Menu

Nikozja loty - Tanie loty do Nikozji

Pokaż filtry

Nikozja

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki, turecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Nikozja zza kółka

  Polskie prawo jazdy jest respektowane na Cyprze, więc jedynym utrudnieniem w poruszaniu się po wyspie samochodem jest… ruch lewostronny (to pozostałość po okresie panowania Brytyjczyków). Warto też pamiętać, że w Nikozji ograniczono indywidualny ruch samochodowy!

 • Życie nocne

  Życie nocne kwitnie w Nikozji zwłaszcza w środowe, piątkowe i sobotnie wieczory. Sezon zaczyna się w kwietniu, kiedy temperatura powietrza jest już wysoka i zachęca ludzi do uczestnictwa w licznych imprezach.

 • Co na prezent?

  Co przywieźć z Nikozji? Odpowiedź jest prosta – rękodzieło! Znajdziemy tu takie ciekawostki jak ręcznie robione korale, tkane zasłony i obrusy, jedwab, dywany, ceramikę, wyroby ze srebra i skóry. Do tej listy można też dodać miejscowy przysmak - ser halloumi.

Co warto zobaczyć w Nikozji?

Nikozja jest ostatnią podzieloną stolicą Europy. Jej południowa część to siedziba władz zamieszkałej przez Greków Republiki Cypru, a północna - nieuznawanej przez nikogo poza Turcją i zamieszkałej przez Turków Tureckiej Republiki Północnego Cypru. Jest to także największe miasto na wyspie, słynące z ciepłego klimatu i słonecznej pogody. Warto udać się tutaj między marcem a październikiem, choć należy uważać na lipcowe i sierpniowe upały.

Co robić w Nikozji?

Nikozja to miejsce dobre zarówno dla fanów zwiedzania muzeów i niespiesznych przechadzek po mieście, jak i miłośników intensywnej nocnej zabawy. Za dnia jest fascynującym miejscem, które kusi przyjezdnych swoimi zabytkami, pięknymi widokami i wspaniałą pogodą. W nocy, zwłaszcza w okresie od kwietnia do października, staje się imprezowym centrum całego kraju!

Miejsce do odwiedzenia w Nikozji

Meczet Selimiye to frapująca mieszanka! Wybudowany w XIII i XIV wieku jako katedra św. Zofii był miejscem koronacji królów Cypru. Gotycki kościół został splądrowany, a następnie odbudowany przez Genueńczyków w 1373 roku, a następnie częściowo zniszczony w 1426 roku przez mameluków. Świątynia ponownie ucierpiała w 1491 roku w trakcie trzęsienia ziemi. Ostatecznie w 1571 roku, rok po podboju Cypru przez Imperium Osmańskie, katedra została przekształcona w meczet i do dziś pełni tę funkcję. Selimiye znajduje się w północnej części miasta, kontrolowanej przez władze Cypru Pólnocnego. Tam też znajduje się historyczna dzielnica Arab Ahmed, niegdyś zamieszkana przez Ormian, a obecnie przez turecką ludność. Zaniedbana, lecz uderzająca swoim autentyzmem część miasta zawdzięcza swą nazwę pięknemu meczetowi noszącemu imię zdobywcy Cypru – Arab Ahmed Paszy.

Co jeść w Nikozji?

Halloumi: lokalny ser i symbol kraju. To pierwsza, niemal nieświadoma odpowiedź Cypryjczyka na pytanie „Czego spróbować na Cyprze?”.

Ryby: Cypr jako wyspa ma bogate tradycje rybackie i kuchnię bogatą w dania z ryb. Chyba nie da się nie spróbować podczas wizyty w tym kraju jednej z wielu morskich potraw!

Brzoskwiniowy Kebab: frapująca lokalna ciekawostka. Kebab, w którym nie ma grama brzoskwinia, a jego nazwa pochodzi od przydomku jednego z szefów kuchni z Cypru. Oczywiście to nie tylko ciekawostka lingwistyczna, ale po prostu świetna potrawa, którą po prostu trzeba spróbować.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Nikozji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Nikozji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Nikozji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Nikozji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Nikozji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Nikozji

Popularne linie latające do Nikozji

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Nikozji

Znajdź nocleg w Nikozji