Menu

Londyn Warszawa - Tanie loty

Pokaż filtry

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Loty z Londynu do Warszawy – jak znaleźć najlepsze?

Trasa Londyn – Warszawa to z pewnością jedno z najpopularniejszych połączeń lotniczych z Polską, zwłaszcza od czasów wejścia Polski do Unii Europejskiej. Bez względu na to, czy to podróż biznesowa czy prywatna, warto znaleźć na nią jak najlepsze i najtańsze bilety.

Ile trwa lot z Londynu do Warszawy?

Długość lotu z Londynu do Warszawy zależy m. in. od lotnisk, między którymi się on odbywa. Londyn to olbrzymia metropolia, więc również odległości między jej lotniskami są spore. Najszybciej dolecimy ze Stansted do Modlina, w 2 godziny i 15 minut, najwięcej czasu zajmie podróż z Heathrow na Okęcie, czyli 2 godziny 30 minut. Jednak wybierając miejsce startu weź pod uwagę nie tylko długość lotu, ale przede wszystkim swój własny punkt startowy – hotel lub dom, w którym mieszkasz. 

Jak częste są połączenia na trasie Londyn – Warszawa?

Wiele lotów pomiędzy europejskimi miastami odbywa się kilka razy w tygodniu bądź rzadziej. Jednak ze względu na olbrzymią popularność trasy Londyn – Warszawa, loty na niej odbywają się codziennie. Co więcej, w niektóre dni realizowanych jest nawet kilka połączeń, co 2-3 godziny. Możesz więc ze sporą dowolnością planować wizytę w stolicy Polski, ponieważ nie ograniczają Cię daty odlotów. Nie ma reguły, jeśli chodzi o godziny połączeń – z Londynu do Warszawy możesz polecieć zarówno rano, jak i wieczorem. Nie musisz więc tracić dnia wolnego w piątek, jeśli planujesz weekend w Polsce, ani nocować w Warszawie, jeśli przylatujesz tylko na jeden dzień. Wystarczy odpowiednio wybrać godzinę, jednak dobrze zrobić do z odpowiednim wyprzedzeniem.

Tanie bilety z Londynu do Warszawy

Bilety na połączenia Londyn – Warszawa są z reguły dość tanie, ale zawsze można poszukać wyjątkowych okazji. Dzięki temu, że trasę tę obsługuje kilku przewoźników, bywają one mocno konkurencyjne i ceny wahają się w granicach 150 – 250 zł. Widać tu wyraźną różnicą związaną z dniem tygodnia, w którym ma odbyć się lot. Od poniedziałku do czwartku, czasem także w niedzielę, bilety są nieco tańsze. Ich ceny często nie przekraczają 170 zł, a często można znaleźć bilet nawet za ok. 60-80 zł. Jeśli jednak planujesz wypad weekendowy, musisz liczyć się z cenami w granicach 200-300 zł, czasem nawet wyższymi.

Ze względu na liczną społeczność polską zamieszkującą Wielką Brytanię, zwłaszcza rodziny z dziećmi, nieco droższe są bilety w miesiącach wakacyjnych. O ile poza nimi można bez problemu polecieć z Londynu do Warszawy za mniej niż 100 zł, o tyle w lipcu i sierpniu jest to trudniejsze.

Drożej bywa też w okolicy świąt i kiedy próbujesz dostać się do Polski z dnia na dzień, ale ta zasada dotyczy wszystkich połączeń. Najlepiej więc zaplanować lot z wyprzedzeniem.

Oczywiście podane przykłady cen dotyczą tylko podróży z bagażem podręcznym! Jeśli masz w planach dłuższy pobyt albo planujesz przywieźć ze sobą prezenty dla bliskich, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Tradycyjne i tanie linie lotnicze

Tanie loty z Londynu do Warszawy zdominowały rynek, jednak tradycyjne wciąż obsługują połączenia między tymi miastami. Jeśli planujesz dostać się z jednego centrum miasta do drugiego i szczególnie zależy Ci na czasie, możesz wybrać ofertę LOT-u albo British Airways. Bilety będą jednak droższe – ok. 500 zł w jedną stronę. Zaoszczędzisz jednak na transporcie, który zwłaszcza w Londynie, może być drogi.

Jeśli zaś chodzi o tanie linie lotnicze obsługujące połączenie, są to Ryanair, które swoją bazę mają na lotnisku Stansted, oraz odlatujący z Luton WizzAir. Pierwsze z nich lądują w Modlinie, drugie – na warszawskim Okęciu.

Lotniska w Londynie

Londyn, jako jedno z największych miast na świecie, posiada aż sześć lotnisk: Heathrow, City Airport, Gatwick, Luton, Stansted i Southend. Bezpośrednie loty do Polski obsługuje połowa z nich: Heathrow, Luton i Stansted.

