy.

Część osób wybierających lot do Gdańska jest nastawionych także na zwiedzanie tego ciekawego miasta. Cała starówka, częściowo odbudowana po zniszczeniach podczas II Wojny Światowej, została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Turyści najczęściej wybierają kierunek do Gdańska podczas sierpniowych Targów Dominikańskich lub międzynarodowych targów branżowych, jakie organizowane są w tym mieście.

Lot z Warszawy do Gdańska wybierają także osoby, które zamierzają odbyć podróż do bardziej oddalonych miejsc. Z Gdańska realizowanych jest wiele lotów do miast Skandynawii i na Wyspy Brytyjskie. Podróż do Gdańska ze stolicy może być zatem tylko pierwszym etapem do dalszej części wyprawy.

Bilety na podróż Warszawa - Gdańsk

Gdańsk i Warszawę w linii prostej dzieli zaledwie trzysta kilometrów. Część osób z pewnością wybierze inny środek lokomocji i podróż drogami lądowymi. Niesłabnąca popularność wspomnianego kierunku świadczy jednak o tym, że wielu podróżnych wybiera właśnie samolot. Może to być spowodowane bardzo krótkim czasem podróży, która nie potrwa dłużej niż godzinę. Podczas lotu można też wypocząć i rozluźnić się, co w przypadku prowadzenia samochodu jest niemożliwe.

Niestety tak krótka trasa powoduje brak zainteresowania ze strony tanich linii lotniczych. Jedynym przewoźnikiem, który proponuje bezpośredni lot z Warszawy do Gdańska, jest LOT. Bilety lotnicze w tej firmie nie należą do tanich i w obie strony możemy zapłacić nawet ponad trzysta złotych. Jednak decydując się na zakup nieco wcześniej i trafiając na dobrą okazję, możemy zapłacić za nie kilkadziesiąt procent mniej.

Start z lotniska w Warszawie

Międzynarodowy port lotniczy imienia Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W ubiegłych latach było w stanie obsłużyć średnio około 17 milionów podróżnych. Z roku na rok ta liczba rośnie, dlatego można się spodziewać przekroczenia jej w kolejnych latach. Z tego miejsca startują samoloty do wielu lokalizacji na terenie Europy, Ameryki, Afryki czy Azji. Na terenie lotniska znajduje się także baza dla samolotów linii lotniczych LOT.

Osoby spoza Warszawy na lotnisko mogą dostać się za pomocą linii kolejowej. Podziemny dworzec dla pociągów znajduje się tuż przed wejściem do terminala lotniska. W okolice lotniska można też dojechać samochodem i pozostawić go na parkingu w pobliżu portu lotniczego. Z kolei osoby z Warszawy lub okolic mogą skorzystać z kilku linii autobusów podmiejskich, które regularnie kursują na lotnisko z centrum miasta. Innymi możliwościami są taksówki lub prywatne busy.

Co nas czeka na pokładzie samolotów LOT?

Pasażerowie wybierający ofertę tanich linii lotniczych często narzekają na małą ilość przestrzeni na pokładzie samolotów. W przypadku krajowego przewoźnika, miejsca dla każdego podróżującego jest znacznie więcej. Najczęściej tego typu połączenia realizowane są przez niewielki turbośmigłowe maszyny Bombardier Dash-8. Dzięki temu czas podróży można spożytkować na wydajny wypoczynek.

W razie potrzeby możemy też zdecydować się na wybór ulubionego miejsca na pokładzie samolotu. Linie lotnicze LOT dopuszczają możliwość rezerwacji konkretnego miejsca. W przypadku lotów z Warszawy do Gdańska i innych tras krajowych w klasie biznesowej rezerwacja wybranego miejsca jest bezpłatna. Jeśli pasażer zakupi bilet na klasę ekonomiczną dopłata to koszt rzędu 20 złotych w każdą stronę. Warto zdecydować się na to jeszcze podczas rezerwacji biletów na stronie eSky.pl.

Podróż powietrzna nie powinna przekroczyć jednej godziny. W tym czasie pasażerowie mogą skorzystać z przekąsek i napojów na pokładzie samolotu. Zazwyczaj przy zakupie taniego biletu lotniczego od LOT, pasażerowie otrzymują przekąski w cenie biletu. Nie poniosą też dodatkowych kosztów związanych z wniesieniem na pokład samolotu bagażu podręcznego. Jedynie bagaż rejestrowany może wymagać dodatkowej opłaty.

Zakończenie podróży z Warszawy do Gdańska

Po godzinnej podróży z Warszawy do Gdańska przywita nas lotnisko imienia Lecha Wałęsy. Ten port lotniczy obsługuje całe Trójmiasto i pod względem popularności plasuje się na czwartym miejscu w Polsce. Z tego najbardziej wysuniętego na północ portu lotniczego realizowanych jest wiele lotów do Skandynawii i na Wyspy Brytyjskie. W związku z tym często jest tylko jednym z punktów pośrednich podczas dalszej podróży.

Lotnisko znajduje się około 10 kilometrów od centrum Gdańska i ponad 20 kilometrów od Gdyni. W dalszą podróż można wybrać się taksówką lub prywatnym busem. Do wielu lokalizacji w trójmieście można dotrzeć także koleją, której stacja znajduje się w pobliżu portu lotniczego. Do centrum Gdańska i Sopotu można też dostać się komunikacją miejską w postaci regularnie kursujących autobusów.

Na terenie lotniska znajduje się wiele sklepów, butików z ekskluzywnymi produktami i punktów gastronomicznych. Jeśli podróż z Warszawy do Gdańska to tylko jeden z etapów podróży, możemy poczekać na lotnisku i odpocząć przy ciepłym posiłku. Dla osób szukających zadumy przeznaczona jest niewielka kaplica.

Gdzie kupić tanie bilety lotnicze na trasę Warszawa - Gdańsk?

Jak już wspomniano, bilety lotnicze na trasach krajowych w liniach lotniczych LOT nie należą do najtańszych. Jeśli jednak skorzystamy z odpowiednich narzędzi i zabierzemy się za planowanie podróży z wyprzedzeniem, za bilety lotnicze z Warszawy do Gdańska zapłacimy zaledwie 200 złotych. W jaki sposób kupić tak tanie bilety lotnicze?

Najważniejsze jest, żeby nie czekać z zakupem na ostatnią chwilę. Pasażerowie, którzy mieli okazję latać z tanimi liniami lotniczymi wiedzą, że rezerwacja na kilka dni przed odlotem jest najdroższa. Warto więc obserwować zmieniające się ceny biletów przez kilka tygodni i wybrać najbardziej odpowiedni moment. Dobrym miejscem, w którym możemy kontrolować oferty od różnych przewoźników, jest wyszukiwarka tanich lotów eSky. Ten serwis gromadzi oferty od wszystkich przewoźników i natychmiast porówna dla nas ceny biletów w różne zakątki świata.

Dzięki wyszukiwarce lotów eSky pasażerowie nie tylko wyszukują odpowiednie połączenie i rezerwują bilety. Dzięki bogatej bazie danych, za pośrednictwem strony można także zapewnić sobie nocleg. Jeśli po podróży z Warszawy do Gdańska zamierzamy spędzić noc w Trójmieście, w eSky wybierzemy odpowiednie miejsce, dokonamy rezerwacji i zapłacimy za nocleg. Serwis oferuje także wypożyczenie samochodu na miejscu oraz ubezpieczenie na czas podróży lotniczej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Gdańska znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Gdańska mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Gdańska mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Gdańska?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Gdańska obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Gdańsk

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Gdańsk

Warszawa Gdańsk jest niezwykle uczęszczanym kierunkiem. Mieszkańcy i osoby przebywające w  stolicy wybierają tanie loty na tej trasie ze względu na krótki czas podróży i niskie ceny biletów. Tanie loty z Warszawy do Gdańska znajdują nabywców zarówno wśród osób podróżujących służbowo, jak i turystów, którzy chętnie odwiedzają Gdańsk i Trójmiasto. Samoloty na tej trasie latają z Lotniska Chopina (dawniej Port Lotniczy Warszawa Okęcie) do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku (lotnisko Gdańsk Rębiechowo). Niedrogie połączenia zapewnia tania linia lotnicza Ryanair. Oprócz niej na trasie z Warszawy do Gdańska latają samoloty linii rejsowej LOT.  

Znajdź tanie bilety lotnicze na samoloty z Warszawy do Gdańska!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Gdańsku

Znajdź nocleg w Gdańsku