Menu

Tanie loty z Warszawy do Krakowa

Pokaż filtry

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Loty kierunkowe z Warszawy do Krakowa

Podróż samolotem pomiędzy większymi miastami Europy staje się już naturalnym sposobem pokonywania większych odległości. Nadal z przymrużeniem oka i pewnym niedowierzaniem spoglądamy na trasy krajowe. Zwłaszcza jeśli lotnisko bazowe i docelowe leżą od siebie w odległości około trzystu kilometrów. Tak jest w przypadku lotów z Warszawy do Krakowa. Czy taka podróż jest opłacalna i w jaki sposób można ją zrealizować?

Podróż lotnicza z Warszawy do Krakowa - czy to się opłaca?

Warszawa i Kraków połączone są niezłej jakości drogami szybkiego ruchu, które pozwalają w miarę sprawnie poruszać się między tymi lokalizacjami. Dlatego najłatwiejszym rozwiązaniem na pokonanie takiej trasy wydaje się podróż samolotem. Mało kto decyduje się na tanie bilety lotnicze, jednak ten sposób transportu może przynieść sporo korzyści. Jakich?

Jeśli zajmiemy się jedynie zestawieniem kosztów, okazuje się, że cena biletów lotniczych na trasie Warszawa - Kraków będzie porównywalna z wydatkiem za paliwo. Przy odrobinie wysiłku i chwili uwagi, lot w obie strony możemy zarezerwować już za 200 złotych. Nawet bardzo ekonomiczne samochody mogą mieć trudność ze zmieszczeniem się w tych kosztach.

Drugim argumentem przemawiającym za wyborem biletów lotniczych jest ruch na trasie. W powietrzu nie notuje się jeszcze tak uciążliwych korków, jak ma to miejsce na drogach zwłaszcza w godzinach szczytu. Warszawa i Kraków to duże i dosyć zatłoczone miasta, jeśli chodzi o ruch samochodowy, dlatego często podróż zaplanowana na trzy godziny może potrwać sporo dłużej. W przypadku lotu do Krakowa mamy pewność, że będzie trwał niespełna godzinę. Lotnisko Chopina w Warszawie, z którego rozpoczniemy podróż, należy do bardzo punktualnych i około 90 procent odlotów odbywa się zgodnie z planem. Jest więc spora szansa, że nie trafimy na opóźnienia.

Inną zaletą jest sposób spędzania podróży. Jeśli decydujemy się na samodzielną jazdę samochodem, wymagana będzie pełna koncentracja i skupienie na pokonywaniu trasy. Z kolei czas lotu z Warszawy do Krakowa możemy poświęcić na odpoczynek w komfortowych warunkach, zapoznanie się z najnowszymi publikacjami prasowymi, czy zjedzenie posiłku. Oczekiwanie na lotnisku na odprawę także można spędzić efektywnie, korzystając z WiFi lub kontaktu telefonicznego.

Początek podróży na lotnisku w Warszawie

Największe i najbardziej znane lotnisko w Polsce to międzynarodowy port lotniczy im. Chopina, zwany też Okęciem. Jest położony w odległości 8 kilometrów od ścisłego centrum miasta w dzielnicy Włochy. Taka lokalizacja pozwala na korzystanie z wielu środków transportu, jakimi będzie można dostać się w pobliże terminalu lotniska. Poza autobusami komunikacji miejskiej tuż przy samym wejściu do budynku znajduje się podziemna stacja linii kolejowej. Można też skorzystać z jednego z wielu parkingów, które ulokowane są w pobliżu tego portu lotniczego.

Lotnisko Chopina, w kodzie lotniczym IATA ma symbol WAW. Jest też główną bazą dla największego rodzimego przewoźnika, jakim są Polskie Linie Lotnicze LOT. Właśnie ten przewoźnik jako jedyny oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą a Krakowem. Jeśli zależy nam na czasie i komforcie podróży, z pewnością wybierzemy ofertę tych linii lotniczych.

Podróż z Warszawy do Krakowa możemy odbyć w dosyć wygodnych warunkach. Jeśli zdecydujemy się na bezpośrednią podróż z liniami lotniczymi LOT, najczęściej odbywa się ona pasażerskimi samolotami Bombardier Q Series z napędem turbośmigłowym. Te stosunkowo niewielkie maszyny sprawdzają się na krótkich i średnich trasach, a mogą zabrać na pokład kilkudziesięciu pasażerów. Mimo niedużych rozmiarów wewnątrz samolotu jest bardzo dużo miejsca.

Lądowanie na lotnisku Kraków-Balice

Podróż lotniczą na trasie Warszawa - Kraków zakończymy na drugim lotnisku w Polsce co do wielkości i liczby obsłużonych pasażerów. Co roku Kraków Airport im. Jana Pawła II odwiedza większa liczba pasażerów. Statystyki odnotowują wzrost o kilkanaście procent każdego roku i w 2019 roku ta liczba określona została na poziomie 8,5 miliona podróżnych.

