Menu

Wyloty - Loty z Nueva Loja Lago Agrio

Lago Agrio

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Ostrożnie poza Lago!

  Południowy Ekwador jest miejscem wzmożonego handlu narkotykami, prostytucji oraz bezprawia. Wyruszając poza miasto, zawsze korzystaj z usług lokalnego przewodnika.

 • Ciepło, ale mokro

  W dżungli amazońskiej średnia temperatura wynosi około 25°C, wilgotność oscyluje na poziomie 77-85%, a roczny poziom opadów wynosi około 1998,45 mm.

 • Kto tu mieszka?

  Pierwsi „nowi” osadnicy z lat 60. XX wieku przybili z prowincji Loja. Obecnie Lojanos stanowią dużą część populacji miasta, jednak coraz więcej jest także Kolumbijczyków.

Co warto zobaczyć w Nueva Loia?

Nueva Loja jest stolicą prowincji Sucumbíos i najgęściej zaludnionym miastem tropikalnych deszczowych lasów Amazonii w Ekwadorze. Miasto określane jest jako naftowa stolica kraju, gdyż w jego rejonie w połowie XX wieku odkryto bogate złoża ropy. Od tego czasu stale się rozwija, przyciągając nie tylko biznesmenów, ale także turystów chcących wybrać się do dżungli.

Leżące zaledwie 297 metrów nad poziomem morza miasto Nueva Loja do lat 60. XX wieku było osadą zamieszkałą przez Indian, kilku misjonarzy oraz osoby parające się sprzedażą kauczuku. Po odkryciu złóż ropy naftowej, wioska stanowiła najpierw bazę dla firmy Texaco, a następnie zaczęła się w szybkim tempie rozrastać, stając się obecnie najważniejszym miastem regionu. Oficjalna nazwa miasta to Nueva Loja, jednak jego mieszkańcy mówią o nim wyłącznie jako o Lago (Lago Agrio). Miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową do eksploracji dżungli amazońskiej i obserwacji dzikich zwierząt.

To właśnie stąd większość podróżników rusza do oddalonego o 1,5 godziny drogi rezerwatu Reserva de Producción Faunística Cuyabeno, gdzie można zobaczyć m.in. jaguary, pumy, węże boa, anakondy, delfiny oraz ponad 580 gatunków ptaków. W samym mieście znajduje się także ekologiczny park rekreacyjny „Lago Agrio” z laguną o długości 2000 metrów i szerokości 3000 metrów oraz niezwykle ciekawymi przykładami amazońskiej roślinności. W miejscu tym można wypożyczyć kajaki, rowery, a także spacerować czy oddawać się błogiemu leniuchowaniu.

Kuchnia amazońskiej części Ekwadoru opiera się na świeżych rybach oraz owocach tropikalnych, takich jak granadilla, marakuja, naranjilla, banany, uvilla czy taxo. Najbardziej znane dania tego regionu to maito (grillowana czerwona tilapia owinięta liśćmi bijao, podawana ze smażonym maniokiem), smażona pirania z bananami oraz biche de Cameron (zupa z orzeszków ziemnych) i sopa de encebollada (zupa z tuńczyka białego). Na przekąskę na ulicy warto wybrać mayón, czyli pieczoną, smażoną lub gotowaną larwę czarnego żuka amazońskiego lub koktajl owocowy colada. Gdzie zjeść? Prawdziwy street food znajdziesz przy ulicy Avenida Quito.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Nueva Loja Lago Agrio znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Nueva Loja Lago Agrio mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Nueva Loja Lago Agrio mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Nueva Loja Lago Agrio?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Nueva Loja Lago Agrio obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Nueva Loja Lago Agrio