Menu

Tanie loty z Eindhoven do Warszawy

Pokaż filtry

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Tanie loty z Eindhoven do Warszawy

Tanie loty z Eindhoven do Warszawy znajdziesz na eSky.pl

Przemieszczanie się między Holandią a Polską jeszcze nigdy nie było tak proste. Tanie linie lotnicze zniwelowały dystans pomiędzy tymi państwami. Doskonale zdają sobie z tego sprawę zarówno turyści, którzy coraz częściej wybierają Holandię (lub Polskę) na swoją wakacyjną destynację, emigranci, którzy zdecydowali się podjąć pracę w kraju wiatraków lub osoby prowadzące biznes i sprzedający swoje produkty na obcych rynkach. Przykładem lotniska świetnie skomunikowanego z polskimi portami lotniczymi jest Eindhoven Airport. Stanowi ono miejsce docelowe dla osób latających z Polski, jak i punkt startowy dla Holendrów podróżujących do różnych miast w kraju nad Wisłą. Jednym z polskich lotnisk połączonych tanimi lotami ze swoim odpowiednikiem w Eindhoven jest port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Centralna lokalizacja obu miast czyni je dobrym punktem wypadowym do dalszej podróży. Atrakcyjna oferta cenowa, krótki czas przelotu i dogodne umiejscowienie sprawiają, że tanie loty z Eindhoven do Warszawy są coraz bardziej popularne. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej i sprawdźmy, jak zaplanować lot z Eindhoven do Warszawy.

Sto argumentów by odwiedzić Eindhoven

Stolica Brabancji Północnej to największy ośrodek miejski w południowej części Holandii. Miasto słynie przede wszystkim z Philipsa – globalnego koncernu elektronicznego wywodzącego się właśnie z Eindhoven. Fani sportu kojarzą je zapewne z piłkarskim klubem PSV, a miłośnicy sztuki z Muzeum Van Abemmuseum. W rzeczywistości położona nad rzeką Dommel miejscowość jest tętniącą życiem, kosmopolityczną, nowoczesną metropolią, która przyciąga zarówno turystów, jak i ludzi biznesu. Dzisiejsze Eindhoven słynie nie tylko z licznych ośrodków nowych technologii i usług, ale także urokliwych miejsc, jak chociażby handlowe centrum miast – Markt oraz klimatyczne dzielnice De Bergen czy Het Stratumseind. Nie bez znaczenia jest też dogodny dojazd do innych miast w Holandii (Amsterdamu, Hagi, Tilburga czy Den Bosch), Belgii (Antwerpii czy Brukseli) oraz zachodnich landach Niemiec (Kolonii, Bonn, Essen czy Dusseldorfu). Jak widać Eindhoven daje wiele powodów do odwiedzin.

Z Eindhoven do Warszawy – podróż na lotnisko

Załóżmy, że nasza podróż na trasie Eindhoven Warszawa rozpoczyna się w hotelu lub innym miejscu zakwaterowania w centrum miasta Philipsa. Jej pierwszy etapem jest dostanie się ze Śródmieścia na lotnisko. Obie lokalizacje dzieli dystans ledwie 10 km. Najłatwiej pokonać go za pomocą transportu publicznego. Z centrum miasta na lotnisko regularnie kursują linie autobusowe 400 i 401, startujące z Eindhoven Central Station. Przejazd trwa kilkanaście minut i nie należy do drogich przyjemności. Za bilet normalny zapłacimy 3,5 Euro. To wręcz symboliczna opłata w porównaniu z transferami lotniskowymi w innych miastach Europy. Świetnie rozwinięta sieć dróg w tej części Starego Kontynentu może skłaniać niektórych do przyjazdu na lotnisko własnym pojazdem. Udając się tam swoim samochodem, należy pamiętać, by z wyprzedzeniem zarezerwować sobie miejsce parkingowe za pośrednictwem strony internetowej Eindhoven Airport. Ten prosty zabieg zaoszczędzi nam wielu nerwów związanych z parkowaniem przed wejściem do hali odlotów.

Lot z Eindhoven do Warszawy

Najbardziej atrakcyjnym sposobem podróży z Eindhoven do Warszawy jest skorzystanie z oferty Wizz Air. Węgierski przewoźnik oferuje bezpośrednie tanie loty z Eindhoven do Warszawy cztery razy w tygodniu. Istnieje również możliwość dostania się na Okęcie za pomocą połączeń kombinowanych, co zwiększa jednak cenę biletu, a przede wszystkim wydłuża czas podróży. Zdecydowanie warto więc stawiać na loty Wizzair z Eindhoven do Warszawy. Rezerwowany z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem bilet w sezonie wakacyjnym może kosztować raptem 59 zł. Podejmując decyzję z mniejszym zapasem czasu zapłacimy nieco więcej. Bilet kupowany na kilka lub kilkanaście dni prze wylotem to koszt rzędu 120-250 zł. Z łatwością można zarezerwować go na stronie eSky.pl. Tam też znajdują się najlepsze promocje na tanie loty z Eindhoven do Warszawy.

Ile trwa lot z Eindhoven do Warszawy? Podróż na tej trasie zajmuje niespełna 120 minut. Tani przewoźnicy operujący na europejskim rynku lotniczym oferują swoim pasażerom podobny komfort podróży. Wchodząc na pokład maszyny Wizz Air, EasyJet czy Ryanair trudno oczekiwać luksusów, którymi wabią niektóre linie lotnicze operujące na trasach międzykontynentalnych. Tego typu przeloty charakteryzują się jednak dobrym stosunkiem ceny do jakości, o czym świadczy rosnący popyt na usługi tanich przewoźników. 

Do czego spakować się planując lot z Eindhoven do Warszawy?

Warto pamiętać, że po zeszłorocznej zmianie polityki bagażowej Wizz Air, w cenie biletu znajduje się obecnie jeden bagaż pokładowy. Jego gabaryty nie mogą przekraczać wymiarów 40 x 30 x 20 cm i ważyć ponad 10 kg. Osobom, które potrzebują więcej przestrzeni bagażowej linia lotnicza oferuje dwie opcje. Pierwszą z nich jest Wizz Priority, czyli odpłatne rozszerzenie podstawowego biletu. Uprawnia ono do ominięcia kolejki podczas odprawy, a przede wszystkim zabrania na pokład drugiego bagażu podręcznego o większych gabarytach: 55 x 40 x 23 cm. Niezależnie od tego, na którą z wersji bagażu pokładowego się zdecydujemy – zwykłą czy priorytetową, musimy pamiętać, że pakunki wnoszone na pokład samolotu mają swoje obostrzenia. Co oczywiste, wszystkie przedmioty mogące powodować zagrożenie (np. nożyczki, noże, scyzoryki, golarki, igły itp.) powinny znaleźć się w luku bagażowym, a więc bagażu rejestrowanym. W jego podręcznej wersji nie możemy umieścić także płynów i kosmetyków w pojemnikach większych niż 100 ml. Co więcej, wszystkie kosmetyki – szampony, perfumy, pasta do zębów itd. – w bagażu podręcznym, powinny być zapakowane w jedno plastikowe opakowanie. A co jeśli ktoś nie jest w stanie zmieścić się w plecaki (lub walizki) oferowane w ramach Wizz Priority? Wtedy z pomocą przychodzi bagaż rejestrowany. Możliwości jego nadania są elastyczne. Pasażer może umieścić w luku bagażowym nawet do sześciu walizek o wymiarach 149 x 119 x 171 cm, a za każdą z nich trzeba będzie osobno zapłacić. Decydując się na lot z bagażem rejestrowanym trzeba pamiętać, że jego nadanie i odebranie zajmuje dodatkowy czas, który będziemy musieli spędzić na lotnisku. Osobom wybierającym się w podróż z dużą walizką lub plecakiem, które muszą być nadane przed odprawą, rekomenduje się przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem.

Loty Eindhoven Warszawa - lądowanie w stolicy

Wróćmy jednak na pokład samolotu z Holandii do Polski. Krótki lot z Eindhoven do Warszawy można umilić sobie słuchaniem muzyki, rozwiązywaniem krzyżówki, czytaniem lektury lub oglądaniem filmu na smartfonie lub tablecie. Na pasażerów, którzy nie wyposażyli się w tego typu akcesoria, na pokładzie samolotu czeka wydawany przez Wizz Air w języku angielskim magazyn. Sprawdzoną metodą na „skrócenie” sobie podróży jest pokładowa drzemka. Niezależnie od tego, który ze sposobów na spędzenie czasu w przestworzach będzie zgodny z naszymi preferencjami, faktem jest, że niedługo po oderwaniu się maszyny od ziemi usłyszymy zapowiedź kapitana o przygotowaniu do lądowania w stolicy Polski. Przylatując z Holandii nie będziemy musieli przechodzić przez kontrolę paszportową, z racji tego, że oba kraje należą do strefy Schengen. Szybko więc możemy skierować się do lotniskowych restauracji i sklepów, albo udać się wprost na parking lub przystanek, z którego dojedziemy do Śródmieścia. Turyści, którzy w tym przypadku postawią na transport publiczny nie będą zawiedzeni. Z Okęcia do Śródmieścia można dostać się za pomocą pięciu linii autobusowych (175, 188, 148, 331 i N32) oraz połączeń kolejowych. Na szczególną uwagę zasługuje pociąg Szybkich Kolei Miejskich (linie S2 i S3), który dowiezie nas do stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Śródmieście w ok. 20 min. Bilet można kupić bezpośrednio w pociągu, a na stację kolejową dostać się podziemnym wyjściem, podążając za liniami umieszczonymi na podłodze lotniska.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Eindhoven do Warszawy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Eindhoven do Warszawy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Eindhoven do Warszawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Eindhoven do Warszawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Eindhoven do Warszawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Eindhoven Warszawa

Popularne linie latające na trasie Eindhoven - Warszawa

Eindhoven Warszawa jest popularnym kierunkiem zarówno wśród turystów, jak i Polaków na stałe mieszkających w Holandii. Loty Eindhoven Warszawa zapewniają dwie niskokosztowe (z ang. low cost) linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air. Samoloty irlandzkiego przewoźnika lądują na oddalonym o około 40 kilometrów od Warszawy Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa Modlin, a maszyny węgierskiej taniej linii lotniczej na położonym zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta Lotnisku Chopina (dawniej Warszawa Okęcie). Tanie loty Eindhoven Warszawa odbywają się przez większą część tygodnia, a samoloty zazwyczaj są pełne pasażerów. W dodatku, dzięki zakupowi biletów z odpowiednim wyprzedzeniem, można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Sprawdź tanie bilety lotnicze Eindhoven Warszawa!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie