Menu

Tanie loty z Gdańska do Krakowa

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Loty Gdańsk Kraków

Loty Gdańsk Kraków rozkład, ceny i czas przelotu

O tym, że podróż samolotem może zaoszczędzić wiele czasu nie trzeba nikogo przekonywać. To jeden z głównych argumentów, dla których coraz więcej osób stawia na skrzydlate środki transportu, szczególnie na długich odcinkach. To dzięki powszechnemu dostępowi do tanich biletów lotniczych możemy z powodzeniem odkrywać nowe destynacje, doświadczać różnic kulturowych na własnej skórze czy prowadzić interesy na zagranicznych rynkach. Przeloty mogą z powodzeniem zaoszczędzić sporo czasu również na krótszych trasach. Dobrym przykładem jest chociażby wyprawa z Gdańska do Krakowa. W linii prostej oba miasta dzieli ok. 500 km. Aby je pokonać jadąc samochodem, będziemy musieli spędzić w aucie około sześciu godzin. Gdy zdecydujemy się na usługi PKP, podróż zajmie pięć i pół godziny (pod warunkiem, że wstrzelimy się w rozkład Express Intercity Premium – jeśli nie, to będziemy zdani na przejazd z przesiadkami, która może potrwać nawet więcej niż dziesięć godzin). Dla porównania lot Gdańsk Kraków bezpośrednio trwa jedynie ok. 70 min., a cena biletu może być niższa niż rezerwacji w Pendolino. Przyjrzyjmy się temu, jak wyglądają szczegóły dostania się z Gdańska do Krakowa z wykorzystaniem samolotu.

Samolot Gdańsk Kraków – dojazd na lotnisko

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy jest położony na zachód od stolicy województwa pomorskiego. Od gdańskiej starówki i sopockiego Monciaka dzieli go ok. 15 km. Aby dostać się do Akwarium Gdyńskiego, trzeba będzie pokonać dystans ok. 25 km. Szybka Kolej Miejska zapewnia transfer na lotnisko ze wszystkich najważniejszych punktów Trójmiasta. Należy jednak pamiętać, że w niektórych połączeniach niezbędna będzie przesiadka na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Kursy są regularne i niedrogie (obowiązuje standardowa taryfa kilometrowa), a bilety można zakupić w kasach i kioskach na peronach lub bezpośrednio w pociągu. Osoby wybierające się na lotnisko mogą także skorzystać z linii autobusowych (110 z Wrzeszcza, 210 z Gdańska Głównego lub 122 z Sopotu). Publicznym środkom transportu wtórują prywatni przewoźnicy, którzy dowożą pasażerów z Trójmiasta i innych miast północnej Polski (min. Koszalina, Słupska, Torunia, Bydgoszczy). Na lotnisko można także dostać się swoim samochodem, który będzie czekał na właściciela na tutejszym parkingu. Osobom wybierającym tę formę dojazdu polecamy zarezerwowanie miejsca postojowego na lotniskowym parkingu za pomocą strony internetowej lotniska.

Loty Gdańsk Kraków rozkład połączeń w hali odlotów

Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo należy do największych w naszym kraju. W roku 2017 liczba odprawionych tu pasażerów wyniosła 4,6 mln. Szacuje się, że w roku 2019 ich liczba wzrośnie do 5,2 mln turystów. Większa przepustowość lotniska jest możliwa dzięki prowadzonym modernizacjom i rozbudowie terminala drugiego. Duża liczba pasażerów i mnogość lotów sprawiają, że miejsce to jest zwykle bardzo zatłoczone, przez co rekomendujemy, szczególnie osobom, które będą leciały stąd po raz pierwszy, przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem. Z Gdańska polecimy do większości państw Unii Europejskiej, ale także na Islandię lub Ukrainę oraz do Szwajcarii, Gruzji, Norwegii, Egiptu i Izraela. Rozbudowaną siatkę połączeń tworzą oferty wielu przewoźników. Są wśród nich zarówno tanie linie lotnicze, jak np. easyJet, Wizz Air, Norwegian czy Ryanair oraz tradycyjne linie lotnicze, w tym Swiss International Air Lines, SAS, Lufthansa, KLM, Finnair czy wreszcie Polskie Linie Lotnicze LOT.

Bilety Gdańsk Kraków samolot? Znajdziesz je na eSky!

Podróżując z miasta Neptuna do grodu Kraka samolotem, mamy do dyspozycji bezpośrednie loty Gdańsk Kraków przez sześć dni w tygodniu, z wyłączeniem niedziel. Swoje usługi na tej trasie oferują pasażerom Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Ryanair. Czas przelotu w obu przypadkach jest podobny i oscyluje w okolicach 70–80 minut, które można wykorzystać w dowolny sposób – na dobrą lekturę, nadrabianie serialowych zaległości, drzemkę czy pracę. Co różni obie oferty? Komfort podróży (na korzyść LOT) i ceny biletów (tutaj przewagę ma Ryanair). Ile zatem kosztuje lot z Gdańska do Krakowa? Przy założeniu, że rezerwujemy bilet z tygodniowym wyprzedzeniem, u irlandzkiego przewoźnika zapłacimy niespełna 100 zł, a u polskiego nieco ponad 200 zł. Niezależnie od tego, która z ofert przypadnie nam do gustu, po bilety warto udać się na eSky.pl – stronę internetową, która kompleksowo pozwoli zaplanować każdą wyprawę i skorzystać z najlepszych okazji do podróżowania za grosze.

Gdańsk Kraków lot bezpośredni – spakuj się z głową

Wiemy już, że lecąc między stolicami Pomorza i Małopolski mamy do wyboru dwie opcje – Ryanair i LOT. O ile obaj przewoźnicy nie różnią się specjalnie jeśli chodzi o zestaw rzeczy, których nie możemy przewozić w bagażu podręcznym (przedmioty ostre i niebezpieczne, materiały wybuchowe czy narzędzia, a także płyny w opakowaniach powyżej 100 ml nie przejdą kontroli bezpieczeństwa), o tyle same gabaryty torby, walizki lub plecaka, które chcemy zabrać na pokład, kolokwialnie rzecz ujmując, robią różnicę. Irlandzkie linie lotnicze, po zeszłorocznej zmianie polityki bagażowej, utrudniły nieco życie swoim pasażerom. Od 1 listopada 2018 r. w cenie biletu Ryanair oferuje jeden bagaż podręczny o gabarytach 40 x 20 x 25 cm. Osoby, które potrzebują więcej przestrzeni na spakowanie się, mogą wykupić dodatkowy bagaż podręczny w ramach tzw. pierwszeństwa (jego koszt oscyluje w okolicach 40 zł, w zależności danej oferty). Uprawnia ono do zabrania na pokład drugiej torby o wymiarach 50 x 20 x 40 cm. Tymczasem polski operator w cenie biletu podstawowego zapewnia swoim pasażerom zabranie na pokład dwóch pakunków – małej torby (40 x 35 x 12 cm) oraz większego bagażu (55 x 40 x 23 cm). Rodzice podróżujący ze swoimi pociechami mogą na pokład maszyny LOTu zabrać także składany wózek lub fotelik samochodowy. Planując lot Gdańsk Kraków powinniśmy więc uwzględnić rzeczy, które chcemy przetransportować, ponieważ będą one miały wpływ na cenę przelotu. W obu przypadkach mamy oczywiście możliwość zakupu dodatkowego bagażu rejestrowanego, który zostanie nadany przed odlotem.     

Gdańsk Kraków lot i lądowanie w Balicach

Przelot z Gdańska do Krakowa nie jest czasochłonnym przedsięwzięciem – trwa nieco ponad godzinę. W czasie, który samolot potrzebuje na pokonanie dystansu między Gdańskiem a Krakowem, samochód startujący spod Stoczni Gdańskiej zdoła dojechać mniej więcej w okolice Grudziądza. Nawet jeśli doliczymy do tego czas potrzebny na transfer na i z lotniska, a także odprawienie się przed wylotem, może się okazać, że podróżując nad ziemią, zaoszczędzimy sporo czasu. Co ciekawe, wcale nie musi to oznaczać większych kosztów. Do ceny paliwa trzeba bowiem doliczyć opłaty na bramkach za przejazd autostradami. Kurs pociągiem Pendolino również nie należy do tanich przyjemności. Bilety z Gdańska do Krakowa do wydatek ok. 200 zł w drugiej klasie. Odłóżmy póki co kalkulacje i przyjrzyjmy się temu, co warto zrobić po wylądowaniu w podkrakowskich Balicach. Osoby, które preferują mniejsze i spokojniejsze lotniska pozostaną niepocieszone. Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie ma bowiem jeszcze większą przepustowość niż swój gdański odpowiednik. Zestaw jego destynacji jest bardzo rozbudowany i obejmuje przede wszystkim Europę, państwa Bliskiego Wschodu, a także USA. Przylatujący do Balic mogą udać się przede wszystkim do stolicy Małopolski. Z pomocą osobom podróżującym w tym kierunku z pomocą przychodzi transport publiczny w postaci linii autobusowych (208, 252 i nocnej 902). Bilety można kupić w kiosku w terminalu pasażerskim oraz bezpośrednio w autobusie. Koszt takiej podróży wynosi 4,60 zł. Alternatywą dla autobusów jest pociąg Kolei Małopolskich, którym dojedziemy na Dworzec Główny (lub do Wieliczki). Cena biletu to 9 zł. Turyści, którym zależy na elastyczności podróży mogą udać się do lotniskowych wypożyczalni samochodów lub na parking taksówek Kraków Airport Taxi. Z lotniska można także dostać się w inne rejony południowej Polski (np. do Katowic, Gliwic, Opola, Zakopanego, Rzeszowa, Wrocławia), Republiki Czeskiej (do Ostravy) i Słowacji (do Koszyc, Popradu) korzystając z usług prywatnych przewoźników.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Gdańska do Krakowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Krakowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Kraków

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Kraków

Gdańsk Kraków to połączenie, zapewniające świetny transport dla mieszkańców północnej Polski, którzy chcą odwiedzić południe kraju. Tanie bilety lotnicze na tej trasie sprawiają, że latające tutaj samoloty bardzo często mają pełne wypełnienie. Tanie loty na trasie z lotniska Gdańsk Rębiechowo (Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy) na lotnisko Kraków Balice (Kraków Airport im. Jana Pawła II) zapewnia tania linia lotnicza Ryanair. Loty z Krakowa do Gdańska samolotami irlandzkiego przewoźnika odbywają się zazwyczaj 3 razy w tygodniu. Ponadto na tej trasie obecne są też samoloty linii lotniczej LOT, która rówież okresowo oferuje tanie bilety na loty z Gdańska do Krakowa.

Znajdź tanie bilety na loty z Gdańska do Krakowa!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie