Menu

Tanie loty z Paryża do Krakowa

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Loty z Paryża do Krakowa

Paryż… Stolica światowej mody, miejsce ważne dla kultury nie tylko francuskiej, ale też polskiej. Miasto zakochanych, bagietek, wieży Eiffla – można wymieniać jego zalety przez cały artykuł. Z drugiej strony królewski Kraków, mekka poetów i turystów. Co je łączy? Loty na trasie Paryż – Kraków i z powrotem! Dzisiaj przyjrzymy się tym pierwszym.

Jak znaleźć najlepszy lot z Paryża do Krakowa?

Loty z Paryża do Krakowa odbywają się codziennie – to z pewnością dobra wiadomość dla fanów podróży po Europie. Sporo lotów na trasie Paryż – Kraków odbywa się z przesiadkami. Najczęściej przerwę w podróży trzeba w takiej sytuacji zrobić we Wiedniu, Amsterdamie czy Warszawie, ale zdarzają się też loty np. przez Madryt.

Najlepiej więc szukać połączeń przez wyszukiwarkę lotów, a nie na stronach internetowych poszczególnych przewoźników – ponieważ jest ich sporo. Z Paryża do Krakowa latają m.in. LOT, Iberia, KLM, Eurowings. Jeśli zależy nam na czasie i musimy wybrać lot z przesiadką, tym lepiej sprawdzi się wyszukiwarka, ponieważ oprócz cen i godzin wylotu, można porównać także długość podróży, która w przypadku lotu przesiadkowego między opisywanymi miastami, może wynosić od 5 do nawet 10 godzin.

Loty bezpośrednie

Chociaż najwięcej lotów z Paryża do Krakowa odbywa się z przesiadką, połączenia są obsługiwane także bezpośrednio, przez dwie linie lotnicze: Ryanair oraz EasyJet. Podróż nimi trwa zaledwie 2 godziny 10 minut, więc bez porównania szybciej niż w przypadku lotów przesiadkowych. Ryanair kursuje ok. 3 razy w tygodniu, EasyJet codziennie, z małymi wyjątkami. Ponieważ połączenie jest dość popularne, a bezpośrednich lotów niewiele (z Londynu lecieć możemy kilka razy dziennie), ceny są nieco wyższe, niż wiele osób mogłoby się spodziewać.

Ile kosztuje lot Paryż – Kraków?

Odpowiedź na to pytanie może być zaskoczeniem, ponieważ najtańsze loty z Paryża do Krakowa wcale nie są obsługiwane przez tanie linie lotnicze. Konkurencja dla tanich linii jest stosunkowo niewielka, a szybkość połączenia warta jest tego, by zapłacić za nią nieco więcej. Tak więc za bezpośredni lot między Paryżem a Krakowem trzeba zapłacić ok. 350-500 zł, chociaż zdarzają się też znacznie wyższe ceny, nawet w granicach 700-800 zł.

Na szczęście, nie oznacza to, że szybki i tani lot z Paryża do Krakowa jest niemożliwy! Wyszukiwarki lotów posiadają możliwość znajdywania najtańszych opcji – bilety można znaleźć także znacznie taniej, już za ok. 150 zł za osobę.

A loty z przesiadkami? Te, w zależności od linii kosztują od 350 zł w górę, nawet do 800 zł. Niejednokrotnie bywają one tańszą opcją niż tanie linie lotnicze, dlatego warto brać pod uwagę różne opcje, jeśli chcemy zaplanować podróż ekonomicznie.

Start i lądowanie

Paryż posiada cztery lotniska: Orly, Vatry, Charles de Gaulle oraz Beauvais-Tille . Do Krakowa polecimy z dwóch z nich: Charles de Gaulle i Beauvais-Tille.

Pierwsze z lotnisk to największy port lotniczy we Francji oraz drugi (po Heathrow) w Europie. Jest położone ok. 25 kilometrów od centrum miasta, ale wybierając się na nie, należy wziąć pod uwagę ilość czasu potrzebną na znalezienie bramki i przejście do niej, ponieważ samo lotnisko jest naprawdę ogromne. Posiada 3 osobne terminale, a jeden z nich podzielony jest na 7 pod-terminali – najlepiej zapoznać się z jego mapą jeszcze przed wyjazdem. Z lotniska Charles de Gaulle startuje zdecydowana większość lotów z Paryża do Krakowa – z wyjątkiem połączeń obsługiwanych przez Ryanair.

