Menu

Tanie loty z Paryża do Warszawy

Pokaż filtry

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Loty z Paryża do Warszawy

Bezpośrednie loty z Paryża do Warszawy to bardzo popularne połączenie, oferowane są zatem praktycznie codziennie. Czym jednak warto kierować się przy ich wyborze, aby podróż była jak najbardziej komfortowa i możliwie najtańsza? Te i inne równie praktyczne wskazówki poznasz w trakcie lektury.

Tanie loty z Paryża do Warszawy bez przesiadki

Bezpośrednia podróż z Paryża do Warszawy jest stosunkowo krótka i wynosi nieco ponad 2 godziny. To połączenie jest obsługiwane przez 3 linie lotnicze: Ryanair, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Air France. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że pierwszy z przewoźników oferuje najtańsze loty, których ceny zaczynają się już od 43 złotych.

Należy mieć jednak na uwadze, że Ryanair startuje z lotniska Beauvais-Tille, które jest oddalone od centrum Paryża o 87 km, a średni czas dojazdu wynosi ok. 1 godzinę i 22 minuty. Nie należy się jednak zrażać – ze względu na wygodne połączenia pociągiem ekspresowym lub autobusem startującym z Porte Maillot, stacji metra położonej w centrum miasta. Jeśli zaś chodzi o cenę biletu na autobus transferowy, to zaczynają się one od 16 euro.

Dwójka pozostałych przewoźników, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT i Air France startują z portu lotniczego Charles de Gaulle, oddalonego od centrum Paryża o 32 km, ze średnim dojazdem wynoszącym 40 minuty, czyli o ponad połowę krótszym niż w poprzednim przypadku. Ze względu na atrakcyjną lokalizację lotniska, ich rejsy będą jednak – niestety – droższe niż w przypadku Ryanaira. Ceny w LOT zaczynają się już od 336 zł, a w Air France od 383 zł. Obie z linii rekompensują jednak wyższą cenę – nie tylko bardziej komfortowym wylotem, ale również przekąskami i napojami w cenie oraz wieloma możliwymi godzinami wylotu.

Inne możliwości połączenia

Na trasie Paryż – Warszawa istnieją również połączenia z przesiadką, nie wydają się jednak szczególnie atrakcyjne, ze względu na zdecydowanie dłuższy czas podróży i stosunkowo wyższą cenę. Mogą się jednak sprawdzić w przypadku, kiedy między jednym a drugim samolotem, chcielibyśmy na niedługi czas zatrzymać się w którejś z europejskich stolic.

W każdym innym przypadku mamy do dyspozycji przekrój ok. 6 rejsów bezpośrednich, rozpoczynających się o godzinie 7.05, a kończących się o 20.20 – z pewnością uda nam się dopasować taki, który doskonale wpisze się w nasz kalendarz.

Jak szukać okazji?

Loty z Paryża do Warszawy wybiera często Polonia mieszkająca na stałe w stolicy Francji, aby odwiedzić swoich bliskich w czasie ważnych okazji  – wiadomym jest więc, że w popularnych, obleganych świątecznych terminach ceny będą zdecydowanie wyższe. Wynika to z tego, że są rezerwowane masowo z dość dużym wyprzedzeniem. Dla wszystkich innych podróżników mamy jednak dobrą wiadomość: istnieje mnóstwo dat, w których znajdziecie atrakcyjną dla siebie ofertę podróży!

Jeżeli możecie sobie na to pozwolić, sprawdźcie wyloty odbywające się w środy i soboty – właśnie w te dni tygodnia z reguły trafiają się najkorzystniejsze okazje cenowe, zwłaszcza u Ryanaira. Warto mieć oczy szeroko otwarte, być gotowym na nietypowe terminy i korzystać ze sprawdzonych wyszukiwarek lotów, aby upolować bardzo atrakcyjną ofertę!

Warszawa Modlin

Kiedy lecimy z Paryża do Warszawy, mamy możliwość wylądowania na jednym z dwóch lotnisk: Modlin (WMI) oraz Okęcie (WAW). Pierwsze z nich jest oddalone od centrum o 41 km, co oznacza średni czas dojazdu wynoszący 44 min.

Modlin obsługuje tanie linie lotnicze, stanowi zatem zakończenie podróży na pokładzie Ryanaira, który oferuje jedno połączenie dziennie na trasie Paryż – Warszawa, rozpoczynające się o godzinie 20.20 i kończące o 22.35. Niestety, nie istnieje bezpośredni dojazd komunikacją publiczną do centrum miasta. Najpierw należy autobusem (który na szczęście podjeżdża pod sam terminal) dojechać na stację PKP Modlin, a stamtąd ruszyc dalej pociągiem Kolei Mazowieckich. Aktualnie, w specjalnej ofercie, można otrzymać bilety na oba środki transportu w cenie 19 zł. Warto odpowiednio wcześniej je zakupić online, ponieważ kierowcy nie prowadzą sprzedaży.

Warszawa Chopina (Okęcie)

Do Okęcia dolatują z Paryża samoloty LOT-u oraz Air France. To lotnisko jest bardzo atrakcyjne pod względem lokalizacji – znajduje się zaledwie 15 km od centrum miasta, a średni czas podróży do Warszawy Centralnej wynosi jedynie 0,5 godziny. Jeśli wybieramy komunikację publiczną, mamy do wyboru 2 środki transportu: Szybką Kolej Miejską oraz autobusy miejskie. To, czym szybciej dojedziemy, nie jest tak naprawdę pewne. Zależy od częstotliwości ruchu na drodze, czasu, w którym uda nam się dotrzeć na przystanek/peron oraz ewentualnych utrudnień na torach.

Bilet 20-minutowy w ramach transportu miejskiego w Warszawie to koszt wynoszący 3,40 zł w taryfie normalnej oraz 1,70 zł w taryfie ulgowej. Teoretycznie powinien wystarczyć na dojazd do centrum miasta, dla spokoju ducha warto jednak wybrać nieco droższy bilet, uprawniający do podróży 75-minutowej i kosztujący odpowiednio: 4,40 zł w taryfie normalnej i 2,20 zł w ulgowej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Paryża do Warszawy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Paryża do Warszawy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Paryża do Warszawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Paryża do Warszawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Paryża do Warszawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Paryż Warszawa

Popularne linie latające na trasie Paryż - Warszawa

Jeśli kiedykolwiek przemknęło ci przez myśl, że chciałabyś mieć okazję zobaczyć Wieżę Eiffela, skorzystaj z jednej z ofert tanich lotów do Paryża, a na drogę powrotną zamów bilety lotnicze Paryż-Warszawa. Czasem może się wydawać, że choć loty z Warszawy do Paryża są przystępne cenowo na trasie w jedną stronę, to razem z biletem powrotnym cena staje się wyższa, a co za tym idzie – mniej przyjazna. Na szczęście tanie loty Paryż-Warszawa likwidują ten problem. Większość przewoźników w swoich ofertach daje ci możliwość zakupu biletów w obie strony, a opcja ta jest bardzo często nawet bardziej korzystna niż kupowanie pojedynczego biletu. Dlatego podczas powrotu do Polski, kiedy już zdążysz zachwycić się urokami Paryża, loty Paryż-Warszawa na pewno będą dla ciebie dobrą, bo tanią i komfortową opcją.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie