Menu

Oslo Kraków - Tanie loty

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Powrót do domu, czyli lot z Oslo do Krakowa

Kraina fiordów, jak często określana jest Norwegia, od dawna kojarzy się Polakom przede wszystkim z zimnym skandynawskim klimatem. Jednak w ostatnich latach coraz częściej sporo naszych rodaków wyjeżdża tam do pracy. Norwegia jest jednym z najbogatszych państw świata, jednocześnie pod względem zaludnienia znajduje się na samym końcu europejskiej stawki, tuż przed Islandią. Nie ma się zatem co dziwić, że do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania państwa potrzebni są pracownicy zza granicy.
Najwięcej mieszkańców zamieszkuje Oslo, czyli stolicę Norwegii. Na stałe mieszka tam niemal ćwierć całej populacji tego kraju. Większość emigrantów, szukających dobrze płatnej pracy w Skandynawii, także trafia do tego miejsca. W związku z rosnącą kolonią naszych rodaków w okolicach stolicy, coraz większą popularnością cieszy się lot z Oslo do Krakowa.
 

Kupujemy bilety lotnicze z Oslo do Krakowa

Cena połączenia lotniczego w dużej mierze zależy od czasu, w którym decydujemy się na lot. Nie tylko przy zakupie biletów lotniczych z Oslo do Krakowa, ale też wszystkich innych liczy się wcześniejsze zaplanowanie lotu. Rezerwacja biletów na kilka tygodni przed planowanym odlotem daje nam dużą szansę na sporą obniżkę ceny. Nie ma się co łudzić, że linie lotnicze wystawią ofertę „last minute”, podobną do biur podróży. Przewoźnicy działają na nieco innych zasadach i często korzystniejsze jest dla nich posłanie niepełnego samolotu niż sprzedawanie biletów po kosztach.
Duże znaczenie ma nawet dzień tygodnia i pora dnia, kiedy chcemy kupić tanie bilety lotnicze. Tu działa zasada popytu i podaży. Zauważono, że najwięcej osób szuka biletów na loty zagraniczne w weekendy, a najchętniej w niedzielne wieczory. W związku z tym istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że trafimy w tym czasie na ciekawe oferty. Promocyjne bilety lotnicze z Oslo do Krakowa mamy szansę znaleźć w tygodniu, a największe prawdopodobieństwo przypada na poniedziałek.
Warto też być na bieżąco z różnymi promocjami i orientować się w cenach już na kilka miesięcy przed planowanym wylotem. W tym celu może być pomocna wyszukiwarka lotów eSky, która pomoże znaleźć tanie bilety lotnicze. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze nikt nie będzie miał większego problemu z wybraniem właściwego połączenia. Bogata oferta przewoźników pozwoli wybrać odpowiedni standard i termin wylotu. Wyszukiwarka umożliwia także znalezienie połączeń, które mają zostać zrealizowane do trzech dni wcześniej lub później. Jeśli nie mamy sztywnego terminu odlotu, może zdarzyć się, że wylot dwa dni później będzie dużo korzystniejszy.
Ceny biletów lotniczych mogą być bardzo niskie, jeśli uda nam się zarezerwować je wcześniej. Lot z Oslo do Krakowa w jedną stronę może kosztować jedynie sześćdziesiąt złotych. Przelot w obie strony będzie w cenie dwóch obiadów w przeciętnej restauracji. Podróż do rodziny na urlop nie nadwyręży mocno naszego budżetu, jeśli będziemy się szczegółowo trzymali wytycznych dotyczących bagażu.
 

Lot z Oslo do Krakowa – co wziąć na pokład?

