Menu

El Calafate loty - Tanie loty do El Calafate

Pokaż filtry

El Calafate

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Berberysowe miasto

  Nazwa miejscowości pochodzi od hiszpańskiej nazwy krzewu berberysu bukszpanolistnego, tj. calafate. Jest to fioletowy owoc, z którego w regionie przygotowuje się dżemy i napary.

 • Przyrodniczy spacer

  By zobaczyć dziką przyrodę, warto wybrać się do Laguna Nimez, gdzie mieszka ponad 80 gatunków ptaków. Najbardziej imponujący z nich jest chilijski flaming.

 • Na kajaki

  Miłośnicy adrenaliny mogą wybrać się w podróż kajakiem wzdłuż lodowca Upsala. Najlepiej wykupić wycieczkę w lokalnym biurze turystycznym, które zapewni ci asystę przewodnika.

Co warto zobaczyć w El Calafate?

El Calafate to argentyńskie miasto w południowej Patagonii, położone nad jeziorem Lago Argentino. Jest mekką dla turystów podróżujących w te magiczne rejony. Ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Kusi zapierającymi dech w piersiach widokami gór lodowych oraz jezior, a także unikatową florą i fauną.

Pierwsi mieszkańcy regionu osiedlili się tu już w epoce lodowcowej i zajmowali się myślistwem, czego dowodem są niesamowite rysunki w jaskiniach Punta Walichu. Pod koniec XVIII wieku podróżnicy zaczęli eksplorować i opisywać tereny Patagonii. Dzisiejsze El Calafate początkowo było punktem handlu wełną, a argentyński rząd nadał mu prawa miejskie dopiero w 1927 roku, aby umocnić osadnictwo w regionie.

El Calafate to wymarzona baza wypadowa, by poznać wspaniały rejon Patagonii. W pobliżu, w otoczeniu dwóch dużych jezior, tj. Lago Viedma i Lago Argentino, znajduje się Park Narodowy Los Glaciares, który urzeka wspaniałymi widokami. Prym wiodą tutaj monumentalne lodowce, w tym połyskujący na niebiesko Perito Moreno. Nie brak tu także bajecznych turkusowych jezior, lasów i stepów. Wato przejść trasą trekkingową do punktu widokowego, a bardziej zaawansowani turyści mogą pomyśleć o wspinaczce po lodowcu. 22 kilometry od miasta, na rozległym patagońskim stepie, znajduje się wzgórze Cerro Frías, z którego rozciąga się znana z pocztówek panorama gór.  Można tam dojechać autem 4x4, konno, rowerem, a także dojść pieszo trasą trekkingową. Czasami spotkać tam można kondory, pasące się bydło, guanako i zające. W mieście polecamy odwiedzić Museo Regional i Centro de Interpretación Histórica, gdzie znajduje się wystawa nt. odkryć archeologicznych w regionie.

Co warto tu zjeść? Na pewno trzeba skosztować słynnej jagnięciny patagońskiej w dwóch wersjach: costillas de cordero (żeberka) lub bife de cordero (stek). Jagnięcina pochodzi z lokalnych hodowli, a najlepiej smakuje grillowana lub pieczona. By jej spróbować, najlepiej udać się do restauracji La Posta lub Salix Resto. Must try w mieście są także przetwory z calafate, np. dżemu lub naparu, a w okresie zbioru jagód doskonała jagnięcina w sosie z tych owoców.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do El Calafate znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do El Calafate mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do El Calafate mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do El Calafate?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do El Calafate obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w El Calafate

Popularne linie latające do El Calafate

El Calafte to mała miejscowość położona tuż nad jeziorem Lago Argentino w Argentynie. Miasteczko powstało ze względu na bliskie sąsiedztwo parku narodowego Los Glaciare. Bilety lotnicze do El Calafe warto kupić chociażby po to, aby zobaczyć liczne lodowce, znajdujące się na terenie parku. Oprócz tego znajdują się tutaj dwa szczyty o wysokości 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Jeśli nie chcemy, nie musimy się na nie wspinać – możemy po prostu podziwiać dziką przyrodę z daleka. Ze względu na popularność tej destynacji, wielu przewoźników oferuje tani lot do El Calafe. Miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana z lotniskiem, więc nie powinno być problemu z transportem. Dodatkowo posiada dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Bilety są łatwo dostępne, w przystępnych cenach. Jedyne, co powinniśmy zrobić, to wyszukać odpowiedni termin lotu, a potem już tylko cieszyć się lotem do El Calafe.

Tablica lotów: El Calafate

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w El Calafate

Znajdź nocleg w El Calafate