Bilety lotnicze z Gdańska do Krakowa

Bilety lotnicze z Gdańska do Krakowa

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze z
Gdańsk, Polska zmień
Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do
Kraków, Polska zmień

Zniżki na hotele

Promocyjne bilety lotnicze z Gdańska do Krakowa

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Gdańsk - Kraków 25.02.2016 Tanie linie od 53 PLN Wybierz

Gdańsk

Na naszej stronie internetowej wyszukasz i zakupisz bilety lotnicze z Gdańska do Krakowa. Oferujemy połączenia 600 regularnych i tanich linii lotniczych do najodleglejszych zakątków świata. Bilety możesz również zarezerwować, dzwoniąc na naszą infolinię działającą 7 dni w tygodniu. Jesteśmy akredytowanym agentem IATA, co oznacza nie tylko prestiż, ale przede wszystkim gwarancję profesjonalnej obsługi naszych klientów oraz wysoką jakość usług. Umożliwimy Ci rezerwację dzień przed planowaną podróżą. Oprócz tego zapewnimy kompleksową obsługę Twojej rezerwacji na każdym jej etapie.

Lotniska w Gdańsku

Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z najważniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce. Położony jest na Pomorzu w gdańskiej dzielnicy Matarnia, niedaleko trójmiejskiej obwodnicy i przy skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych, w odległości 14 km na zachód od centrum Gdańska, 16 km na południowy zachód od Sopotu i 21 km na południowy zachód od Gdyni. Ze względu na liczbę oferowanych połączeń lotniczych oraz dogodne warunki komunikacyjne, jego zasięg oddziaływania wykracza poza granice województwa i obejmuje również inne ośrodki miejskie.

Historia lotniska w Gdańsku
Pierwszy cywilny port lotniczy powstał w Gdańsku po I wojnie światowej i był on administrowany przez senat Wolnego Miasta Gdańska. Dynamicznie rozwijający się region wymagał budowy nowego obiektu, dlatego podjęto decyzję o zmianie portu z centrum miasta na obszar Gdańska-Rębiechowa. Oficjalne otwarcie miało miejsce 2 maja 1974 roku.

Obecnie Port Lotniczy Gdańsk udostępnia swoim pasażerom dwa terminale pasażerskie czynne całą dobę:
Terminal T1 pełni funkcję odlotową dla lotów do krajów spoza strefy Schengen oraz przylotową,
Terminal T2 został oddany do użytku w 2012 roku, posiada przepustowość do 5 mln pasażerów rocznie. Zawiera infrastrukturę odlotową, w tym 20 stanowisk check-in oraz 10 gate’ów przeznaczonych do odprawy pasażerów odlatujących do krajów ze strefy Schengen.

Na rozwój lotniska wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń krajowych i międzynarodowych. W 2014 roku z usług lotniska skorzystało ponad 3,2 mln pasażerów, co daje mu 3. miejsce na liście najbardziej ruchliwych lotnisk w Polsce (po Warszawie i Krakowie). Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy jest zapasowym lotniskiem dla warszawskiego portu Chopina.

Przy lotnisku znajduje się Hotel Hampton by Hilton Gdansk Airport. Duża baza hotelowa znajduje się w centrum miasta.