Tanie linie lotnicze bardzo często zmieniają zasady dotyczące wnoszenia bagażu na pokład samolotu. Bywa, że za swoją ulubioną walizkę u jednego przewoźnika będziemy musieli zapłacić dodatkowo, a inny zabierze ją za darmo. Przed odlotem warto dobrze sprawdzić wymagania i zasady linii lotniczych, żeby nie spotkać się z nieprzyjemnościami na lotnisku i dodatkowymi kosztami podróży.
Jednym z przewoźników, który oferuje tanie loty na trasie z Oslo do Krakowa jest Wizz. Te węgierskie linie lotnicze już niejednokrotnie zmieniały zasady wnoszenia dodatkowego bagażu na pokład samolotu. Obecnie każdy z paserów może bezpłatnie wnieść na pokład jeden mały bagaż podręczny. Wymiary takiej walizki to 40 x 30 x 20 centymetrów i może ona być umieszczona w luku nad głowami pasażerów.
Dodatkowy bagaż rejestrowany musimy oddzielnie opłacić, a kwota ta powiększy koszt biletu. Taka walizka może ważyć do dziesięciu kilogramów, a koszt zależy od trasy i terminu lotu, a zaczyna się od siedmiu euro. Ciekawym rozwiązaniem może być opcja pierwszeństwa wejścia na pokład, która umożliwia pasażerom wybór miejsca w samolocie. Dodatkową korzyścią jest możliwość wzięcia na pokład jeszcze jednej walizki na kółkach, która musi zmieścić się w lukach nad głowami. Wymiary takiego bagażu także są ściśle określone i wynoszą 55 x 40 x 23 centymetry.
Warto planować podróż lotniczą, biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne niskokosztowych linii lotniczych. Może się bowiem okazać, że lot z Oslo do Krakowa tanimi liniami będzie porównywalny cenowo do standardowych przewoźników. Na dodatek spotkają nas różne nieprzyjemności i nerwy na lotnisku.
 

Podróż na lotnisko w Oslo

Norweska stolica obsługiwana jest przez trzy lotniska, jednak tylko z jednego z nich polecimy do Krakowa. Takie połączenia realizuje port lotniczy Oslo-Gardermoen, który jest najruchliwszym lotniskiem w Norwegii. Co roku obsługuje około dwudziestu pięciu milionów pasażerów i ponad sto trzydzieści ton towaru. Położone jest niemal pięćdziesiąt kilometrów na północ od Oslo
Doskonale rozbudowana sieć komunikacyjna, pozwoli nam z łatwością dostać się na lotnisko. Do wyboru mamy przede wszystkim wygodne autobusy, które regularnie kursują na trasie między portem lotniczym, a wieloma przystankami w centrum miasta. Koszt takiego przejazdu to około 150 koron norweskich, a sama trasa trwa ponad czterdzieści minut. Alternatywnym rozwiązaniem może być pociąg. Norwegowie dbają o jakość swoich pojazdów szynowych i trasę możemy pokonać w bardzo luksusowych i schludnych warunkach. Czas przejazdu to ponad dwadzieścia minut, a koszty wahają się od 90 do 180 koron. Pozostaje jeszcze taksówka, ale ten środek komunikacji zazwyczaj jest najdroższy i wybierając go musimy się liczyć z kosztem dochodzącym do ośmiuset koron.
 

Trzeba przyznać, że Norwegia jest malowniczym krajem o surowym klimacie. Jest tutaj także dość drogo, dlatego mało osób wybiera podróż turystyczną do tego kraju. Częściej jako pierwszy wybierany jest kierunek lotów z Oslo do Polski, z czego korzystają pracujący tam na stałe rodacy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Oslo do Krakowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Oslo do Krakowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Oslo do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Oslo do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Oslo do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Oslo Kraków

Popularne linie latające na trasie Oslo - Kraków

Latamy do Włoch, Hiszpanii, Anglii – na wakacje i do pracy. Ale Norwegia wciąż jeszcze jest dla nas trochę jak nieodkryty ląd. Warto to zmienić, a tanie loty Oslo-Kraków mogą pomóc nam otworzyć się na nowe kierunki podróży. Dlaczego warto? Oslo jest największym miastem w Norwegii i zarazem jej stolicą. Mieszka w nim 25% populacji całego kraju. Wbrew pozorom oferuje więcej niż typową miejską zabudowę otoczoną wielką połacią lasów. Miasto ma niezwykle bogatą historię sięgającą XI w. oraz wiele miejsc ciekawych dla turystów. Loty Oslo-Kraków są dlatego wartą uwagi okazją, której dobrze będzie przyjrzeć się bliżej przy planowaniu kolejnej zagranicznej podróży, szczególnie, jeśli lubisz odwiedzać nowe miejsca. Ceną biletów lotniczych Oslo-Kraków się nie przejmuj – jak wszystkie bilety na tanie loty na pewno nie okradną twojego portfela i pozwolą zaoszczędzić parę groszy na pamiątki z podróży.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie