Menu

Tanie loty ze Sztokholmu do Krakowa

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Ostatnie dni wakacji w Sztokholmie – podróż ze Sztokholmu do Krakowa

Choć Skandynawia bywa zimna i ponura, przyciąga turystów swoją niepowtarzalnością, a zarazem innością. Mimo że jest to część Europy, mocno różni się od słonecznej Hiszpanii, a nawet naszego klimatu. Jednym z państw, leżących w Skandynawii, jest Szwecja. Przez mieszkańców i w większym stopniu turystów, określana jest mianem Wenecji Północy. Ciekawy krajobraz zachwyca wielu, dlatego właśnie co roku stolicę Szwecji – Sztokholm odwiedzają rzesze turystów, spędzając w mieście mniej więcej tydzień. Co warto zobaczyć w stolicy Szwecji przed wylotem Sztokholm – Kraków? Jak zaplanować podróż powrotną i co warto zabrać ze sobą?

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Spore wrażenie wzbudza już samo położenie Sztokholmu. Leży on na 14 wyspach, otoczonych Morzem Bałtyckim oraz jeziorem Melar. Oglądając różne pocztówki, naszym oczom ukazuje się widok architektonicznych domków, zewsząd otoczonych wodą. Nic więc dziwnego, że przyjezdni z Polski, zanim wyruszą ze Sztokholmu do Krakowa, chcą spędzić tam co najmniej tydzień i zwiedzić wszystkie okoliczne zabytki i miejsca. A co warto zobaczyć w Sztokholmie? Z pewnością godnym uwagi miejscem jest Gamla Stan, czyli jedna z popularniejszych dzielnic Sztokholmu, jednocześnie pełna urokliwych i wąskich uliczek. Co ciekawe, jedna z nich ma tylko 90 cm szerokości! Zanim wyruszymy w trasę Sztokholm – Kraków, powinniśmy zobaczyć ulokowaną tam Katedrę Sztokholmską oraz Muzeum Alfreda Nobla, w którym poznamy historię wszystkich nagród Nobla, rozdanych na przestrzeni lat. Jeśli fascynuje nas zieleń i parki, zajrzyjmy na wyspę Djurgarden, to tam udaje się spora część rdzennych mieszkańców oraz turystów, by wypocząć nieco od zgiełku. Szacuje się, że aż 40 % Sztokholmu to zieleń i miejsce do wypoczynku. Zanim udamy się w stronę lotniska, by polecieć bezpośrednim lotem ze Sztokholmu do Krakowa, odwiedźmy także Muzeum Abby. To muzeum jest nie lada atrakcją dla wszystkich fanów szwedzkiej grupy muzycznej. Poznamy dzięki niemu historię zespołu, posłuchamy najlepszych utworów oraz obejrzymy sceniczne kreacje. Jeśli jesteśmy fanami zwiedzania i lubimy oglądać eksponaty w muzeum, możemy wybrać się do Szwedzkiego Muzeum Fotografii oraz do Średniowiecznego Muzeum Sztokholmu. Ponadto warto zajrzeć się do parku Humlegarden oraz przejść się bulwarem Strandvagen.

Porty lotnicze w Sztokholmie i Krakowie

Wyruszając do stolicy Szwecji z Krakowa, skorzystamy z najbliższego portu lotniczego Balice. Ulokowany jest on na obrzeżach Krakowa, jednak bardzo łatwo do niego dojechać nawet transportem publicznym. Jest drugim, co do wielkości, portem lotniczym w Polsce, zaraz po warszawskim lotnisku, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnych połączeń. Wylatując już bezpośrednio ze Sztokholmu do Krakowa, najprawdopodobniej skorzystamy z portów lotniczych: Skavsta lub Vasteras. Oba zlokalizowane są niedaleko stolicy Szwecji. Wiele osób zastanawia się także, czy trzeba zakupić osobny i bezpośredni bilet na trasie powrotnej Sztokholm – Kraków. Nie jest to konieczne, ponieważ szukając lotu na wakacje, możemy od razu zakupić dwa bilety. W jaki sposób szukać dogodnych połączeń?

Kiedy rezerwować lot ze Sztokholmu do Krakowa

Jeśli mieliśmy kiedyś okazję szukać biletów na samolot, wiemy jak ciężko często połączyć dobry i tani lot z miejscem w hotelu. Aby móc zarezerwować to, na czym nam zależy, musimy zazwyczaj wykonać szereg telefonów i stracić sporo nerwów. O wiele łatwiej jest zdecydować się na skorzystanie z wyszukiwarki lotów, np. eSky. Dzięki niej będziemy mogli znaleźć nie tylko atrakcyjny lot, ale także zarezerwować miejsce w najbardziej odpowiadającym nam hotelu. I to wszystko dzięki kilku kliknięciom. ESky umożliwia nam także wypożyczenie samochodu na wakacjach, czy szukanie okazyjnych lotów za niewielką sumę pieniędzy. Pamiętajmy tylko, by zabrać się za rezerwowanie biletów lotniczych także ze Sztokholmu do Krakowa, ze sporym wyprzedzeniem. Wtedy możemy liczyć na atrakcyjne rabaty, a lot w obie strony może nas wynieść około 160 zł. Im później szukamy, tym zwykle cena wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Jest to najczęściej uwarunkowane  tym, że większość lotów jest zarezerwowana i brakuje miejsc zarówno w samolotach, jak i hotelach.

