Język urzędowy: francuski, angielski
Strefa czasowa: UTC +1
Waluta: Frank CFA (XAF)
W restauracji La Fourchette można skosztować kuchni typu gourmet. W menu znaleźć można m.in. grillowany filet zebu, ravioli z serem kozim i nadziewanego kraba.
Duala jest najważniejszym i największym portem Zatoki Gwinejskiej. Stąd wysyła się w świat główne towary eksportowe Kamerunu, czyli kakao i kawę.
Fako, inaczej Kamerun, to najwyższy szczyt Kamerunu. Mierzy 4095 m n.p.m. i jest jednocześnie czynnym wulkanem, którego ostatnie erupcje miały miejsce w 1999 i 2000 roku.
Duala to największe miasto Kamerunu położone w południowo-zachodniej części państwa u ujścia rzeki Wouri. Jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym i handlowym kraju. Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę i dobry poziom życia, mieszka tu wielu emigrantów z Europy i USA.
Pierwsze osady na terenie dzisiejszego miasta zakładali przedstawiciele grupy etnicznej Duala jeszcze przed przybyciem europejskich kolonizatorów. W XV wieku do wybrzeża Kamerunu dotarli portugalscy odkrywcy, którzy zostali wyparci przez Hiszpanów, a ci przez Niemców. Pod panowaniem niemieckim miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać jako centrum handlowe i polityczne. Podczas I wojny światowej o Dualę toczyła się zażarta bitwa. Na mocy umów Kamerun stał się terytorium zależnym od Francji, a w 1960 roku uzyskał niepodległość.
Aby poznać Dualę, najlepiej wybrać się na Marché des Fleurs, czyli ogromny targ, gdzie można znaleźć mnóstwo wspaniałych wyrobów rzemieślniczych z Kamerunu. Dostępne są tu rzeźbione maski, wyplatane ręcznie kosze, a także tradycyjna biżuteria, ubrania i obrusy. Warto również zobaczyć monumentalną katedrę z 1936 roku oraz pagodę Manga Bell. W Musée de Douala warto zobaczyć skarby sztuki plemiennej, a w galerii Espace Doual'art przykłady sztuki afrykańskiej. W Musée Maritime można poznać historię miasta jako centrum kolonialnego handlu i rybołówstwa. W pobliżu znajduje się także rezerwat przyrody Douala-Edéa, staowiący idealne miejsce na safari. Miłośnicy górskich wycieczek powinni natomiast wybrać się na najwyższy szczyt państwa, tj. górę Kamerun.
Kosmopolityczny charakter miasta odbija się także w jego kuchni. Znaleźć można tu duży wybór typowych dań europejskich i azjatyckich. Oprócz tego warto skosztować tradycyjnych afrykańskich potraw np. fufu (w Kamerunie znane też jako couscous). Jest to rodzaj ciasta z manioku lub startych platanów, który je się rękami, formując kulki. Fufu często podaje się z zupą, np. z orzeszków ziemnych. Must try jest też ndolé, czyli danie z duszonych orzechów, ndoleh (gorzkich liści z Afryki Zachodniej) oraz ryb lub wołowiny, ewentualnie krewetek. Polecamy restauracje Saga Afrrica oraz Le Grilladin.