Menu

Tanie loty z Wrocławia do Warszawy

Pokaż filtry

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Szybki i tani lot z Wrocławia do Warszawy? To możliwe!

Podróże samolotem są coraz tańsze. Tanie linie lotnicze oferują przeloty krajowe w cenie od 19 zł. Przeciętna cena biletu na trasie Wrocław-Warszawa wynosi około 200 zł. Czy to dużo? W porównaniu z przejazdem pociągiem lub samochodem cena jest podobna, ale biorąc pod uwagę znacznie krótszy czas podróży (około 1 godziny), lot jawi się jako najlepsza propozycja. Zwłaszcza że możemy liczyć na znaczne obniżki cen. Przelot ma tę przewagę nad podróżą samochodem, że daje nam możliwość odpoczynku w jego trakcie. Kilkugodzinna jazda za kierownicą potrafi być naprawdę mecząca, szczególnie gdy brakuje nam drugiego kierowcy, który mógłby nas zastąpić. Latanie samolotem jest natomiast komfortowe i przyjemne. Aby uprzyjemnić sobie podróż, można zamówić i zjeść ciepły posiłek, obejrzeć film na pokładowym ekranie, no i oczywiście oglądać przepiękne widoki z nieba.

Gdzie szukać taniego lotu z Wrocławia do Warszawy?

Internet to niezastąpione źródło informacji, także dotyczących taniego latania. Za pomocą wyszukiwarek internetowych takich jak strona eSky możemy dopasować lot do naszych preferencji. Wystarczy podać planowaną datę i cel podróży, aby strona zaproponowała nam najkorzystniejszą ofertę. Dzięki porównywarce możemy również zarezerwować odbiór z lotniska, nocleg, czy ubezpieczenie. Jeżeli chcemy wiedzieć, kiedy najlepiej zarezerwować lot z Wrocławia do Warszawy, możemy skorzystać z interaktywnych wykresów, które pozwolą określić najlepszy czas na rezerwację biletu. Wykresy powstają w oparciu o dane dotyczące cen biletów lotniczych w poprzednich latach, co pozwala najlepiej odpowiedzieć na potrzeby podróżnych oraz ułatwić im wybór. Najlepszy czas na rezerwację połączenia na trasie Wrocław-Warszawa to 6 tygodni przed planowanym wylotem. Cena jest wtedy niższa od średniej o około 36%. Warto też wypatrywać szczególnych okazji. W tym celu najlepiej jest zapisać się do newslettera linii lub śledzić informacje dotyczące interesujących nas lotów.

Jak spakować bagaż?

Choć przygotowanie bagażu zależy od charakteru wyjazdu, możemy zastosować się do pewnych ogólnych rad. Przede wszystkim powinniśmy rozsądnie przemyśleć ilość potrzebnych rzeczy, aby ograniczyć bagaż do minimum. Im mniej rzeczy, tym mniej zmartwień i tańszy lot, tym bardziej, że bagaż rejestrowany wymaga dodatkowej opłaty. Przy zakupie biletu lotniczego na trasie Wrocław-Warszawa możemy zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego w cenie biletu. Jego zaletą jest to, że wszystkie spakowane rzeczy mamy zawsze pod ręką. Oprócz tego po wylądowaniu nie musimy czekać, aż nasz bagaż zostanie wyładowany z samolotu. Dodatkowo istnieje małe ryzyko zgubienia bagażu lub jego uszkodzenia. W zmieszczeniu większej ilości rzeczy w walizce pomocne będą worki próżniowe. Są to plastikowe strunowe torebki, z których przez specjalny zawór odciągamy powietrze odkurzaczem. W ten sposób możemy skompresować ubrania nawet o połowę i dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń. Co ważne, tak zapakowane ubrania nie ulegną wygnieceniu.

Przebieg odprawy

Przy rezerwacji lotu z Wrocławia do Warszawy mamy kilka opcji odprawy. Najbardziej polecaną jest odprawa online. Pozwoli nam ona ominąć kolejki na lotnisku i swobodnie przejść do kontroli bezpieczeństwa. Przy odprawie online system generuje kartę pokładową, niezbędną do wejścia na pokład. Dzieje się to za pośrednictwem formularza internetowego na specjalnej stronie przewoźnika. Przy odprawie należy podać swoje dane, takie jak imię, nazwisko, numer rezerwacji, datę wydania dokumentu tożsamości oraz kraj. Dane na karcie pokładowej muszą się zgadzać z danymi na dokumencie. W przeciwnym wypadku pasażer nie przejdzie kontroli pomyślnie. Po przejściu całego procesu należy wydrukować kartę i zabrać ją ze sobą w dniu lotu. Oprócz naszych danych osobowych zawiera ona informację o miejscu w samolocie oraz sugestię, którymi drzwiami powinniśmy wejść na pokład. Należy pamiętać, że po przejściu odprawy nie ma możliwości zmiany swoich danych. Ponadto koniecznie trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości użyty w trakcie odprawy. Karta pokładowa może być czarno biała, ale musi być wydrukowana jednostronnie.

Bezpieczeństwo w trakcie lotów krajowych

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do podróży samolotem, zwłaszcza w przypadku lotów między polskimi miastami. Większość woli wybrać się w podróż samochodem lub pociągiem, ponieważ wydaje im się, że to bezpieczniejsze i tańsze rozwiązanie. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. W rzeczywistości samolot uznaje się za najbezpieczniejszy środek transportu.  Wypadki w powietrzu zdarzają się niezwykle rzadko, ale ludzie mają większą skłonność do ich zapamiętania. Tak naprawdę większe niebezpieczeństwo grozi nam podczas jazdy samochodem. Ponadto samoloty przechodzą kontrolę techniczną częściej niż inne środki transportu. Po każdym locie, nawet na tak krótkiej trasie jak Wrocław-Warszawa, samolot przechodzi przegląd techniczny i jest dodatkowo sprawdzany przez pilotów. Przed startem pilot musi dokonać szeregu czynności ściśle określonych przez procedury, które zapewniają bezpieczeństwo pasażerom.

Bezpieczeństwo zapewniają także odpowiednio przeszkoleni piloci. Każdy pilot, zanim zostanie zawodowym lotnikiem, musi odbyć stosowną edukację oraz szereg praktyk. Wiele ćwiczeń przeprowadza sięna skonstruowanych w tym celu symulatorach, gdzie przyszła załoga ćwiczy nie tylko standardowy scenariusz lotu, ale także wszelkiego rodzaju awaryjne sytuacje. Wszystko to odbywa się według międzynarodowych standardów. Do stale rosnącego wskaźnika bezpieczeństwa lotów przyczynia się również działalność różnego rodzaju instytucji lotniczych o międzynarodowym zasięgu. Każda linia lotnicza, aby stać się linią pasażerską, musi pozytywnie przejść proces certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Dlatego możemy mieć pewność, że każdy lot z Wrocławia do Warszawy jest bardzo dobrze przygotowany. 

Rady dla zmniejszenia lęku w czasie lotu

Racjonalizacja to najlepszy sposób na walkę ze strachem. Zdarzenia takie jak turbulencje, burza, czy lądowanie awaryjne są wpisane w podróż samolotem, ale nie zagrażają bezpośrednio naszemu zdrowiu i życiu. Zrozumienie tego powinno znacząco wpłynąć na komfort podróżowania. Jednak z powodu niewystarczającej wiedzy oraz zamknięcia w kabinie na dużej wysokości często projektujemy negatywne scenariusze, które wzmagają nasz strach. Dawka wiedzy, faktów i trochę samokontroli to najlepszy sposób na zmniejszenie strachu przed lotem.

Co można jeszcze zrobić, aby zmniejszyć niepokój? Przed odlotem z Wrocławia do Warszawy warto zadbać o dobre samopoczucie. Dzień wcześniej dobrze jest położyć się wcześniej spać, aby wypocząć przed podróżą. Należy też zadbać o odpowiednie nawodnienie i dotlenienie oraz unikać ciężkostrawnych potraw. Napoje energetyczne i kawa mogą potęgować uczucie lęku, dlatego lepiej zastąpić je wodą lub sokiem. Jeżeli udajemy się w podróż lotniczą po raz pierwszy, warto mieć przy sobie kogoś, kto nie boi się latać. Jego postawa pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dodatkowo będziemy mieli z kim porozmawiać w czasie lotu. Rozmowa rozładuje nasze napięcie i sprawi, że lot minie szybciej i w znacznie lepszej atmosferze. Jeśli lecimy sami, pomocne będzie wszystko, co odwróci naszą uwagę, np. słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książki czy dobry film. Skuteczne w walce z niepokojem są też techniki oddechowe i relaksacyjne, a także medytacja lub modlitwa.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Wrocławia do Warszawy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Warszawy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Warszawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Warszawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Warszawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Warszawa

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Warszawa

Wrocław Warszawa to bardzo popularny krajowy kierunek w Polsce. Samoloty wylatują z lotniska Strachowice w stolicy Dolnego Śląska i lądują na Lotnisku Chopina (dawniej Port Lotniczy Warszawa Okęcie). Tanie bilety dostępne są dzięki obecności tzw. low costa, czyli taniej linii lotniczej Ryanair. Irlandzki przewoźnik utrzymuje codzienne połączenie na tej trasie. Niskie ceny biletów i krótki czas podróży (niecała godzina!) w porównaniu z innymi środkami transportu powodują, że loty są popularne wśród pasażerów. Na tej trasie latają też samoloty regularnej linii lotniczej LOT. Okresowo pojawiają się na tej trasie loty w bardzo okazyjnych cenach.

Sprawdź tanie bilety lotnicze z Wrocławia do Warszawy!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie