Menu

Ryanair

Reklama

Tanie loty Ryanair - Promocje Ryanair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Ryanair?

Rozkład lotów Ryanair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Ryanair?

Bilety na lot linią Ryanair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Ryanair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Ryanair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Ryanair

Ryanair

Tanie linie lotnicze Ryanair to irlandzki przewoźnik, będący największym i najpopularniejszym low-costem Europy. Mimo kontrowersyjnych pomysłów linie cieszą się wśród podróżnych ogromną popularnością ze względu na tanie loty, choć ich nazwa jest nie lada wyzwaniem dla pasażerów szukających połączeń lotniczych.

Rayner, Rayanair, Raynair albo Rynair, a nawet Rajaner - tak często nazywają linie lotnicze Ryanair osoby rozglądające się za niedrogimi opcjami podróży. Przewoźnik obsługuje blisko sto portów naszego kontynentu oraz jeden w Maroku. Jego samoloty lądują m.in. na polskich lotniskach: w Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Modlinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu. W siatce połączeń irlandzkich linii przybywają każdego roku nowe kierunki.

Linie powstały w 1985 roku z inicjatywy rodziny Ryanów: Christy'ego Ryana, Liama Lonergana - właściciela irlandzkiego tour-operatora "Club Travel" oraz irlandzkiego biznesmena Tony'ego Ryana - założyciela firmy Guinness Peat Aviation. Historyczne pierwsze rejsy przewoźnik odbywał samolotami Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick. Rok później linie zaczęły latać miedzy Dublinem a Londynem Luton.

Z każdym rokiem rośnie liczba korzystających z usług Ryanaira pasażerów. W wyniku strat, jakie przewoźnik poniósł w 1991 roku, zarząd linii wprowadził program restrukturyzacji, za który odpowiadał Michael O'Leary. Wprowadzony w życie pomysł przyniósł przewoźnikowi rewelacyjne efekty, czyniąc z niego największe w Europie niskokosztowe linie w zakresie lotnictwa cywilnego. Od 2000 roku Ryanair prowadzi internetową sprzedaż biletów lotniczych. Główną siedzibę linii lotniczej jest Dublin. Przewoźnik uznany został przez Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych oraz Urząd Do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii za najbardziej punktualną linię lotniczą Europy.

Bagaż podręczny Ryanair

Każdy pasażer linii lotniczej Ryanair może zabrać ze sobą bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Torba, plecak, czy walizka musi zmieścić się pod fotelem poprzedzającym siedzenie. Dodatkowo, po wykupieniu usługi pierwszeństwa wejścia na pokład można zabrać ze sobą walizkę lub torbę o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Należy pamiętać, że za bagaż podręczny uznawane są także m.in.: damska torebka, torba z laptopem, dziecięcy plecak lub torba z zakupami ze sklepu wolnocłowego. Mały bagaż podręczny wliczony jest w cenę biletu lotniczego Ryanair.
Do bagażu podręcznego nie można jednak spakować wszystkiego. Linia Ryanair, podobnie jak każda inna, sprawdza zawartość bagażu podręcznego pasażerów przed każdym lotem. Ze względów bezpieczeństwa nie wolno wnosić na pokład płynów w innych opakowaniach niż ściśle określone – każdy pojemnik na płyn musi mieścić maksymalnie 100 ml płynu, być przezroczysty, a wszystkie buteleczki muszą mieścić się w jednym, litrowym worku. Oznacza to, ze każdy pasażer może wnieść na pokład maksymalnie 1 litr płynów – szamponu, żelu pod prysznic, płynu do płukania ust itp.
Ograniczenia te nie dotyczą pokarmu dla dzieci oraz leków. Mleko lub inne płyny dla dzieci należy zgłosić osobno podczas kontroli. Z reguły rodzic musi skosztować płynu. Leki oraz jedzenie dla dzieci można jednak przewozić tylko w ilości potrzebnej podczas podróży.

