Menu

Londyn Kraków - Tanie loty

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Loty z Londynu do Krakowa

Loty z Londynu do Krakowa nie tracą na popularności, są obsługiwane przez wielu przewoźników z różnych londyńskich lotnisk – tak wygodnie nie podróżowało się między tymi miastami jeszcze nigdy! A kiedy najlepiej lecieć, jakie linie mamy do wyboru i z jakimi kosztami trzeba się liczyć, przeczytasz w naszym artykule.

Coraz więcej przewoźników

Tanie linie lotnicze już na dobre wpisały się w obraz połączeń między Polską a resztą Europy, zwłaszcza między kierunkami szczególnie chętnie wybieranymi. Ze względu na wielką falę emigracji w przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, jednym z tych kierunków stała się Anglia łącznie ze swoją stolicą – w Londynie mieszka ok. 250 tys. Polaków. Dodajmy do tego innych mieszkańców południowej części wyspy, a także licznych turystów, studentów, biznesmenów i innych podróżnych korzystających z otwartych granic i tanich biletów lotniczych. Do Polski przylatuje też coraz więcej Brytyjczyków zachęcanych przez polskich znajomych, biura podróży czy poszczególne polskie miasta. Na ich czele plasuje się oczywiście Kraków ze swoją bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Ta popularność ma wpływ na dużą liczbę lotów Londyn – Kraków,  a także na liczbę obsługujących je linii. Loty z Londynu do Krakowa obsługiwane są bowiem aż przez trzy tanie linie lotnicze: Ryanair, WizzAir oraz EasyJet. Dodatkowo można wybrać linie tradycyjne – należy jednak brać pod uwagę przesiadkę. Wyjątek stanowią tu British Airways, którymi dolecimy bezpośrednio. Duża liczba przewoźników pozwala także na korzystanie z różnych londyńskich lotnisk, co ma znaczenie w przypadku osób latających tą trasą często.

Ceny lotów z Londynu do Krakowa

Skoro wspomniane zostały tanie linie lotnicze, warto w dalszej kolejności przyjrzeć się cenom biletów i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są one rzeczywiście tanie i ile może kosztować podróż dla całej rodziny z Londynu do Krakowa.

Dobra wiadomość jest taka, że nawet szukając biletów z dnia na dzień, można kupić je w rozsądnej cenie, jeśli będziemy mieć szczęście. Trzeba się jednak liczyć z tym, że tanie będzie tylko jedno połączenie na kilka możliwych i mimo wszystko cena będzie wyższa niż dla połączeń w późniejszych terminach. Dzień przed lotem można od czasu do czasu kupić bilety za niecałe 300 zł, jednak kolejne opcje będą już 200-400 zł droższe. Trzeba liczyć się jednak z tym, że dobra okazja może się nie trafić.

Najlepiej kupować bilety z miesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy nietrudno o tanie bilety, poniżej 200 zł w jedną stronę, a w pierwszej połowie tygodnia nawet poniżej 100 zł.

Za bilety w tradycyjnych liniach trzeba zapłacić dużo więcej, ok. 500-600 zł w jedną stronę dla 1 osoby.

Kiedy lecieć?

Ceny lotów z Londynu do Krakowa są mocno powiązane z dniami tygodnia, w których się one odbywają. Podobnie zresztą, jak w przypadku lotów w drugą stronę – z Krakowa do Londynu – najdroższe są piątki. Nic w tym dziwnego – zarówno jedno, jak i drugie miasto, są popularnymi kierunkami weekendowych wypadów. Najtaniej będzie więc w środku tygodnia, ale trzeba liczyć się wtedy z koniecznością wzięcia urlopu, na który nie zawsze można sobie pozwolić.

Znaczenie ma też pora roku. Chociaż turyści czy biznesmeni przybywają z Londynu do Krakowa przez cały rok, tysiące polskich emigrantów wybierają raczej czas wolny od zajęć w szkołach i przedszkolach. W lipcu kupno biletów może oznaczać wydatek min. 300 zł, lawet, jeśli bilety kupimy odpowiednio wcześniej, a ceną promocyjną nie będzie już 99, a 199 zł. Latem lepiej więc zaplanować urlop w Polsce odpowiednio wcześniej – nawet 3-4 miesiące przed planowanym wylotem. Drożej będzie także w okresie bożonarodzeniowym i wielkanocnym.

Londyńskie lotniska

W zależności od przewoźnika, loty z Londynu do Krakowa startują z 4 różnych lotnisk: Luton, Stansted, Gatwick i Heathrow.

Najczęściej loty odbywają się ze Luton, z którego odlecimy zarówno z Rayanair, jak i EasyJet. Luton oddalone jest od centrum miasta 50 km na północ, a dostać się tam można pociągiem oraz autobusem. Autobus jest tańszą opcją – ceny zaczynają się już od 2 funtów. Dla porównania za bilet na pociąg trzeba zapłacić 13 funtów. Pociągiem uda się nam ominąć korki, jednak wybierając autobus mamy do wyboru kilka linii i tras.

Stansted to lotnisko położone niewiele bliżej centrum – 48 km, także w kierunku północnym, startują z niego samoloty linii Ryanair. Dojazd wygląda podobnie, jak w przypadku Luton. Z King`s Cross, Stanford, Portman Square i Victoria Coach Station można dojechać na lotnisko autobusem, w podobnej cenie co na Luton. Całą dobę kursują też pociągi z Liverpool Station i kosztują od 7 funtów w górę.

Z lotniska Gatwick również latają linie EasyJet. Gatwick położone jest 40 km na południe od Londynu i można na nie dotrzeć na nie pociągiem i autobusem. Połączenia kolejowe obsługuje kilka linii, w tym Gatwick Express z Victoria Station. Autobusy będą tańszą opcją (podobnie jak w przypadku innych lotnisk) – kosztują od 2 funtów w górę, jednak trzeba liczyć się nawet z 1,5 godzinną podróżą, podczas gdy podróż pociągiem trwa zaledwie 30 minut.

Heathrow, czyli największe lotnisko w Wielkiej Brytanii, obsługuje m. in. British Airways. To najwygodniejszy start podróży na trasie Londyn – Kraków. jednak pomimo tego, że znajduje się ono w mieście, trzeba brać pod uwagę jego wielkość i zarezerwować odpowiednią ilość czasu. Najwygodniej zaś dostać się na nie metrem – linią Piccadiliy.

Dokumenty na podróż

Ponieważ Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen, lecąc z Londynu do Krakowa należy przejść przez odprawę graniczną – dla obywateli Unii Europejskiej osobną. Najszybciej pójdzie, jeśli posiadamy paszport biometryczny, ponieważ wtedy możemy przejść przez samoobsługową bramkę. Trzeba też pamiętać, że obywatele polscy mają w Polsce obowiązek posługiwać się paszportem polskim. Nawet jeśli posiadasz już paszport brytyjski, do Polski musisz zabrać też polski paszport albo dowód osobisty. Dokumenty lub dowody powinny mieć także dzieci.

Przed lotem z Londynu do Krakowa należy upewnić się, czy nasz bagaż podręczny spełnia wymagane normy – chociaż są podobne, każdy przewoźnik posiada własne i mogą one od czasu do czasu ulegać zmianom.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Londynu do Krakowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Londynu do Krakowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Londynu do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Londynu do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Londynu do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Kraków

Popularne linie latające na trasie Londyn - Kraków

Londyn Kraków jako jedna z najpopularniejszych tras lotniczych pełna jest tanich lotów oferowanych przez irlandzkiego low costa (tania linia lotnicza) Ryanair. Samoloty latają na trasie z lotniska Londyn Stansted, które położone jest około 50 kilometrów na północ od Londynu, na lotnisko Kraków Balice (Kraków Airport im. Jana Pawła II). Tanie bilety lotnicze, które z łatwością kupimy na lot na tej trasie zapewniają turystom z Wielkiej Brytanii prosty i niedrogi dostęp do atrakcji Krakowa. Także emigranci z Polski, którzy mieszkają w Londynie i całej Anglii często korzystają z tanich lotów na tej trasie.

Zobacz tanie loty z Londynu do Krakowa!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie