Menu

Arequipa loty - Tanie loty do Arequipa

Pokaż filtry

Arequipa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Kanion rzeki Colca

  Położony 100 km od miasta, jest największą atrakcją naturalną regionu. Jest dwa razy głębszy niż Wielki Kanion w USA. Jego prawe zbocze pnie się w górę na wysokość aż 4200 metrów nad poziomem rzeki. 

 • Wulkan Misti

  Wciąż aktywny wulkan, u którego stóp leży miasto Arequipa ma ponad 5 tys. Metrów. Na jego szczyt prowadzą dwie trasy wspinaczkowe. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1985 roku. 

 • Suchy klimat

  Klimat w tym regionie jest suchy przez większą część roku. Najwyższe temperatury przypadają na maj, do 32 st. C, najniższe na styczeń, kiedy temperatura spada kilka stopni poniżej zera. 

Co warto zobaczyć w Arequipie?

Blisko milionowe, drugie co do liczby ludności miasto w Peru jest ważnym ośrodkiem komercyjnym, przemysłowym, kulturalnym i religijnym państwa. Od swoich początku w połowie XVI wieku cieszyło się opinią miasta bogatego. Obecnie również jest jednym z najlepiej rozwijających się miast Peru, do którego zjeżdżają emigranci z różnych części kraju.

W Arequipie zachowała się spora liczba budynków z XIX wieku - wcześniejsza kolonialna zabudowa została zniszczona przez silne trzęsienie ziemi, które nawiedziło ten region w 1868 roku. Historyczna część miasta zajmuje obecnie powierzchnię aż 332 hektarów i jest wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Co czyni miasto jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. Tutejsza architektura jest wyjątkowa na skalę regionu, bowiem fundatorzy Arequipy zaprojektowali miasto na planie przypominającym szachownicę złożoną z pięćdziesięciu sześciu bloków. W sumie znajduje się tutaj około 500 zabytkowych budynków. Nieliczne zabudowania z czasów kolonialnych, które przetrwały trzęsienie znajdziemy jeszcze w dzielnicy San Lazaro. Z kolei nowoczesne dzielnice zaczęły powstawać na wschód od centrum

W Arequipe działa kilka najważniejszych w kraju muzeów m.in. Muzeum Katedralne, Muzeum Sztuki Współczesnej, w którym znajdziemy dzieła artystów peruwiańskich takich jak Carlos Vargas, Martin Chambi czy  Fernando de Szyszlo. Z kolei w Regionalnym Muzeum Centralnego Banku Rezerw mieszczą się dzieła sztuki prekolumbijskiej i kolonialnej.

Poza architekturą, niewątpliwym największym atutem miasta jest jednak lokalna kuchnia, na którą składają się aż 194 dania. Najpopularniejszymi są chupe de camarones, czyli zupa z krewetek oraz cuy chactado - smażona świnka morska. Na deser z kolei podaje się queso helado - lody zrobione z mleka, cynamonu i kokosa. Typowym dla tego regionu trunkiem poza winem i piwem jest natomiast anisado, czyli anyżowy likier.

Nocleg w mieście znajdziemy zarówno w wytwornych hotelach, które często mieszczą się w pięknych, odrestaurowanych kamienicach z XIX wieku, jak również w tańszych, prywatnych mieszkaniach oraz niewielkich hostelach. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Arequipa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Arequipa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Arequipa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Arequipa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Arequipa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Arequipa

Popularne linie latające do Arequipa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Arequipa

Znajdź nocleg w Arequipa