Menu

Wyloty - Loty z Salgado Filho

Salgado Filho

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Kultura

  Porto Alegre to wielokulturowe miasto – znajdziemy tu potomków Portugalczyków, Włochów, Hiszpanów, mieszkańców Afryki, Polaków czy Libańczyków. Obok kościołów katolickich stoją protestanckie zbory, synagogi i meczety!

 • Tradycje

  Miasto pielęgnuje swoje korzenie wyrastające z tradycji gaucho i brazylijskiej. Popularne są tu klasyczne niedzielne grille w rodzinnym gronie, czy chodzenie na mecze miejscowych drużyn - Interu i Grêmio. Ci, którzy nie przepadają za futbolem, niedzielne popołudnia spędzają, popijając chimarrão w Redenção czy Parcão.

 • Mieszkańcy

  Ludzie w tych stronach są nieco chłodniejsi i zdystansowani w kontaktach niż Brazylijczycy z innych stanów, na co ma z pewnością wpływ tutejszy klimat. Nie dajcie się jednak zmylić pozorom, mieszkańcy Porto Alegre są bardzo życzliwi i otwarci.

Co warto zobaczyć w Porto Alegre?

Porto Alegre to stolica stanu Rio Grande do Sul i największe miasto w południowej Brazylii. Założone przez portugaliskich kolonistów z Azorów, później przeżyło gorączkę imigracyjną, podczas której przybyli tu ludzie z Niemiec, Włoch czy Libanu. Bogactwo kulturowe miasta dostrzeżemy, wybierając się na obiad. Znajdziemy tu restauracje z kuchnią z różnych stron świata! Podpowiadamy: warto odwiedzić Al Nur – jedną z najlepszych restauracji arabskich w mieście, Ratskeller Baumbach – idealny lokal dla fanów niemieckiej kuchni, czy też raj dla miłośników włoskiego jedzenia – Peppo.

Niedziela w Porto Alegre należy zacząć od grilla. Rodziny gromadzą się i spędzają ze sobą czas przy ruszcie, czy też w restauracjach serwujących steki, a tych nie brak w stolicy Rio Grande do Sul. Do wyboru mamy i bardziej ekskluzywne lokale, jak Freio de Ouro, Barranco, Schneider, Na Brasa, i tańsze (choć oferujące równie smaczne dania!): Churrascaria Giovanaz, Porto Belo, Princesa Isabel i inne.

Porto Alegro to jedno z najbardziej zielonych miast kraju, więc znajdziemy tu wiele wspaniałych widoków: Jezioro Guaíba (chyba najczęściej fotografowane miejsce w Porto Alegre) czy też ulica  Gonçalo de Carvalho, zwana „najpiękniejszą ulicą świata”.

Wśród atrakcji wartych zobaczenia znajdziemy również halę targową Mercado Público de Porto Alegre, Usina do Gasômetro, muzeum i instytucję kultury Fundação Iberê Camargo, czy pomniki Monumento ao Expedicionário w parku Farroupilha oraz Monumento aos Açorianos.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Salgado Filho znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Salgado Filho mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Salgado Filho mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Salgado Filho?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Salgado Filho obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Salgado Filho