Heathrow to nie tylko największe lotnisko w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie i trzecie co do wielkości na świecie. Posiada pięć terminali i dwa pasy startowe. Jeśli więc wybierzesz lot właśnie stąd, pamiętaj, żeby przeznaczyć na dotarcie do swojej bramki odpowiednią ilość czasu.

Z kolei Stansted i Luton to oczywiście lotniska mniejsze, ale położone w pewnej odległości od centrum: Luton 50, a Stansted 48 km. Obydwa znajdują się na północ od miasta. Połączenia między nim a lotniskami są częste i wygodne, a do wyboru masz pociąg albo autobusy. Ta druga opcja jest tańsza, jednak ryzykujesz utknięcie w korku.

Dojazd na lotniska w Londynie

Bilety na autobusy i pociągi kupisz przez Internet, a im szybciej to zrobisz, tym lepiej, ponieważ ceny będą odpowiednio niższe. Na Stansted dojedziesz z Liverpool Station co 15 minut w dzień i co 30 minut późnym wieczorem i wcześnie rano, a ceny biletów zaczynają się od 7 funtów.

Z kolei autobusy na Stansted mają więcej tras i możesz dojechać tam m.in. z: dworca King`s Cross, Portman Square, Victoria Coach Station i Stanford. Ceny zaczynają się od 2 funtów.

Jeśli wybierasz się na Luton, również możesz dostać się tam pociągiem, tym razem z Nationalrail, w cenie od 13 funtów. Autobus też oczywiście wchodzi w grę i kosztuje od 2 funtów w górę, a połączenia wykonuje kilka linii, odjeżdżających m. in. z Victoria Coach Station,

Na Heathrow najlepiej pojechać po prostu metrem, a konkretnie linią Piccadilly.

Wymagane dokumenty a Brexit

Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen, więc przy wjeździe do niej odbywały się zwyczajne kontrole graniczne. Na lotniskach dla obywateli UE istniały i istnieją osobne bramki. Do tej pory wystarczył jednak ważny polski dowód osobisty, by podróżować na trasie Londyn – Warszawa i na odwrót. Nie wiadomo, kiedy zmienią się przepisy dotyczące dokumentów. Bez względu jednak na to, jak (i czy) odbędzie się wyjście Wielkiej Brytanii z UE, do 31 grudnia 2020 roku w dalszym ciągu wystarczy dowód osobisty. Wygodną opcją jest jednak paszport biometryczny, który pozwala unikać kolejek do kontroli, ponieważ pozwala przechodzić przez automatyczne bramki.

O czym warto pamiętać lecąc do Warszawy z Londynu?

Jeśli masz już bilety z Londynu do Warszawy, planujesz przyjemnie spędzić czas, pamiętaj o kilku kwestiach. Wielka Brytania leży w innej strefie czasowej niż Polska i chociaż wylecisz z Londynu np. o godzinie 7 rano, w Warszawie będzie już 10:30, kiedy wylądujesz. To ważne, zwłaszcza, jeśli lecisz na spotkanie.

Jeśli planujesz wakacje w Polsce, bilety na letnie miesiące kup z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej korzystać w tym celu z wyszukiwarek lotów i na bieżąco sprawdzać ceny.

Sprawdź też prognozę pogody, zwłaszcza jeśli lecisz do Polski zimą. Wielka Brytania posiada o wiele łagodniejszy klimat, może się więc zdarzyć, że w Londynie wystarczą Ci sportowe buty, ale w Warszawie rzeczą pierwszej potrzeby staną się ocieplane trapery.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Londynu do Warszawy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Londynu do Warszawy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Londynu do Warszawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Londynu do Warszawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Londynu do Warszawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Warszawa

Popularne linie latające na trasie Londyn - Warszawa

Dzięki Polakom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, którzy odwiedzają rodziny, bardzo popularnym kierunkiem stało się połączenie Londyn Warszawa. Loty na trasie zapewniają tanie linie lotnicze Ryanair (wyloty z lotniska Stansted do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, w tym przypadku należy pamiętać o odległości dzielącej oba porty lotnicze od centrów miast: Londynu i Warszawy) oraz Wizz Air (wyloty z podmiejskiego lotniska Luton, przyloty na Lotnisko Chopina). Tzw. low-costy utrzymują bogaty rozkład lotów pomiędzy tymi miastami, więc wybór pasującego terminu lotu i kupno biletu lotniczego w dobrej cenie nie jest problemem. Dzięki promocjom innych linii okresowo można również kupić tanie bilety na loty z głównego portu lotniczego Londynu - Heathrow. Kierunek ten jest też popularny wśród osób, które wracają z dalekich podróży międzykontynentalnych, ze względu na to, że celem wielu takich lotów jest właśnie Heathrow.
Znajdź atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Londynu do Warszawy!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie