Menu

Wyloty - Loty z Uyuni Joya Andina

Joya Andina

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Objazdówka po Boliwii

  Najpopularniejszą formą zwiedzania okolicy są objazdówki organizowane za pomocą samochodów osobowych. Kierowcy – przewodnicy (pełnią także rolę mechaników i kucharzy wycieczki!) zazwyczaj zabierają ze sobą 5 pasażerów.

 • Język

  Zanim wybierzemy się do Uyuni warto odświeżyć sobie hiszpański. Jego znajomość może jednak być niewystarczająca w okolicy, bowiem mieszkające tu ludy (w większości Keczua i Aimara) posługują się własnymi językami.

 • Pieniądze

  Podczas wyprawy nad Salar należy mieć przy sobie lokalną walutę - boliwijską lub chilijską. W cenie objazdówki zawarte są opłaty za korzystanie z większości udogodnień, ale na wszelki wypadek lepiej jest mieć ze sobą drobne w portfelu.

Co warto zobaczyć w Uyuni?

Małe boliwijskie miasteczko, zamieszkiwane przez nieco ponad 10 tysięcy osób, przyjmuje każdego roku tłumy turystów. Co ciekawe – w okolicy, poza sporym targiem w centrum miasta i cmentarzyskiem starych pociągów, w zasadzie jest tylko jedna duża atrakcja – Salar de Uyuni.

Salar de Uyuni to jedna z największych atrakcji całej Ameryki Południowej. W rezultacie wyschnięcia prehistorycznego jeziora powstało największe na świecie solnisko. Skorupa pełna minerałów – potasu, sou i magnezu znana jest też z tego, że zawiera w sobie ponad 50% całych światowych zasobów litu! Uznane za największe na świecie słone morze, ma powierzchnię ponad 10 000 km² i znajduje się na wysokości 3500 m n.p.m.

Widok Salar de Uyuni na długo zapada w pamięci! Biała płachta rozciąga się aż po horyzont. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych - w słoneczne dni jego śnieżnobiała powierzchnia oślepia! Solnisko znajduje się na trasie wielu południowoamerykańskich objazdówek, które obejmują także zwiedzanie stolicy kraju oraz sąsiadujące z Boliwią Chile.

Przez większą część roku Salar jest suche, ale w porze deszczowej gromadzi się w nim woda i widok staje się jeszcze bardziej niesamowity. Solisko działa wówczas jak ekran, który odbija obraz gór i nieba, a w nocy nawet księżyca i gwiazd!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Uyuni Joya Andina znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Uyuni Joya Andina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Uyuni Joya Andina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Uyuni Joya Andina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Uyuni Joya Andina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Uyuni Joya Andina