Menu

Wyszukaj loty do Limy

Pokaż filtry

Lima

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Zabytkowe centrum

  Zwiedzanie zabytkowego centrum może być niezłą podróżą w przeszłość. Miasto pełne jest kolonialnej architektury - kościołów, rezydencji i starych budynków sąsiadujących z nowoczesną zabudową i… stanowiskami archeologicznymi!

 • Co zjeść w Limie?

  Jedną z najbardziej tradycyjnych dań z Limy jest ceviche, czyli sałatka z owocami morza. Innym tradycyjnym daniem jest anticuchos (szaszłyki przygotowane z wołowych serc w papryczkach chili i occie z parzonymi ziemniakami).

 • Miejskie atrakcje

  Lima to także plaże nad Pacyfikiem, Huaca Pucllana - położone w Miraflores stanowiska archeologiczne oraz Larcomar, wielkie centrum handlowe, w którym można delektować się potrawami, odwiedzić markowe sklepy i skorzystać z wielu atrakcji!

Co warto zobaczyć w Limie?

Położona na wybrzeżu Pacyfiku Lima jest najważniejszym miastem Peru, jego polityczną, kulturalną i handlową stolicą. Miasto znane ze swojej kuchni, eksplodującej aromatami, smakami i kolorami nosi miano kulinarnego centrum Ameryki Łacińskiej!

Lima zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej zaludnionych miast Ameryki Łacińskiej i jest jednym z 20 największych obszarów metropolitalnych na świecie. Ze względu na swoje geostrategiczne położenie uznane zostało za tzw. metropolię beta. Stolica Peru to także prężny ośrodek przemysłowy - koncentruje się tu 35% produkcji przemysłowej kraju, jest również jego centrum finansowym i turystycznym.

 

Przydatne informacje o lotniskach w Limie

Popularne linie latające do Limy

Lima jest często niedocenianym i pomijanym przez wielu podróżników miastem. Na lot do Limy decyduje się mniej podróżnych niż na odwiedzenie Machu Picchu i Cusco. Niesłusznie, ponieważ można tutaj obejrzeć wiele ciekawych zabytków. Mimo że większość z nich wymaga stałej renowacji po licznych trzęsieniach ziemi nawiedzających te okolice, wciąż zapierają one dech w piersiach. Dotyczy to zwłaszcza licznych budowli wybudowanych przez kolonialistów. Na pewno nie będziemy żałować zakupu biletu lotniczego do Limy. Z pewnością miło spędzimy czas w tym mieście. Bardzo ważnym atutem jest położenie lotniska, ponieważ centrum miasta leży tylko 10 kilometrów od portu lotniczego. Dlatego nie musimy się martwić o ewentualny transport z lotniska. Wiele linii lotniczych oferuje lot do Peru w atrakcyjnej cenie. Jedyne co musimy zrobić, to skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów. Dzięki niej na pewno znajdziemy swój tani lot do Limy.

Tablica lotów: Lima

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Limie

Znajdź nocleg w Limie