Menu

Air Sinai

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Sinai na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Sinai?

Rozkład lotów Air Sinai obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Sinai?

Bilety na lot linią Air Sinai najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Sinai kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Sinai mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Sinai

Air Sinai

Linia lotnicza Air Sinai to egipski przewoźnik. Powstała w 1982 roku, tuż po podpisaniu traktatu pokojowego Izreal-Egipt. W ramach normalizacji stosunków między tymi państwami traktat wezwał narodowe linie lotnicze obu krajów do utworzenia regularnych lotów między ich głównymi miastami. Izraelski przewoźnik Izrael El Al wywiązał się, a właściciel EgyptAir z powodów politycznych nie widział możliwości obsługi połączenia. Powołał jednak w tym celu linie Air Sinai, działające pod kodem 4D. W czasie powstania intifady palestyńskiej w 2002 roku loty przewoźnika zostały zawieszone, a potem na mniejszą skalę wznowione. Z uwagi na powstanie ludowe w Egipcie, izraelskie El Al zawiesiły wiosną tego samego roku połączenia między stolicami krajów. 
Linia Air Sinai funkcjonuje od 2002 roku jako „paper-airline” dla dominującej spółki EgyptAir, w ramach porozumienia "wet lease". Umowa ta umożliwia przewoźnikowi korzystanie z samolotów, kompletnej załogi oraz obsługi linii dominującej. 
Kursuje między Kairem i Tel Awiwem używając kodu 4D-55. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Sinai na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Sinai też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Odprawa online

Nie jest dostępna.

Flota

Linia lotnicza Air Sinai nie posiada własnej floty. Na mocy porozumienia z EgyptAir używa jednego samolotu, typu Boeing 737-500.

Port lotniczy Kair

Międzynarodowe lotnisko Kair jest największym portem lotniczym Egiptu. Port położony jest 15 km na północny wschód od centrum Kairu, w dzielnicy Heliopolis i około 40 km od Gizy. Na jego terenie znajdują się czynne całą dobę restauracje i bary oraz szereg sklepów z pamiątkami, odzieżowych, księgarni i sklepów bezcłowych. Na lotnisku dostępny jest bezprzewodowy internet.