Bagaż rejestrowany Ryanair

W liniach lotniczych Ryanair bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu. Każdy pasażer może jednak dokupić możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego. Jedna osoba może dokupić maksymalnie trzy walizki, każda o wadze do 20 kg. W liniach lotniczych Ryanair ściśle określone są maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego, czyli nadawanego do luku. Każda walizka może maksymalnie mierzyć 81 x 119 x 119 cm. Dodatkowo, jako bagaż rejestrowany można nadać mniejszą walizkę o wymiarach do 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg. Opłata za jej nadanie jest niższa niż opłata za nadanie standardowego bagażu rejestrowanego.
Wysokość opłat za bagaż rejestrowany w Ryanair uzależniona jest od dat podróży oraz miejsca zakupu dodatkowego bagażu. Wykupienie możliwości zabrania bagażu rejestrowanego przez internet jest tańsze niż wykupienie identycznej usługi na lotnisku, tuż przed odlotem. Za nadbagaż w liniach lotniczych Ryanair również liczona jest dopłata za każdy kilogram.
Zawartość bagażu rejestrowanego może być skontrolowana na lotnisku. W liniach lotniczych Ryanair obowiązują te same zasady dotyczące bagażu rejestrowanego, co w innych liniach lotniczych. Nie można zabierać do bagażu nadawanego substancji łatwopalnych czy wybuchowych. To, czy i jakie ilości żywności, alkoholu czy papierosów można przewozić w bagażu rejestrowanym, zależy od trasy podróży i obowiązujących na niej przepisów celnych.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Ryanair, w okresie od 2 dni do 2 godzin przed lotem, mamy możliwość odprawić się online i przy okazji dokonać zakupu preferowanego miejsca na pokładzie samolotu. Odprawa online polega na uzupełnieniu danych podróżujących pasażerów o niezbędne informacje. Odprawę online należy wykonać dla każdego pasażera. Po zakończeniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową.
Na lotnisku, podczas odprawy, należy pokazać kartę pokładową razem z dokumentem użytym do odprawy online. Jeśli zapomnisz zabrać kartę lub odprawić się online, możesz to zrobić na lotnisku. Brak karty pokładowej oznacza jednak dodatkowe opłaty za odprawę na lotnisku. Wysokość opłaty ustala Ryanair.
Najlepiej odprawić się jak najwcześniej, aby mieć pewność, że cały proces przebiegł pomyślnie.

Klasy rezerwacyjne

Ryanair oferuje wybór między kilkoma taryfami. Taryfa Standardowa jest oczywiście najtańsza, lecz nie daje podróżnym żadnych przywilejów, a za dodatkowe usługi za każdym razem należy dopłacać. W przypadku wykupienia wyższych taryf, liczba usług i przywilejów dostępnych w cenie biletu wzrasta. Wykupienie taryfy Plus wiąże się z możliwością zabrania ze sobą na pokład jednej sztuki bagażu rejestrowanego, gwarancją pierwszeństwa wejścia na pokład (i zabrania ze sobą do kabiny darmowego bagażu podręcznego), a także możliwością wyboru miejsca w samolocie. Taryfa Flexi Plus dopuszcza także możliwość modyfikacji daty oraz trasy lotu (jednak pod określonymi warunkami), a taryfa Family Plus także zniżki i dodatkowe udogodnienia dla podróżujących rodzin.

Flota

We flocie linii lotniczej Ryanair znajdują się wyłącznie samoloty typu Boeing 737-800. W barwach linii lata ok. 300 maszyn tego typu. Ich średni wiek to ok. 5,5 roku.
Boeingi 737 to najpopularniejsze na świecie wąskokadłubowe samoloty pasażerskie średniego zasięgu. W różnych wersjach produkowane są od 1967 roku. Boeingi 737-800, które są na wyposażeniu linii Ryanair, mogą zabrać na pokład do 189 pasażerów. Fotele rozmieszczone są symetrycznie, po trzy po obu stronach kabiny, w 33 rzędach z jednej i 32 rzędach z drugiej strony. Na pokładzie mogłoby się zmieścić więcej pasażerów, ale maszyny maja certyfikat na przewożenie maksymalnie 189 pasażerów. Przejście znajduje się w środku.
Boeing 737-800 osiąga prędkość do 840 km/h. Bez lądowania może przelecieć 5420 km. Osiąga pułap do 12 496 m. Ma 39 m długości, a rozpiętość skrzydeł - 34 m. Waży 40 410 kg.
W najbliższych latach flota Rayanair ma się powiększyć o prawie 200 kolejnych maszyn tego samego typu. Linia rozważa również możliwość dokupienia 100 samolotów typu Boeing 737 MAX 200. Jeśli tak się stanie, do 2024 roku flota Ryanair będzie liczyła ok. 520 samolotów, na pokładach których rocznie podróżować będzie ok. 160 mln pasażerów.

Port lotniczy Dublin

Międzynarodowe lotnisko jest główną bazą lotniczą m.in. dla Ryanaira. Położone jest ok. 10 km na północ od irlandzkiej stolicy. Port jest nie tylko najbardziej obłożonym w Irlandii, ale plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej ruchliwych lotnisk Europy. W jego obrębie znajdują się dwa hotele, w hali przylotów swoje placówki mają wypożyczalnie samochodów, znajdują się też w budynku lotniska liczne bary, kawiarnie, restauracje, przeróżne sklepy, a wśród nich te bezcłowe. Na terenie portu działa płatny bezprzewodowy internet. Można też skorzystać z licznych kiosków internetowych.

Posiłki

Podczas lotu Ryanair nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie na wszystkich lotach w barze pokładowym mogą kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole. Szczegóły na temat dostępności przekąsek i napojów można uzyskać w magazynie pokładowym.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Ryanaira funkcjonuje bar i sklepik pokładowy, w którym można nabyć kosmetyki, markowe perfumy, biżuterię i gadżety przewoźnika.