Menu

Wyloty Kumamoto - Loty z Kumamoto

Kumamoto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: japoński
  Strefa czasowa: UTC +9
  Waluta: Jen (JPY)

 • Zdrowa woda

  W Kumamoto pije się wyłącznie wodę z kranu, pochodzącą z tutejszych wód gruntowych. Roczne opady znacznie przekraczają średnią krajową, a mnogość minerałów sprawia, że jest niezwykle zdrowa.

 • Jak podróżować?

  Najpopularniejszym środkiem transportu w Kumamoto jest tramwaj. Pierwszą linię otwarto w 1924 roku. Na trasach znajdują się najważniejsze dzielnice handlowe, mieszkalne i turystyczne w mieście. 

 • Zobaczyć wulkan

  Będąc w Kumamoto, wybierz się na wycieczkę, by zobaczyć ogromny aktywny wulkan - Mount Aso, mający ponad 100 km obwodu. U podnóża wulkanu znajduje się wiele wiosek, miasteczek oraz pola ryżowe.

Co warto zobaczyć w Kumamoto?

Portowe miasto w zachodniej części Japonii. Znane jest przede wszystkim z zamku Kumamoto, jednego z trzech największych w Japonii. Dojedziesz tu tramwajem ze stacji JR Kumamoto. Spacer z dworca kolejowego do zamku to ok. 40 minut. Zamek został zbudowany w 1601 roku na zlecenie Kato Kiyomasa, pierwszego władcy na tym terenie. Z czasem Kiyomas stał się sławny jako wybitny strateg i właśnie budowniczy zamków. Ten w Kumamoto, ze względu na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przez długi czas uznawano za niemożliwy do zdobycia.

Do dzisiaj zachowała się tylko część z oryginalnych zabudowań, większość to współczesne rekonstrukcje. Wewnątrz znajduje się wystawa prezentująca dzieje zamku. W głównej wieży, na najwyższej kondygnacji, znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można okolicę. Zamek to również wspaniałe miejsce do podziwiania kwitnących wiśni - w tutejszym parku spacerować można godzinami, spacerując pomiędzy blisko 800 drzewami. Aby podziwiać kwitnące drzewa w pełnej okazałości, przyjedź do Kumamoto na przełomie marca i kwietnia.

Gdzie odpoczywają mieszkańcy Kumamoto? W centrum miasta! Znajduje się tu wspaniały ogród Suizenji Jojuen, otwarty w 1636 roku na terenie dawnej herbaciarni. W centrum parku znajduje się staw, po którym można pływać łódkami. Drugie ciekawe miejsce na wypoczynek to oddalony zaledwie o 15 minut drogi teren nad jeziorem Ezu. Jest tu promenada i niewielki park, w którym swobodnie obserwować można dzikie ptactwo. Z kolei 40 minut drogi na północ od serca miasta znajduje się Ueki Onsen, wioska słynąca z gorących źródeł. Podobno nawet chwila kąpieli w tutejszych wodach sprawia, że skóra staje się gładka jak marmur.

Co jeść w Kumamoto? Tradycyjna kuchnia z tego regionu to przede wszystkim takie dania jak basashi, czyli surowe końskie mięso lub karashi renkon - korzeń lotosu z musztardą. Popularny jest także  makaron ramen Kumamoto.  

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Kumamoto znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Kumamoto mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Kumamoto mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Kumamoto?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Kumamoto obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kumamoto

Popularne linie latające z Kumamoto