Menu

Wyloty - Loty z Arusza Airport

Arusza Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: suahili, angielski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Szyling tanzański (TZS)

 • Gdzie po pamiątki

  Masai Market to lokalny rynek pełen rękodzieła. DOstaniesz tu zarówno piękną biżuterię, barwne chusty i szale, jak i przedmioty do domu - zarówno te praktyczne, jak i ozdobne.  

 • Nocne życie

  Arusza nie jest wybitnie klubowym miastem, ale na nudę nie można tu narzekać. W centrum znajduje się kilka klubów z różną muzyką. Miejscowi wolą jednak spędzać czas na ulicy, przy otwartych barach.

 • Safari

  W tutejszych biurach turystycznych oferowane są wycieczki w głąb dzikiej Tanzanii. Do wyboru są jednodniowe trasy lub kilkudniowe wyprawy, podczas których można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 

Co warto zobaczyć w Aruszy?

Czwarte pod względem liczby mieszkańców miasto w Tanzanii po raz pierwszy zasiedlone zostało w latach 30. XIX wieku. Uprawiono tu i handlowano zbożem, miodem, piwem i tytoniem. Mieszkańcy chętnie kupowali zwierzęta, mleko i mięso. W ostatnich latach XIX wieku Aruszę przejęli Niemcy i sprowadzili tu swoich żołnierzy. Miejscowa ludność musiała odstąpić im swoje domy oraz pracować przy wydobyciu wapna lub budowie fortu. W 1916 roku Brytyjczycy przejęli teren. Kraj uzyskał niepodległość w 1961 roku.

Chcesz wiedzieć, skąd wziął się człowiek? Koniecznie zajrzyj do Narodowego Muzeum Historii Naturalnej, w którym znajdują się szkielety Australopiteków, którzy żyli tu ponad 2 mln lat temu. Oprócz eksponatów związanych z rozwojem człowieka, zobaczysz tu również, jak wyglądały dawne gatunki zwierząt i roślin.

W kuchni Aruszy doskonale widać, jakim tyglem jest miasto. Jego mieszkańcy pochodzą z różnych stron kraju - zjeżdżają tu, by szukać lepszego życia, a to odbija się na tutejszej kuchni. Najpopularniejszym daniem jest ugali, czyli polenta z mąki kukurydzianej polana mięsnym sosem, fasolą i zieleniną. Warto spróbować również nyama nidzi, zupy z mięsa i bananów. Z kolei chips mayai, zwana również zege, to danie z frytek i smażonych jajek. Nie zdziw się, jeśli trafisz na bary z chińskim lub indyjskim jedzeniem - są tu równie popularne jak lokalna kuchnia.

Miejscowi chętnie jedzą grillowane mięso z sałatkami z Khan’s Barbecue na rynku. Popularnością cieszą się tu również restauracje z ogródkami, jak Blue Heron przy Haile Selassie. Serwują tu dania kuchni międzynarodowej, od panini i zup, po polędwicę wołową. Indyjskiej kuchni skosztuj w Hot Plate przy Navrat St, a chińskiej w Chinese Whispers w galerii handlowej Nijiro. Azjatyckie potrawy są tu przygotowywane z oryginalnych produktów. Prawdopodobnie najlepsza chińska restauracja w całej Tanzanii. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Arusza Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Arusza Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Arusza Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Arusza Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Arusza Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Arusza Airport