Port lotniczy obsługujący Kraków położony jest w odległości 11 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Ulokowany jest przy węźle autostrady A4, dlatego z tego miejsca z łatwością można wyruszyć w dalszą podróż do innych lokalizacji, omijając zatłoczone miasto. Jeśli zależy nam, żeby dalsza podróż odbywała się samochodem, w pobliżu lotniska znajdują się wypożyczalnie samochodów. Wszystkie formalności można załatwić na miejscu albo skorzystać z oferty wyszukiwarki lotów eSky i dokonać tego już podczas rezerwacji biletów lotniczych. To wtedy możemy wybrać typ samochodu, jaki będzie potrzebny i dokładny termin wypożyczenia.

Port lotniczy w Balicach obsługiwany jest także przez autobusy komunikacji miejskiej, które kursują regularnie w stronę centrum. Możemy też skorzystać z busów osobowych albo oferty taksówkarzy. W razie potrzeby w budynku lotniska znajduje się kilka barów i restauracji, gdzie możemy się posilić i poczekać na przyjazd autobusu.

Gdzie kupić tanie bilety lotnicze na trasę Warszawa-Kraków?

Oba lotniska położone są w niedużej odległości od centrum miast, dlatego podróż do wyznaczonego punktu nie powinna sprawić większy problemów i można poświęcić na nią niewiele czasu. Nieco więcej uwagi zazwyczaj będzie wymagało znalezienie biletów lotniczych. Rezerwację lotu z Warszawy do Krakowa warto zaplanować z wyprzedzeniem. Jeśli zależy nam na najtańszych biletach, przeglądanie ofert warto rozpocząć już na dwa tygodnie przed planowanym startem. Wówczas możemy zobaczyć, jak kształtuje się cena i dokonać rezerwacji, kiedy bilety są tańsze.

W przypadku tradycyjnych linii lotniczych różnice w cenie biletów nie będą tak znaczące, jak ma to miejsce przy rezerwacji lotów z tanimi liniami. Nie trudno zauważyć, że loty w określone dni tygodnia i rezerwowana nieco wcześniej mają niższe ceny. Przy rezerwacji biletów tuż przed wylotem często zdarza się, że w puli pozostają jedynie najdroższe bilety wyższej klasy albo w ogóle ich brakuje. W takim wypadku zmuszeni będziemy przełożyć podróż.

Śledząc zmieniające się ceny biletów, warto skorzystać z dobrej wyszukiwarki lotów. W eSky możemy znaleźć i zarezerwować tanie bilety lotnicze z Warszawy do Krakowa, a także do wielu innych lokalizacji. Intuicyjna wyszukiwarka pokaże nam wszystkie możliwości na wybranej trasie, a nawet ułatwi rezerwację i opłacenie biletów. W przypadku lotów biznesowych możemy liczyć także na wygodny sposób rozliczenia. W eSky wystawiane są faktury VAT, które na początku nowego miesiąca trafiają na konto mailowe.

Ciekawą propozycją dla pasażerów, którym loty krajowe wydają się wygodne i komfortowe, jest oferta eSky dotycząca tylko lotów krajowych. Pod adresem esky.pl/loty-krajowe znajdują się aktualne oferty i promocje na loty między wybranymi polskimi lotniskami. Dzięki przejrzystej ofercie, rezerwacji możemy dokonać już przez internet. Jeśli mamy wątpliwości dotyczące klasy lotu, czy odpowiedniego bagażu, można skontaktować się telefonicznie z konsultantami eSky. Dzięki doświadczonej i kompetentnej załodze z pewnością rozwiane zostaną wszystkie niejasności.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Krakowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Krakowa mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Krakowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Krakowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Krakowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Kraków

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Kraków

Jeżeli musisz udać się w sprawach biznesowych na drugi koniec Polski, serdecznie polecamy ci wybór odpowiedniego środka transportu. O wiele lepiej podróżuje się samolotem niż samochodem, z którym możesz utknąć w korkach. Bilety lotnicze Warszawa-Kraków pozwolą ci na bezbolesny przejazd z jednego miasta do drugiego. Niska cena lotów nie jest skierowana tylko do biznesmenów. Może z nich skorzystać każdy zainteresowany i polecieć samolotem w celach czysto turystycznych. Loty Warszawa-Kraków to wygodny sposób na dotarcie do celu w naszym kraju, jakikolwiek by on nie był. Kraków warto zwiedzić ze względu na przepiękne stare miasto, a także moc atrakcji i targów, organizowanych w różnych dziedzinach nauki i sztuki. Tanie loty Warszawa-Kraków gwarantują rozrywkę na wysokim poziomie i podróż, o której nie da się zapomnieć – czy może być coś przyjemniejszego niż lot samolotem nad Polską?

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krakowie

Znajdź nocleg w Krakowie