Menu

Air Malta

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Malta na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Malta?

Rozkład lotów Air Malta obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Malta?

Bilety na lot linią Air Malta najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Malta kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Malta mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Malta

Air Malta

Malta to niewielkie państwo – miasto, położone na Morzu Śródziemnym. Pomimo swojej nie tak dużej powierzchni, może poszczycić się własnymi liniami lotniczymi Air Malta, powstałymi jeszcze w XX wieku. W 1973 roku przewoźnik ten został zarejestrowany uchwałą maltańskiego parlamentu. Jednak nadal o linii Air Malta wiedziano niewiele, a z pewnością nie przewidywano aż tak spektakularnego sukcesu. Dopiero 1 kwietnia 1974 roku, czyli rok później, wystartowały dwa pierwsze samoloty. Linie Air Malta latają w różne kierunki świata, przewoźnik dysponuje łącznie aż 45 połączeniami. Sporo lotów odbywa się do Europy, na Bliski Wschód i do Afryki. Kod IATA maltańskich linii lotniczych to KM.

Bagaż

Warto pamiętać, że bagaż rejestrowany linii lotniczej Air Malta nie może wynosić więcej niż 32 kg. Waga bagażu jest zatem z góry narzucona przez przewoźnika. Podróżując klasą ekonomiczną, możemy przewoźnik jedną sztukę bagażu do 32 kg, natomiast, jeśli zakupimy bilet lotniczy Air Malta w klasie biznesowej, możemy zabrać dwie walizki po 32 kg każda. Każdy nadbagaż trzeba opłacić według cennika, warto zatem sprawdzić dokładnie przed samym wylotem, ile waży dana walizka lub torba podróżna. W przypadku zgubienia bagażu lub cennych przedmiotów wystarczy, że zgłosimy się do obsługi, pracownicy linii Air Malta zajmą się z dokładnością naszą sprawą.

Linia lotnicza Air Malta wprowadziła także restrykcje związane z przewożeniem bagażu podręcznego. Zostały ściśle określone wymiary i waga walizki, a także miejsce jej przechowywania. Bagaż podręczny Air Malta musi mieć wymiary 40 x 55 x 25 cm. Co ciekawe, bagaż nie musi mieć ściśle określanej wagi do 10 kg. Można przekroczyć nieco tę wagę, jedyną, ważną rzeczą jest to, że musi on pasować do luku, umieszczonego w górnym schowku. Ponadto linia lotnicza Air Malta pozwala swoim pasażerom na zabranie dodatkowego obciążenia w postaci 2 kg, które można umieścić pod siedzeniem. Jest to specjalny rodzaj bagażu, umożliwiający przewożenie aparatu, netbooka lub tabletu. Nie może on jednak przekroczyć wymiarów: 40 x 30 x 15 cm. Co istotne, w bagażu podręcznym linii lotniczych Air Malta, nie mogą znaleźć się ostre przedmioty, np. żyletki lub pilniczek do paznokci. Jeśli chcemy przewozić kosmetyki lub napoje, pamiętajmy, że musimy zmieścić się w limicie 100 ml produktu.
 

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia Lotnicza Air Malta?

Air Malta nie wyróżnia się na tle innych przewoźników i jak większość, oferuje przeloty klasą biznesową i ekonomiczną. W zależności od tego, jaką klasę wybierzemy, możemy liczyć na różne korzyści. Nie trudno zgadnąć, że klasa ekonomiczna Air Malta ma mniejsze benefity. Możemy wykupić co prawda tańszy lot Air Malta, jednak musimy dostosować się do zasad podróżowania, wyznaczonego przez przewoźnika. Klasa biznesowa Air Malta pozwala na odbycie dedykowanej odprawy dla klasy biznesowej. W praktyce oznacza to oczywiście szybszą i odprawę i łatwiejsze zdobycie karty pokładowej. Ponadto, osoby lecące klasą biznesową, mogą liczyć na wypoczynek w specjalnie przygotowanym dla nich pokoju. Jest to spore udogodnienie. Mając oczywiście bilet biznesowej klasy rezerwacyjnej Air Malta, można skorzystać z opcji anulowania przelotu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak dokonać odprawy online Air Malta?

Odprawa online Air Malta jest niezwykle prosta. Wystarczy wejść na stronę w odpowiednią zakładkę, wypisać swoje dane, odpowiedzieć na kilka pytań, dotyczących bezpieczeństwa, a następnie wydrukować kartę pokładową. Air Malta odprawa online umożliwia przybycie na lotnisko tylko 45 minut przed wylotem. Będąc na miejscu, zdajemy bagaż rejestrowany i udajemy się na pokład. Jest to świetne rozwiązanie, które znacząco skraca czas oraz sprawia, że podróż staje się mniej męcząca. Nie musimy przebywać na lotnisku dużo wcześniej. Pamiętajmy jednak, że Air Malta oferuję odprawę za pośrednictwem Internetu nadal nie we wszystkich kierunkach. Warto sprawdzić sobie wcześniej, czy nasz cel podróży zalicza się do odprawy online Air Malta. Pilnujmy także czasu! Odprawa online umożliwia pojawienie się na lotnisku co prawda prawie godzinę później, jednak jeśli nie zjawimy się na czas, samolot odleci bez nas.

Jakie samoloty ma Air Malta w swojej flocie?

Air Malta dysponuje samolotami typu Airbus. Choć flota Air Malta nie jest mocno rozbudowana, w jej skład wchodzi kilka Airbusów typu A320-200 oraz A319-100, a także A320neo. Liczba samolotów często się zmienia, ale zazwyczaj flota liczy około 10 samolotów lub nieco więcej. Mimo to, Air Malta ma aż 45 połączeń z innymi portami, jest to wynik dosyć duży.

Jaka jest główna siedziba lotniska Air Malta?

Lotniskiem, do którego dolecimy, chcąc spędzić czas na Malcie, jest Port Lotniczy Malta. Co istotne, jest on zlokalizowany tylko około 6,5 km od Valetty, stolicy Malty, dzięki czemu bardzo szybko dotrzemy do centrum. Lotnisko jest jedynym portem międzynarodowym na Malcie, dzięki temu też najpopularniejszym. W obrębie lotniska znajduje się pętla autobusowa, obsługująca kilka linii. Dojazd do głównej siedziby lotniska Air Malta jest zatem dosyć łatwy. Na lotnisku także znajdują się sklepy i restauracje, dlatego bez trudu można zorganizować sobie czas, czekając na samolot.

Co ciekawe, jeśli zakupimy bilet w klasie biznesowej, będziemy mogli skorzystać z usług pomieszczenia VIP, tzn. Vallette Club. Pomieszczenie, usytuowane jest na lotnisku, dzięki czemu podróżni przed lotem mogą wypocząć w ciszy. Air Malta pozwala także na podróżowanie ze zwierzętami. Maltańskie linie lotnicze, umożliwiają kotom i psom do 10 kg podróżowanie w kabinie do pasażerów. Reszta zwierząt przewożona jest w specjalnym pomieszczeniu. Darmowe posiłki Air Malta serwuje osobom, które zakupiły bilet w klasie biznes, bez obaw jednak będziemy mogli skorzystać z restauracji na lotnisku, a także tuż po odprawie.

Posiłki

Na pokładzie samolotów linii Air Malta pasażerom klasy biznes serwowane jest specjalne menu z daniami kuchni świata i wyborem lokalnych win, mają również dostęp do darmowych napojów, w tym szampana. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie Air Malta na wszystkich rejsach mogą zbierać mile w ramach programu Miles&More, a ich naliczanie zależy od klasy rezerwacyjnej.