Lotnisko znajduje się 5 km na zachód od Palm Beach. Jest to jeden z największych portów lotniczych we Florydzie. Pierwszy lot w jego historii miał miejsce w 1936 roku. W okresie II wojny światowej był wykorzystywany przez Siły Powietrzne Armii Stanów Zjednoczonych (USAAF).
Obecnie lotnisko obsługuje średnio 160 lotów dziennie. 12 linii lotniczych zapewnia siatkę połączeń do ponad 25 miejsc. Z usług portu rocznie korzysta ponad 6 mln pasażerów.
W pobliżu lotniska znajdują się hotele, m.in. Best Western Palm Beach Lakes Hotel oraz Hotel Hampton Inn Palm Beach Gardens.
Palm Beach International Airport
1000 Turnage Boulevard, West Palm Beach, FL 33406
Pociąg
Tri-Rail – obsługuje trasę: West Palm Beach – Miami. Aby dotrzeć na lotnisko, należy wysiąść na przystanku w West Palm Beach, który znajduje się pod adresem: 203 South Tamarind Avenue. Na przystanku kolejowym na pasażerów czekają autobusy, które podwożą pod terminal.
Amtrak – zapewnia przejazdy krótko- oraz długodystansowe na terenie USA. Przystanek zlokalizowany jest na 203 South Tamarind Avenue.
Autobus
Autobusy Palm Tran zapewniają regularne kursy na obszarze hrabstwa Palm Beach. Przystanek znajduje się na poziomie 1 terminala.
Szczegółowe informacje pod nr tel. (561) +1 841-4200.
Postój taksówek znajduje się tuż przy wyjściu z terminalu.
Jadąc z Palm Beach drogą I-95, należy kierować się na zjazd nr 69 i podążać zgodnie ze znakami.
Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
Podróżujący mają do dyspozycji kilka rodzajów parkingów:
- Premium: 30$/ dobę – znajduje się przy wyjściu z hali odbioru bagażu.
- Krótkoterminowy: 17$/ dobę – mieści się na poziomach 4-7 terminalu. Może pomieścić 1100 pojazdów.
- Długoterminowe: 13$/ dobę – zawiera 5500 miejsc parkingowych.
- Economy: 7$/ dobę – zlokalizowany jest w odległości 5 minut drogi na piechotę od terminalu. Może pomieścić 3000 samochodów. Autobusy lotniskowe kursują z parkingu pod terminal z częstotliwością co 20 min.
Zakupy – duży wybór sklepów mieści się na poziomie 2.
Wynajem samochodów – w hali przylotów na poziomie 1 znajdują się biura wypożyczalni: Advantage, Alamo, AVIS, Budget, Dollar, Enterprise, National, Thrifty, Hertz.
Gastronomia – na poziomie 2 mieszczą się restauracje, bary szybkiej obsługi oraz kawiarnie.
Niepełnosprawni – lotnisko jest dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.
Finanse – bankomaty znajdują się na poziomie 3 oraz 1.
Biuro rzeczy znalezionych – kontakt z biurem pod nr +1 (561) 687-5906.
Poczta – podróżujący mają do dyspozycji urząd pocztowy.
Palm Beach International Airport
1000 Turnage Boulevard, West Palm Beach, FL 33406
Telefon:
+1 (561) 471-7420