Jak przetrwać stresującą podróż w samolocie?

Choć podróż nie jest długa, gdyż trwa około 2 godzin, są osoby, które nie znoszą jej zbyt dobrze. Pamiętajmy wtedy o tym, by zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek. Na pewno przyda się dobra lektura i muzyka, dzięki którym zapomnimy na trochę o stresującej podróży oraz zatyczki do uszu i opaska na oczy. Dwa ostatnie przedmioty są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy zamierzają spać w podróży. Choć droga powrotna, w tym wypadku na trasie Sztokholm – Kraków, zwykle szybciej mija, lepiej być „ubezpieczonym” i mieć ze sobą rzeczy, które odciągną naszą uwagę.

Jak się spakować?

Pakowanie bardzo często jest mozolną czynnością, jednak warto, abyśmy dobrze przemyśleli, jak spakujemy się na wakacje, gdyż będziemy musieli zrobić to samo, szykując się do drogi powrotnej ze Sztokholmu do Krakowa. Warto zostawić sobie nieco miejsca w walizce, aby móc schować do niej pamiątki dla najbliższych, przywiezione z podróży, a przy okazji nie przekroczyć zalecanej przez przewoźnika wagi walizek. O tym, ile może ważyć zarówno bagaż rejestrowany, jak i podręczny, przeczytamy w regulaminie. Zazwyczaj pierwszy może wynosić około 20 kg, natomiast drugi od 8 do 10 kg. Każde przekroczenie dopuszczalnej wagi, jest płatne, nie zapominajmy o tym. Co ciekawe, pakowanie walizki w drogę powrotną w tym wypadku ze Sztokholmu do Krakowa, bywa dla ludzi bardziej stresujące, niż kompletowanie ubrań na wakacje. Dzieje się tak często dlatego, że boimy się, że nie zmieścimy wszystkim rzeczy. A jakie ubrania zabrać do stolicy Szwecji? Z pewnością zabierzmy ciepłe swetry oraz kurtkę, nawet jeśli lecimy w sezonie letnim. W Sztokholmie bywa naprawdę zimno, jednak słońce też „wygląda” zza chmur. Wiatr od strony morza „przywiewa” wilgotne powietrze, które może być odczuwalne przez niektórych jako chłód. Warto o tym pamiętać.

Wakacje w Szwecji to niezapomniane przeżycie. Bez obaw możemy tu przyjechać nawet całą rodziną. Ciekawe zabytki i przepięknie zielone parki, to coś, co zachwyca wielu turystów. Z pewnością jest kilka miejsc, które musimy zobaczyć, zanim zaczniemy pakować się w trasę Sztokholm – Kraków. Na pewno należy do nich ponadczasowe muzeum Abby, które powinni zobaczyć nie tylko fani tego zespołu, jak również dzielnica Gamla Stan. Znajdują się tam jedne z najwęższych uliczek nawet w całej Europie. Jeśli do tej pory zastanawialiśmy się nad lotem do tego miasta, nie warto dłużej zwlekać, tylko przeżyć jedne z lepszych i ciekawszych wakacji w życiu!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty ze Sztokholmu do Krakowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Sztokholmu do Krakowa mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Sztokholmu do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Sztokholmu do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Sztokholmu do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Sztokholm Kraków

Popularne linie latające na trasie Sztokholm - Kraków

Sztokholm Kraków to połączenie umożliwiające podróże pomiędzy stolicą Szwecji a drugim największym miastem w Polsce. Przy okazji loty Sztokholm Kraków zapewniają mieszkańcom okolic stolicy Szwecji możliwość zwiedzania popularnego turystycznego kierunku jakim jest była stolica Polski. Tanie bilety lotnicze Sztokholm Kraków oferuje irlandzki niskokosztowy przewoźnik Ryanair, którego maszyny latają z lotniska Sztokholm Skavsta (położonego około 100 kilometrów od Sztokholmu) do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice (Kraków Airport). Ponadto na trasie z portu lotniczego Sztokholm Arlanda do Balic latają samoloty skandynawskiego przewoźnika SAS.

Sprawdź bilety lotnicze Sztokholm Kraków!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie