Menu

Wyloty - Loty z Brno Turany

Turany

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: czeski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona czeska (CZK)

 • Dla fanów MotoGP

  Położony na przedmieściu Brna tor wyścigowy Masarykův okruh to miejsce znane fanom sportów motorowych. Od 1965 roku odbywa się tu zaliczany do cyklu Motocyklowych Mistrzostw Świata wyścig Grand Pix Czech. Niegdyś tor wyścigowy obejmował publiczne drogi na przedmieściach miasta, lecz od 1987 roku odbywa się na specjalnie wybudowanej pętli.

 • Uwaga na smoka!

  Jedną z najbardziej znanych miejskich legend Brna jest ta o smoku, który miał w XVI wieku żyć nad brzegiem rzeki Svratki i terroryzować miejscową ludność. Mieszkańcy mieli się go pozbyć przez podrzucenie mu barana wypełnionego wapnem. Smok zjadł go i tak długo gasił pragnienie wodą z rzeki, aż pękł. Brzmi nieprawdopodobnie? W bramie ratusza od początku XVII wieku wisi smocze trofeum - spreparowany krokodyl!

 • Morawskie wina

  W Brnie, w przeciwieństwie chociażby do Pragi, na ulicach prym wiedzie nie piwo, ale wino. Co rusz spotkamy tam winiarnie i specjalistyczne sklepy. Dlaczego? Morawy i samo Brno są prężnym ośrodkiem winiarstwa w Republice Czeskiej. Tradycje regionu datuje się już na czasy rzymskie! Warto skosztować tu przede wszystkim lokalnego białego wina, choć miłośnicy czerwonej odmiany trunku także nie będą narzekać.

Co warto zobaczyć w Brnie?

Drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej i stolica Moraw posiada długą i bogatą historię. Założone w XI wieku, od XVII stanowi centrum administracyjne Moraw. Mieszczańskie pałace, jakie znajdują się zwłaszcza przy Náměstí Svobody urzekają przepychem i bogatymi zdobieniami. Najstarszy z nich - Dům pánů z Lipé to oryginalna budowla renesansowa! W trakcie spaceru po Starym Mieście na pewno warto zahaczyć o katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Stary Ratusz z wieżą widokową.

Brno zasłynęło w historii jako niezdobyta twierdza – oblegana bezskutecznie przez Szwedów w XVII wieku oraz pruskie wojska w XVIII wieku. Dopiero w trakcie wojen napoleońskich forteca w Brnie została zdobyta przez Francuzów. Pozostałością i świadectwem tych czasów jest wybudowana w XII wieku twierdza Špilberk – obecnie muzeum i punkt widokowy na miasto.

Miasto zapisało się również złotymi zgłoskami w historii… genetyki. Przekonamy się o tym w augustiańskim klasztorze św. Tomasza, gdzie mieści się niewielkie Muzeum Mendla. Poświęcone jest pracy pioniera tej dziedziny nauki – Gregora Mendla, mieszkańca Brna i opata, który właśnie w przyklasztornym ogródku przeprowadził pierwsze eksperymenty i sformułował prawa dziedziczenia.

Wielbiciele modernizmu też znajdą w Brnie coś dla siebie – to właśnie tu stoi funkcjonalistyczna Willa Tugendhatów, zaprojektowana w latach 20. XX wieku przez słynnego Ludwiga Miesa van der Rohe, obecnie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Brno Turany w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Brno Turany, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Brno Turany mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Brno Turany?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Brno Turany obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Brno Turany