Na to lotnisko można dostać się pociągiem RER-B w cenie 10,30 euro – podróż trwa około 40 minut, a pociągi kursują od wczesnych godzin rannych do ok. 23. Możliwy jest też dojazd linią autobusową RoissyBus. Nie jest to jednak opłacalne, ponieważ bilety autobusowe są droższe niż kolejowe (ok 12 euro), a dodatku sama podróż jest dłuższa i ryzykujemy utknięcie w korku.

Z kolei Ryanair startuje z Beauvais-Tille położonym ok. 85 km od miasta. Do ceny lotu należy więc wliczyć cenę przejazdu. Także czas przejazdu jest ważny – na to lotnisko z samego Paryża pojedziemy ok. 75 minut. Jest jednak mniejsze niż Charles de Gaulle, więc odprawa powinna zająć mniej czasu. Na lotnisko dojechać można autobusem za 15-17 euro (taniej będzie, jeśli kupimy bilet online), a także autobusem. Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego – należy najpierw pojechać autobusem na stację kolejową w Beauvais, a dopiero stamtąd ruszyć pociągiem. Pociąg kosztuje niecałe 15 euro, jednak jedzie tak samo długo jak autobus. Warto dodać, że autobusy, którymi można dojechać na stację, kursują stosunkowo rzadko.

W Krakowie oczywiście wszystkie loty kończą się na Balicach. Stąd można dostać się do centrum miejskim autobusem: dwiema liniami dziennymi i jedną nocną. Ponieważ lotnisko znajduje się poza granicami miasta, w autobusach obowiązują bilety aglomeracyjne. Możliwy jest także transport kolejowy – pociągi kursują z lotniska na stację Kraków Główny i kosztują 9 zł. Można kupić je w automacie na lotnisku albo bezpośrednio u konduktora.

Kiedy najlepiej podróżować do Krakowa?

Kiedy najlepiej lecieć z Paryża do Krakowa? W tym przypadku wszystko zależy od celów podróży. Jeśli ma być to powrót z city break w Paryżu czy z wakacji na Zachodzie Europy, najczęściej trzeba dostosować dzień powrotu do zaplanowanego urlopu, ale warto wcześniej wziąć pod uwagę różne czynniki. Ceny lotów różnią się nawet o kilkaset złotych – czasem lepiej zostać w Paryżu dzień dłużej, niż więcej płacić za lot.

Jeśli mieszkasz we Francji i lot do Krakowa traktujesz jako wyjazd na urlop, a nie powrót z niego, każda pora będzie dobra, żeby odwiedzić to miasto. Weź jednak pod uwagę, że w okresie wakacyjnym Kraków przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie, a w porównaniu do Paryża jest miastem dość niewielkim. Jeśli chcesz więc uniknąć wielkich kolejek do kopalni soli w Wieliczce, na Wawel czy do podziemi Rynku, wybierz raczej późną wiosnę lub wczesną jesień. Także zima to dobry czas na zwiedzanie Krakowa – można wtedy wybrać się na klimatyczny jarmark świąteczny albo, później, na wystawę szopek krakowskich.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Paryża do Krakowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Paryża do Krakowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Paryża do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Paryża do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Paryża do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Paryż Kraków

Popularne linie latające na trasie Paryż - Kraków

Paryż to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Miejsce, w którym zakochani snują plany na przyszłość, a artyści szukają inspiracji. Stolica Francji urzeka licznymi zabytkami, niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałą kuchnią. Na zwiedzenie Paryża najlepiej zarezerwować sobie kilka dni, a i tak z pewnością będziemy chcieli do niego wrócić i to niejeden raz.

 

Bezpośrednie loty Paryż Kraków są realizowane regularnie, dzięki czemu łatwiej zaplanować podróż powrotną. Bilety lotnicze Paryż Kraków można kupić w korzystnych cenach, zatem warto skorzystać z okazji i zwiedzić jedno z najpiękniej opisywanych przez pisarzy miejsc na świecie. Niestety, stolica Francji odstrasza turystów wysokimi cenami, jednak tanie loty Paryż Kraków pozwolą nam nieco zaoszczędzić i móc skorzystać z licznych atrakcji tego miasta.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie