Menu

ITA Airways loty z Mediolanu do Santiago de Chile

Santiago de Chile

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Stacje narciarskie

  Najbliższe stacje to Valle Nevado, Farellones, El Colorado i La Parva. Wszystkie są niesamowite, ale to właśnie Valle Nevado dzierży palmę pierwszeństwa – jest najwyżej położona, najbardziej rozwinięta i oferuje najlepsze widoki. Sezon narciarski rozpoczyna się zazwyczaj w czerwcu i trwa do września.

 • Zmiana warty

  Zmiana warty przed Pałacem de La Moneda to jedna z obowiązkowych atrakcji turystycznych. Wydarzenie zaczyna się punktualnie o godzinie 10:00 w wyznaczone dni i trwa dokładnie 30 minut.

 • Winiarnie i restauracje

  Chile jest znanym producentem win, dlatego warto skorzystać z wycieczek organizowanych przez winiarnie! W Santiago nie brakuje restauracji i kawiarni – popołudnie warto zakończyć filiżanką kawy lub tradycyjną kanapką w otoczeniu niesamowitych budowli stolicy Chile.

Co warto zobaczyć w Santiago de Chile?

Stolica Chile to imponująca metropolia! Największe miasto w kraju jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Ameryce Południowej, a przybywających turystów oczaruje swoim wyglądem jeszcze przed wylądowaniem samolotu. Santiago położone jest bowiem w przypominającej miskę dolinie, którą otacza masywny górski łańcuch Andów.

Lądujesz w Santiago i masz przed sobą wiele możliwości spędzenia czasu. Tylko od ciebie zależy, które atrakcje turystyczne wybierzesz. Zwiedzanie zabytków i muzeów? Relaks w pięknych miejskich parkach? Odwiedzanie winnic i wykwintnych restauracji? Wypad do ośrodka narciarskiego? Wszystko to możesz zrobić w stolicy Chile.

Historyczne centrum miasta jest ciekawą mieszanką nowoczesności i tradycji. Muzea w klasycznych gmachach z XIX wieku kontrastują z nowo wybudowanymi budynkami ze stali i szkła. Koniecznie zobacz siedzibę prezydenta Chile - Palacio de la Moneda, a później przespaceruj się na główny plac, Plaza de Armas, gdzie znajduje się wspaniała katedra, Narodowe Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej. Oprócz tego udaj się na górę Cerro San Cristóbal i odwiedź Parque Metropolitano, największy park kraju o powierzchni 700 hektarów. Na zboczach góry znajduje się także ogród zoologiczny, 19 miejskich parków, 190-hektarowy las z amfiteatrem, edukacyjne ścieżki przyrodnicze i słynna kolejka linowa. Na mierzący 880 metrów szczyt prowadzą liczne piękne szlaki. Polecamy wybrać się tam wieczorem, by podziwiać piękny zachód słońca.

Przydatne informacje o lotniskach

Mediolan Santiago de Chile

Popularne linie latające na trasie Mediolan - Santiago de Chile