Menu

Polska Białoruś - Tanie loty

Białoruś

 • Mińsk
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: białoruski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel białoruski (BYN)

 • Powrót do przeszłości

  Na stacjach dwóch wybudowanych w czasach ZSSR mińskich linii metra do dziś podziwiać można czerwone gwiazdy, symbole sierpa i młota czy wizerunki Lenina, a porządku pilnują tam milicjanci.

 • Ponad miastem

  Będąc w Mińsku, musisz odwiedzić park Cheluskintsev. Znajdziesz tam wiele atrakcji, w tym diabelski młyn o wysokości 27,5 metra, z którego można podziwiać panoramę miasta.

 • Do cyrku

  Białoruski Cyrk Narodowy, jeden z najsłynniejszych cyrków świata, ma swoją siedzibę w Mińsku przy zbiegu Prospektu Niepodległości i ulicy Janki Kupaly. Miejsce to czynne jest cały rok.

Co warto zobaczyć w Mińsku?

Od początku 2017 roku do Mińska można wybrać się na kilka dni bez konieczności posiadania wizy. Czy warto? Zdecydowanie tak, miasto to bowiem nie tylko onieśmiela przysadzistością architektury socrealistycznej, ale także – mimo ciągłego rozwoju – sprawia wrażenie, jakby zatrzymał się tutaj czas.

Mińsk w czasie II wojny światowej został niemal doszczętnie zniszczony. Po 1945 roku – na życzenie Stalina – postanowiono w jego miejscu wznieść nowe budynki, których skala oraz wygląd podkreślać miały potęgę socjalistycznej władzy. Najlepszym sposobem, by zobaczyć perły surowej architektury socrealistycznej, jest spacer główną arterią miasta, czyli Prospektem Niepodległości. Ulica ta ma aż 15 kilometrów, ale najważniejsze zabytki można zobaczyć na krótkim odcinku rozpoczynającym się przy Placu Niepodległości. Wrażenie na pewno zrobią na tobie takie budynki jak: Dom Rządowy, Teatr Narodowy, Biblioteka Narodowa, siedziba KGB, Pałac Republiki przy Placu Październikowym czy zabudowa przy Placu Zwycięstwa. Nie zdziw się, jeżeli w ich okolicy zobaczysz milicję, KGB lub wojsko.

W Mińsku wrażenie robi również architektura sakralna oraz zabytkowa, chociaż tego typu budynków jest niewiele. Koniecznie udaj się do kościoła pw. świętych Szymona i Heleny, a także do katedry Ducha Świętego czy niezwykle kolorowej, wybudowanej na cmentarzu cerkwi Aleksandra Newskiego. Najstarsza część miasta znajduje się w przy Troickim Przedmieściu. Znajdziesz tam budynki z XIX wieku – kościół jezuicki, filharmonię, odnowiony ratusz oraz ciekawe kamienice. To miejsce, z którego mieszkańcy Mińska są najbardziej dumni.

Co zjeść w stolicy Białorusi? Najlepiej draniki (Дра́нікі), czyli placki ziemniaczane oraz wszelkiego typu dania z ziemniaków – cepeliny (Цэпеліны), kiszki, babki czy kiełbasy ziemniaczane. W Mińsku koniecznie spróbuj także zup – solianki (gęsta zupa mięsna, rybna lub z wywarem z grzybów), rosolinika (z dodatkiem kiszonych ogórków) i obowiązkowo barszczu. Tradycyjnych dań skosztujesz w restauracjach Traktir Na Parkovoj przy ulicy Pobediteley, Kamyanitsa przy Pervomayskaya, Vasilki przy Prospekt Nezalezhnosti, oraz w Vasiliki przy Nezavisimosti.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Polski do Białorusi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Polski do Białorusi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Polski do Białorusi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Polski do Białorusi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Polski do Białorusi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające na trasie Polska - Białoruś