Menu

Oslo Warszawa - Tanie loty

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Loty z Oslo do Warszawy

Jak daleko jest ze stolicy Norwegii do Polski? Dzięki lotom z Oslo do Warszawy, można stwierdzić, że całkiem blisko! Niecałe 2 godziny potrzeba, by zamienić surowy północny krajobraz, na mazowieckie niziny. Jak najlepiej wybrać lot i kiedy będzie najtaniej? Zaraz o tym powiemy.

Przewoźnicy na trasie Oslo – Warszawa

Dobra wiadomość dla fanów niskobudżetowych podróży – loty z Oslo do Warszawy obsługują aż trzy tanie linie lotnicze, w tym znane WizzAir i Ryanair. Wiąże się to oczywiście z pewnymi ograniczeniami, takimi jak dopłaty za poszczególne udogodnienia, np. dwa miejsca obok siebie, czy wylot z lotniska położonego poza centrum miasta. Bezpośrednie loty obsługują też linie Norwegian Air Shuttle. Są to norweskie tanie linie lotnicze, nieco mniej znane w Polsce, ponieważ obsługują przede wszystkim połączenia z państwami skandynawskimi. W kraju macierzystym są traktowane jak przewoźnik narodowy, zwłaszcza od upadku linii Air Norway. Norwegian Air Shuttle mogą być dobrą alternatywą dla bardziej popularnych przewoźników.

Oprócz tanich linii lotniczych, ze stolicy Norwegii do Warszawy można dostać się także tradycyjnymi liniami, jednak trzeba liczyć się z przesiadką. I oczywiście z odpowiednio wyższymi kosztami. Lecąc skandynawskimi liniami SAS czy fińskimi Finnair, być może odbędziemy podróż w bardziej komfortowych warunkach, np. z przekąską w cenie, jednak zapłacimy za nią więcej, a cała podróż potrwa znacznie dłużej.

Lot z Oslo do Warszawy – jaki koszt?

Ile kosztuje lot z Oslo do Warszawy tanimi liniami, a ile trzeba zapłacić za tradycyjne (z przesiadką)? Ceny są bardzo zróżnicowane, nawet w obrębie jednego przewoźnika.

Przykład? Jeśli planujemy podróż z ok. miesięcznym wyprzedzeniem, możemy kupić bilety zarówno za 300, jak i za zaledwie 25 złotych. Trudno podać miarodajny przedział cenowy, gdyż ceny różnią się nie tylko ze względu na linie lotnicze, ale też na datę podróży. Bez problemu można jednak kupić bilet za mniej niż 100 zł, nawet w granicach 50-80 zł – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lotów i wybrać szukanie najtańszych opcji.

Najmniej zapłacimy za lot liniami Ryanair, jednak trzeba brać pod uwagę, że startują one z lotniska Sandefjord-Torp, a lądują w Modlinie. Dochodzą więc dodatkowe koszty transportu w obydwu krajach, a także konieczność poświęcenia większej ilości czasu przed i po przylocie. Z tego samego lotniska startują samoloty WizzAir, lądują jednak na Okęciu. Inne linie mają ceny wahające się pomiędzy 100 a 200 zł, ale oczywiście też zdarzają się atrakcyjne promocje. Trzeba też pamiętać że pula najtańszych miejsc jest ograniczona, dlatego po znalezieniu szczególnie atrakcyjnej oferty, nie warto czekać. Tradycyjni przewoźnicy oznaczają koszty o wiele wyższe – nawet od 300-400 zł w górę, chociaż i tutaj znaleźć można dobre okazje, jeśli poszukamy ich odpowiednio wcześniej.

Najtańsze są bilety na początku tygodnia. To niemal standard w przypadku połączeń pomiędzy europejskimi stolicami, zwłaszcza z państw, w których mieszka i pracuje wielu Polaków. Sporo podróżnych przylatuje do Polski na weekend, więc wtedy połączenia są najdroższe.

Lotniska w Oslo i Warszawie

Wspomniane zostało już lotnisko Sandefjord-Torp znajduje się aż 110 kilometrów na południe od Oslo. Dlatego też bilety na startujące stamtąd samoloty są tańsze – należy więc liczyć się z dodatkowym kosztem, jakim jest dojazd lub ewentualny parking przy lotnisku. Na lotnisko można dostać się pociągiem albo autobusem. Czas w przypadku obydwu opcji jest podobny, ok. 2 godzin, czyli tyle ile trwa sam lot z Oslo do Warszawy. Wybór lotniska Sandefjord-Torp będzie więc lepszy dla osób spoza stolicy, niż z samego centrum Oslo. Znajdując tani lot z tego lotniska, należy dokładnie policzyć całościowy koszt podróży.

