Menu

Wyloty - Loty z Dżakarta Soekarno Hatta

Soekarno Hatta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: indonezyjski
  Strefa czasowa: UTC +7
  Waluta: Rupia indonezyjska (IDR)

 • Kiedy przylecieć?

  Do Dżakarty warto wybrać się w porze suchej, między czerwcem a październikiem, co prawda nawet wtedy jest duża szansa na deszcz, jednak nie występuje on aż tak często, a w tym czasie przynosi tylko ulgę.

 • Dania, których musisz spróbować

  Jednymi z najpyszniejszych, lokalnych dań są rendang, czyli wołowina gotowana w mleku kokosowym, podawana z ryżem oraz soto ayam, niezwykle aromatyczny rosół z kurczaka o limonkowym posmaku.

 • Dla fanów muzyki

  W Dżakarcie odbywa się Jakarta International Java Jazz Festival, jedna z największych tego typu imprez na świecie. Przez trzy dni na kilkunastu scenach odbywają się koncerty ponad trzystu muzyków.

Co warto zobaczyć w Dżakarcie?

Dżakarta jest stolicą i największym miastem Indonezji. Położona jest na północno-zachodnim wybrzeżu Jawy – najgęściej zaludnionej wyspy na świecie. Samo miasto zamieszkuje ponad dziesięć milionów osób, natomiast aglomeracja Jabodetabek, którą tworzy wraz z okolicznymi miejscowościami, jest druga na świecie pod względem liczebności, wyprzedza ją tylko Tokio.

Dżakarta to zderzenie kultur. Obok siebie zobaczysz tu świątynie wielu wyznań, szczególnie muzułmańskie i katolickie. Przy miejskiej katedrze znajduje się meczet, dzięki czemu elementy kultów mieszają się, tworząc wyjątkową atmosferę. Katedra przypomina kościoły, które znane są nam z innych części świata, natomiast warto odwiedzić meczety. Z pewnością wyjątkowy jest ten wspomniany przed chwilą, największy w całej Azji Południowo-Wschodniej, Meczet Istiqlal. Większość wnętrza tej, pochodzącej z końcówki lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku,  nowoczesnej świątyni pokrywa stal!

Prawdopodobnie tym, czego się obawiasz, jadąc do stolicy Indonezji, jest smog i ogromne tłumy. Niestety, zanieczyszczenie jest dużym problemem miasta, ale trudno się temu dziwić, skoro jest tak ogromne. Tłumy i hałas również są na porządku dziennym, wystarczy jednak pobyć w tym miejscu choć kilka dni, by stwierdzić, że to nieodłączny element kreujący panujący tu intrygujący klimat. A co tworzy go jeszcze? Fenomenalna architektura, bogactwo kulturowe, niezwykle przyjaźni i otwarci ludzie oraz, przede wszystkim, wybitna kuchnia.

Do jakich restauracji zatem warto się wybrać, będąc w Jakarcie? Genialnych, lokalnych smaków, przede wszystkim wielu rodzajów owoców morza podawanych z pysznymi makaronami lub ryżem oraz deserów na bazie kokosa, spodziewać możesz się w co najmniej kilku miejscach. Wśród najbardziej popularnych wymienić można Teras Dharmawangsa przy Jl. Darmawangsa VI & IX, Plataran Dharmawangsa przy Jl. Darmawangsa Raya 6 czy Plataran Menteng przy Jl. H.O.S. Cokroaminoto 42.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Dżakarta Soekarno Hatta w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Dżakarta Soekarno Hatta, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Dżakarta Soekarno Hatta mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Dżakarta Soekarno Hatta?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Dżakarta Soekarno Hatta obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Dżakarta Soekarno Hatta