Menu

Wyloty - Loty z Leeds Bradford

Bradford

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Nie pomyl się

  W Wielkiej Brytanii znajdują się dwie miejscowości o nazwie Leeds. Jedną jest miasto w hrabstwie Yorkshire, drugą wioska w hrabstwie Kent. To tam znajduje się jeden z najsłynniejszych brytyjskich zamków, dlatego nie szukaj go, będąc na północy Anglii.

 • Za obsługę

  W restauracjach (ale nie pubach) w Leeds w dobrym tonie jest zostawianie napiwków o wartości ok. 10-15 proc. zamawianych dań i napojów. Nie doliczaj ich jednak do rachunku, a raczej zostaw w gotówce na stole.

 • Za miasto

  Nieopodal Leeds znajduje się rezydencja Harewood z zamkiem z XVIII wieku. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Yorkshire. Co weekend organizowane są tam ciekawe imprezy plenerowe, np. wyścigi konne, wystawy psów czy pokazy zabytkowych samochodów.

Co warto zobaczyć w Leeds?

Leeds to miasto o przemysłowej przeszłości i studenckiej teraźniejszości. Położone malowniczo nad rzeką Aire stanowi perłę północnej części Anglii. To doskonałe miejsce do zwiedzania, zakupów oraz imprezowania.

Leeds stanowi największą aglomerację w hrabstwie West Yorkshire i drugą pod względem ludności w całej Wielkiej Brytanii. Największy okres jego rozkwitu przypadł w okresie wiktoriańskim, gdy rozwinął się tutaj przemysł włókienniczy. Obecnie w położonej na zachód od centrum dzielnicy Armley mieści się muzeum włókiennictwa Armley Mills Museum. Idąc dalej na zachód wzdłuż rzeki, trafisz do dwunastowiecznego opactwa cystersów (Abbey House) w Kirkstall, największej atrakcji turystycznej Leeds.

Udając się natomiast na wschód, znajdziesz się na terenie dawnego portu żeglugi śródlądowej, gdzie zlokalizowany jest Royal Armouries, czyli monumentalny, kilkupiętrowy budynek muzeum uzbrojenia z imponującymi zbiorami i ogólnodostępną strzelnicą. W centrum miasta najważniejszy jest City Square, czyli główny plac z wieloma pomnikami, np. Black Prince. Niedaleko znajduje się także spektakularny budynek ratusza miejskiego (Town Hall) z ciekawą wieżą zegarową, oraz Civic Hall, Civic Theatre oraz Leeds Art Gallery z wystawami sztuki największych, nie tylko brytyjskich artystów.

Jeżeli lubisz zakupy, Leeds Cię nie zawiedzie. To największy ośrodek handlowy w tej części Anglii. W centrum miasta znajdziesz jednak coś więcej niż kolejne, nowe centrum handlowe. Tutaj zakupy możesz zrobić w niesamowitym otoczeniu – na strefę handlu wyznaczone są bowiem całe ulice z przylegającymi do nich zabytkowymi budynkami i pasażami. Mowa o Thornton's, Queen's i Grand Arcade, które zlokalizowane są w swoim sąsiedztwie. Gdy zmęczysz się zakupami, możesz tutaj odpocząć w jednej z wielu restauracji czy kawiarni. Ciekawym doświadczeniem jest również spacer po ulicach Kirkgate, Duncan i Vicar Lane, gdzie znajduje się wiele naprawdę ciekawych sklepów. Przy Kirkgate wypatruj szczególnie budynku z dachem oraz wieżyczkami z kutego żelaza, czyli Kirkgate Market, gdzie handluje się już od początku XIX wieku. Co ciekawe, jest to największy zadaszony targ w Europie.

Gdy zechcesz odpocząć po długim dniu, idź do jednego z wielu typowo angielskich pubów. Tam napijesz się piwa i posłuchasz ciekawych opowieści. Prawdopodobne jest również, że zaprzyjaźnisz się z jakimiś Anglikami, naród ten słynie bowiem z otwartości i serdeczności. W takim miejscu zjesz również typowe angielskie dania, jak fish and chips (smażona ryba z frytkami), Yorkshire pudding czy Sunday roast, czyli tradycyjny niedzielny obiad z pieczonym mięsem, ziemniakami i dodatkami. Które miejsce wybrać? W Leeds na każdym kroku możesz natknąć się na dobry lokal, my polecamy jednak znajdujący się w samym sercu miasta The White Swan przy Swan Street oraz The Hourglass przy 112 Briggate. Jeżeli chcesz poczuć klimat prawdziwego pubu, w którym czas spędzają przede wszystkim lokalni mieszkańcy, oddal się od starego miasta i sprawdź The Broadway przy Dewsbury Road, a także The Garden Gate przy Whitfield Place czy The Rodley Barge z muzyką na żywo przy Town Street.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Leeds Bradford w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Leeds Bradford, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Leeds Bradford mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Leeds Bradford?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Leeds Bradford obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Leeds Bradford