Kolejne z lotnisk w Oslo to Oslo-Gardermoen. Znajduje się 48 km na północ od centrum miasta. Podobnie jak na Sandefjird-Torp można dotrzeć tu autobusem lub pociągiem. Pociąg to szybsza opcja – ok. 20 minut, autobus z kolei może jechać nawet 2x dłużej, a jest jedynie nieznacznie tańszy.

W Warszawie możemy wylądować na jednym z dwóch lotnisk. Lecąc z WizzAir lub Norwegian Air Shuttle, wylądujemy na Okęciu. To lepszy wybór dla osób, które chcą szybko dostać się do miasta – Okęcie położone jest w administracyjnych granicach Warszawy i do centrum można dostać się po prostu komunikacją miejską, a i taksówka nie zrujnuje budżetu.

Z kolei lotnisko w Modlinie usytuowane 35 km na północ od centrum stolicy, do którego można dostać się przez całą dobę dzięki komunikacji autobusowej – rozkład jazdy jest dopasowany do rozkładu lotów. Nie ma wciąż niestety linii kolejowej pomiędzy Modlinem a Warszawą.

Dokumenty na podróż

Norwegia, podobnie jak Polska, leży w strefie Schengen, można więc poruszać się pomiędzy obydwoma krajami jedynie na podstawie ważnego dowodu osobistego. Dla osób posiadających podwójne obywatelstwo (co już wkrótce będzie możliwe w Norwegii) istnieje obowiązek legitymowania się w Polsce polskim paszportem lub dowodem. Należy o tym pamiętać, jeśli chcemy zachować podwójne obywatelstwo – przy wizycie w Polsce trzeba będzie zadbać o posiadanie polskich dokumentów.

Kiedy najlepiej przylecieć do Polski?

Wiele polskich rodzin mieszkających w Norwegii, wybiera termin lotu z Oslo do Warszawy w okresie wakacji letnich. Wakacje w Norwegii zaczynają się pod koniec czerwca, podobnie jak w Polsce, jednak kończą się wcześniej – ok. 20 sierpnia. Jeśli chcesz więc uniknąć wyższych cen i wzmożonego ruchu, dobrze przeczekać właśnie ten okres, podobnie jak norweskie ferie jesienne i zimowe.

Jak już wspomniano, wyższe ceny dotyczą także lotów weekendowych. Czasem trzeba wybierać pomiędzy zaoszczędzeniem urlopu, a zaoszczędzeniem konkretnej kwoty pieniędzy. Termin przyjazdu jest więc uwarunkowany przede wszystkim przez sytuację zawodową i rodzinną. Jeśli jednak planujesz zwiedzanie, zapraszasz do Polski norweskich znajomych – najlepiej unikać szczytu sezonu. W lipcu i sierpniu polskie miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk są mocno oblegane przez turystów, więc lepiej zdecydować się na termin poza sezonem – np. na maj, wrzesień lub październik.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Oslo do Warszawy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Oslo do Warszawy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Oslo do Warszawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Oslo do Warszawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Oslo do Warszawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Oslo Warszawa

Popularne linie latające na trasie Oslo - Warszawa

Oslo Warszawa to kierunek uczęszczany w dużej mierze przez Polaków mieszkających w Norwegii i odwiedzających swoje rodziny, które żyją w centralnej Polsce. Tanie loty Oslo Warszawa są zapewnione przez irlandzkiego niskokosztowego przewoźnika Ryanair (samoloty latają na trasie z portu lotniczego Sandefjord Torp do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin) oraz przez węgierski low cost Wizz Air (loty z Sandefjord Torp na Lotnisko Chopina). Trzeba jednak pamiętać, że lotnisko Sandefjord Torp oddalone jest o około 120 kilometrów od Oslo. Loty Oslo Warszawa odbywają się także z większego lotniska – portu lotniczego Oslo Gardermoen, ale nie są to połączenia bezpośrednie.

Znajdź tanie bilety lotnicze Oslo Warszawa!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie