Menu

Bagaż: Wymiary i waga - TAME

TAME

Bagaż: Wymiary i waga - TAME

Wybierasz się w podróż? Sprawdź, jaki bagaż podręczny w TAME możesz zabrać na pokład i czy dozwolone jest wnoszenie dodatkowych przedmiotów osobistych. W czytelny sposób prezentujemy również wagę i liczbę sztuk bagażu rejestrowanego w TAME zależnie od kierunku podróży.

Bagaż podręczny w TAME

bagaż w cenie biletu maksymalne wymiary maksymalna waga
TAK - jedna sztuka 55 x 35 x 25 cm 8 kg
TAK - przedmiot osobisty nie większy ani cięższy niż bagaż podręczny

Uwaga! Do wymiarów bagażu podręcznego wlicza się także elementy wystające: rączki, uchwyty, kółka itp.

Należy zwrócić uwagę, że TAME za bagaż podręczny uznaje również torbę z zakupami ze strefy bezcłowej. Warto umieścić ją we właściwym bagażu podręcznym, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Urnę z prochami można przewozić jako bagaż podręczny pod warunkiem, że jest dyskretnie zapakowana. Linie lotnicze zalecają, by wszelkie wartościowe przedmioty lub delikatne przewozić właśnie w bagażu podręcznym.

Bagaż rejestrowany w TAME

Pasażerom linii lotniczych TAME w cenie biletu przysługuje bagaż podręczny. Waga i liczba sztuk bagażu rejestrowanego w TAME uzależniona jest od trasy lotu. Sprawdź, jaki bagaż możesz zabrać bez dodatkowych opłat.

trasa maksymalna waga i liczba sztuk maksymalne wymiary
loty pomiędzy USA i Ameryką Południową (Kolumbia, Peru, Ekwador, Wenezuela) 2 szt., do 23 kg każda 158 cm (długość + szerokość + wysokość)
loty pomiędzy krajami Ameryki Południowej (Kolumbia, Peru, Ekwador, Wenezuela)
loty krajowe (Quito, Guayaquil, Cuenca, Manta, Esmeraldas, Salinas, Coca, Santa Rosa, Coca, Loja, Lago Agrio)

1 szt., 23 kg

lub

2 szt. o łącznej wadze 23 kg*
loty na Wyspy Galapagos (Baltra, San Cristóbal)
loty pomiędzy Ekwadorem i Cali

* Nawet, jeśli suma trzech bagaży nie przekroczy 23 kg, trzecia sztuka bagażu traktowana będzie jak bagaż dodatkowy i wymagana będzie za nią odpowiednia opłata.

Powyższa tabela dotyczy dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej drugiego roku życia, dla których wykupiona została pełna miejscówka. Dla dziecka do drugiego roku życia, które podróżuje na kolanach rodzica lub opiekuna, można zabrać w cenie biletu:

  • 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg na trasach z lub do USA,
  • 1 sztukę bagażu o wadze do 15 kg na pozostałych trasach.

Nadbagaż

W liniach lotniczych TAME nadbagaż jest dopuszczalny, ale wymaga dodatkowych opłat. Ich wysokość uzależniona jest od trasy oraz rodzaju nadbagażu - inne stawki obowiązują za przekroczenie wagi bagażu w TAME, a inne za przekroczenie dopuszczalnych wymiarów.

trasa przekroczenie dopuszczalnej wagi bagażu lub liczby sztuk przekroczenie dopuszczalnego rozmiaru bagażu*
loty pomiędzy USA i Ameryką Południową (Kolumbia, Peru, Ekwador, Wenezuela) 150 USD
loty pomiędzy krajami Ameryki Południowej (Kolumbia, Peru, Ekwador, Wenezuela) 75 USD
loty krajowe (Quito, Guayaquil, Cuenca, Manta, Esmeraldas, Salinas, Coca, Santa Rosa, Coca, Loja, Lago Agrio) 20 USD 50 USD
loty pomiędzy Ekwadorem i Cali
loty na Wyspy Galapagos (Baltra, San Cristóbal) 50 USD**

* Wielkość żadnego bagażu nie może przekroczyć 290 cm (wysokość + szerokość + głębokość).

** Dla mieszkańców Wysp Galapagos opłata za dodatkową sztukę bagażu lub wagę bagażu rejestrowanego większą niż 23 kg wynosi 20 USD.

Każdy pasażer linii lotniczych TAME może zabrać maksymalnie dwie dodatkowe sztuki bagażu liczonego jako nadbagaż. Warto pamiętać, że dopłata za przekroczenie dopuszczalnych wymiarów nie dotyczy dziecięcych wózków.

Uwaga! TAME nie przyjmuje jako bagażu rejestrowanego paczek lub pudełek zawierających inne przedmioty niż osobiste, np. Książki, materiały reklamowe, leki, jedzenie, opony, baterie, drukarki, telewizory itd.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!