Menu

Blagnac loty - Tanie loty do Blagnac

Pokaż filtry

Blagnac

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Lotnicze miasto

  Blagnac, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest niezwykle istotnym miastem dla przemysłu lotniczego. Zlokalizowane jest tu duże lotnisko, a także siedziba główna firmy Airbus.

 • Aeroscopia

  W Blagnac, przy 1 Allée André Turcat, działa muzeum aeronautyczne. Zobaczysz tu nie tylko przykłady samolotów latających w przeszłości, ale poznasz także wiele faktów o lotnictwie dzisiejszych czasów.

 • Odkrywaj nowe smaki

  W Blagnac znajduje się niewątpliwa gratka dla pasjonatów wina - TiboVino. Organizowane są tu kursy, na których poznasz nowe odmiany wina, a także nauczysz się je rozpoznawać.

Loty do Tuluzy - Blagnac

Podróż do Francji to marzenie podróżnicze wielu osób, kraj o tak bogatej historii, kulturze i tradycjach nie może narzekać na brak wielbicieli na całym świecie. Ponadto Francja to kraj różnorodny, dlatego nawet wizyta w jednym regionie, to tylko namiastka tego co oferuje. Dlatego tak wiele osób, które raz przyjechały do Francji wracają wielokrotnie. Bo choć większość gości nastawionych jest na Paryż czy Riwierę Francuską, to kraj ten ma do zaoferowania znacznie więcej.

Miastem mniej popularnym na pewno jest Tuluza, położona na południu Francji w pobliżu Hiszpanii. Miasto to zachwyca przede wszystkim wspaniałą architekturą oraz wyborną kuchnią. Najłatwiej jest się tutaj dostać z lotniska Tuluza - Blagnac, do którego bezpośrednie loty oferuje wiele linii lotniczych. Bezpośrednie loty do Blagnac z Polski niestety nie są obsługiwane przez żadną linię lotniczą. Do miasta łatwo jednak dostaniemy się korzystając z lotów z przesiadką np. liniami Brussels Airlines.

Tanie loty do Blagnac najłatwiej będzie jednak znaleźć przeszukując siatkę połączeń u naszych zachodnich sąiadów. Bo jako, że Blagnac nie jest popularnym kierunkiem z Polski, tanie linie lotnicze nie oferują bezpośrednich lotów z Polski do Blagnac. To niestety ma też odzwierciedlenie w cenach biletów, tutaj nie możemy za połączenie z Polski liczyć na wydatek rzędu zaledwie kilkudziesięciu złotych. Trzeba się nastawić na nieco droższe bilety.

Loty z Polski do Tuluzy
Lotnisko w Tuluzie - Blagnac na przedmieściach Tuluzy to mało popularny kierunek turystyczny, dlatego z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Blagnac. Aby dostać się jednak do tego miasta w południowej Francji możemy wybrać lot z przesiadką z jednego z lotnisk w Polsce. Niestety do Blagnac z Polski nie ma połączeń tanimi liniami lotniczymi typu Ryanair czy Wizzair. Trzeba się zdecydować na regularne linie lotnicze, które oferują loty z przesiadką.

Z Polski do Tuluzy możemy skorzystać z najbardziej popularnych linii lotniczych w Europie. Na lotnisko Blagnac z Warszawy z przesiadką zabiorą nas linie Air France, Lufthansa, British Airways, Brussels Airlines czy KLM. W zależności od wybranych linii lotniczych przesiadka może być w Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Brukseli czy w Monachium albo Amsterdamie. Plusem takiego lotu jest fakt, że nie musimy lecieć z lotniska w Warszawie, ale skorzystać z dolotu do jednego z wymienionych hubów również z Krakowa, Katowic czy Gdańska.

Niestety przesiadka zawsze oznacza stratę czasu, dlatego lot do Tuluzy może zająć więcej czasu niż bezpośrednie połączenie z Polski do innej destynacji na dłuższym dystansie. Przeciętnie na lot z Warszawy do Tuluzy – Blagnac trzeba sobie zarezerwować od 4 do nawet 6 godzin, w zależności ile zajmie przesiadka w jednym z hubów.

Bezpośrednie tanie loty do Tuluzy-Blagnac
Jeśli chcemy lecieć do Tuluzy – Blagnac bezpośrednim lotem i to w dodatku tanimi liniami lotniczymi, wówczas konieczna będzie podróż do lotnisk poza granice Polski. Tanie linie lotnicze do Tuluzy operują np. z Berlina. Ze stolicy Niemiec do Blagnac operują linie

Ryanair, za lot zapłacimy zdecydowanie mniej niż regularnymi liniami, i potrwa on też krócej, bo nie trzeba się przesiadać. Lot z lotniska Berlin - Schonefeld do Blagnac trwa tylko dwie godziny i dwadzieścia minut. Dlatego podróż z tego lotniska może być korzystniejsza zwłaszcza dla podróżnych z zachodniej części Polski.

Co ważne ceny Ryanair są zdecydowanie niższe. Za bilet z Berlina do Tuluzy – Blagnac zapłacimy zaledwie kilkadziesiąt złotych, a to o kilkukrotnie mniej niż w przypadku regularnych linii lotniczych. Alternatywą dla Berlina jest również czeska Praga, stąd jednak bezpośrednie loty oferuje tylko hiszpańska Volotea, jest to linia regularna, gdzie za bilety zapłacimy więcej, ale lot również jest bezpośredni, a połączenia są realizowane trzy – 4 razy w tygodniu w zależności od miesiąca, Cena lotu jest jednak wyższa niż w przypadku Ryanair.

Ceny lotów do Blagnac
Przedział cenowy biletów do Blagnac jest spory i ma wiele czynników na nią wpływających. Za loty do Blagnac zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy czy wybierzemy lot bezpośredni czy z przesiadką oraz na jakiego przewoźnika się zdecydujemy.

Najtańsza będzie podróż liniami niskokosztowymi takimi jak Ryanair, który z lotniska w Berlinie, bezpośrednim samolotem do Tuluzy zabierze nas już za kilkadziesiąt złotych. Szukając biletów przez „Okazje” eSky możemy znaleźć bilety już za 86 zł w obie strony. Co jest ceną niewątpliwie atrakcyjną na tle regularnych przewoźników, którzy każą sobie słono płacić za bilety do Tuluzy.

Ceny biletów linii regularnych do Tuluzy – Blgnac są wyższe niż w liniach niskokosztowych. W zależności na jakiego przewoźnika się zdecydujemy odpowiednie zapłacimy mniej lub więcej. Najtańsze połączenia oferuje British Airways z przesiadką w Brukseli oraz KLM z przesiadką w Amsterdamie, tutaj za bilet w dwie strony zapłacimy około 650 zł. Drożej będzie nas kosztować lot niemiecką Lufthansą lub Belgijskimi Brussels Airlines, gdzie za bilety trzeba zapłacić ponad 700 zł.

Gdzie szukać tanich biletów do Blagnac?
Przeszukiwanie stron poszczególnych linii lotniczych często jest bardzo czasochłonne a w dodatku może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Strony przewoźników bywają nieczytelne, mają ograniczone opcje lub nie mają dostępnej polskiej opcji językowej co może utrudnić poruszanie się po stronie przewoźnika. W dodatku nawet wytrawni podróżnicy często zapominają o sprawdzeniu wszystkich dostępnych linii lotniczych na wybranej trasie.

Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki lotów takiej jak np. eSky. Na stronie możemy w prosty sposób znaleźć interesujące nas połączenie w dowolnym terminie a zakres poszukiwań rozszerzyć o dni sąsiadujące ze wskazaną w wyszukiwarce datą. Na przejrzystym kalendarzu strona wyświetli nam dostępne połączenia wszystkich przewoźników. A rekordy możemy w dodatku posortować według ceny.

Innym sposobem jest skorzystanie na stronie eSky z wyszukiwarki okazji, to najlepsza opcja zwłaszcza dla osób, które nie mają sprecyzowanego ani miejsca wylotu, ani nie są przywiązanie do konkretnego terminu, a raczej do wybranej destynacji. Bo wpisaniu nazwy lotniska docelowego w wyszukiwarkę otrzymamy wyniki z najkorzystniejszymi ofertami lotów do np. Tuluzy – Blagnac. Rekordy wyświetlane są według ceny, a przy każdym wyniku zobaczymy również jakimi iniami odbywa się lot oraz z jakiego lotniska jest realizowany.

Kiedy szukać lotów do Blagnac?
Tuluza we Francji nie jest typowym kierunkiem turystycznym, gdzie ceny biletów są bardzo mocno uzależnione od sezonu wysokiego i niskiego. Dlatego różnice w cenach biletów nie muszą być znaczne. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje kilka niezmiennych reguł, które pozwolą nam znaleźć tańsze bilety lotnicze do Blagnac.

Choć Tuluza nie przeżywa takiego oblężenia turystów jak np. Marsylia czy Paryż również droższych biletów możemy się spodziewać w szczycie sezonu urlopowego, czyli od końca czerwca do połowy września. Na pewno lepsze okazje znajdziemy wiosną i jesienią oraz zimą, która odstrasza turystów, choć niesłusznie, bowiem we na południu Francji jest ona zdecydowanie bardziej łagodna niż w Polsce.

Warto też śledzić okazje, to najlepiej robić przez stronę eSky i wyszukiwarkę okazji. Linie lotnicze bowiem często oferują krótkoterminowe promocje, np. przy okazji Black Friday. Często tańsze bilety znajdziemy w tzw. ofertach last minute, kiedy liczba dostępnych miejsc w samolocie jest niewielka, w dodatku wolne miejsce nie sąsiadują ze sobą. Lub przeciwnie, warto szukać biletów ze sporym wyprzedzeniem, kiedy samolot jest niemal pusty

Przydatne informacje o lotniskach w Blagnac

Popularne linie latające do Blagnac

A gdyby tak polecieć do Francji? Bezpośrednie loty do Blagnac to świetny pretekst do tego, aby zaplanować cudowne francuskie wakacje lub spędzić chociaż weekend w tym pięknym miejscu. Południowa część Francji urzeka swoim klimatem, zabytkami, a także słynną na cały świat kuchnią. Tanie loty do Blagnac to zatem doskonała propozycja dla wszystkich smakoszy, którzy chcą poznać smak francuskich przysmaków, jak i dla tych osób, które po prostu kochają niepowtarzalny klimat Francji. Warto również pamiętać o tym, że niedaleko Blagnac leży Tuluza, mająca wiele do zaoferowania turystom o każdej porze roku. Bilety lotnicze do Blagnac są dostępne w przystępnych cenach, a bliskość lotniska od centrum miasta i Tuluzy to kolejne zalety, które sprawią, że nasza podróż będzie po prostu doskonała!

Tablica lotów: Blagnac

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Blagnac

Znajdź nocleg w Blagnac