Menu

Wyloty - Loty z Calama El Loa

El Loa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Miasto słońca i miedzi

  O ile pierwsza część tego opisu jest łatwa do zrozumienia, jeśli weźmiemy pod uwagę położenie miasta, o tyle druga może wymagać wyjaśnienia. Otóż z Calamy pochodzi 40% krajowego wydobycia miedzi.

 • Chuquicamata

  W okolicy znajduje się Chuquicamata - druga pod względem wielkości kopalnia odkrywkowa na świecie, a pierwsza wśród tych wydobywających rudę miedzi. Ruda ta stanowi fundament gospodarki Chile.

 • Miasto pośrodku wód

  Nazwa Calama, w języku Kunza, oznacza miasto pośród wód, ponieważ tworzy ono swoistą wyspę, jest otoczone rzeką, a znajduje się na środku obszaru pustynnego.

Co warto zobaczyć w Calama?

Calama - miasto położone w północnej części Chile, w jednym z pięciu naturalnych regionów w kraju - Norte Grande. Jest stolicą prowincji El Loa. Położone jest na średniej wysokości około 2 4000 m n.p.m. Calama nie jest dużym miastem, dzięki czemu jej centrum zwiedzisz w dość krótkim czasie, spacerując.

Wydobycie miedzi jest bardzo istotnym elementem gospodarki miasta i regionu, jego istota jest głęboko zakorzeniona w świadomości mieszkańców. Świadczyć może o tym fakt, że dach miejskiej katedry -  Catedral San Juan Bautista - jest wykonany w całości z tego metalu. Zlokalizowana jest przy Avenida Granaderos, blisko Plaza 23 de Marzo, głównego placu miasta. W centrum znajduje się też pomnik przedstawiający górnika podczas pracy w kopalni.

Gdzie wydobywana jest miedź, możesz z kolei obejrzeć, wybierając się do kopalni Chuquicamata. Ogromna przestrzeń, w której rocznie wydobywanych jest ponad sześćset ton miedzi, z pewnością robi wrażenie. Wycieczki organizowane są przez lokalne biuro podróży, zwiedzanie kopalni jest bezpłatne, jednak za dojazd będziesz musiał zapłacić, możliwe jest także to, że ktoś będzie prosił Cię o wsparcie fundacji.

Z miasta możesz się także wybrać na wycieczkę do San Pedro de Atacama, małej miejscowości, która przyciąga wielu turystów. Znajduje się o sto kilometrów od Calamy, ale miejsce warte jest tej podróży. Nazywana jest bramą do Atakamy, jednej z największych i najbardziej suchych pustyni na świecie. San Pedro de Atacama nazywane jest także archeologiczną stolicą kraju, możesz w nim obejrzeć ślady kultury Inków. Większość zabudowań została wzniesiona z brązowej cegły, duża ich część już w czasach starożytnych.

Masz ochotę na kuchnię chilijską? Wybierz się do którejś z restauracji. Podróżni i mieszkańcy polecają między innymi Patagonię przy Avenida Granaderos 2549, gdzie zjesz między innymi potrawy z grilla. Inne miejsce, do którego warto się wybrać, a które oferuje podobną, prostą kuchnię, to Rustico przy Avenida Huaytiquina 2091.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Calama El Loa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Calama El Loa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Calama El Loa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Calama El Loa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Calama El Loa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Calama El Loa